Tıraşta Minimalizm
(14/06/2020, Saat: 21:13)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha geçen bunu yazmıştım ama bende aletlerin boş boş durmasına sinir oldum daralma geldi bi an elimde ne varsa çıkarıp bı de89 bı timor 1353 bırakıcam Smile

Uygun birşeyler yaz da biz de alabilelim komşum yoksa onur boyu minimalist kalacağız Big Grin
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
(14/06/2020, Saat: 23:26)Tsunkai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uygun birşeyler yaz da biz de alabilelim komşum yoksa onur boyu minimalist kalacağız Big Grin

Yazarım komşum satacağım zaman ama bu ara satış yapmam farkında olmadan yanlış anlaşılabilecek bir mesaj atmışım sanki ben ilan açıcam haberiniz olsun der gibi olmuş bu ara o yüzden bu ilan açmayı doğru bulmam kendimce.
Kısa bir parçasını izleyebildim kesinlikle izlenmeli.

Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus’un “the minimalists” blogu minimalizme dair takip ettiğim başlıca yabancı kaynaklardan. Joshua ve Ryan iki çocukluk arkadaşı. 30’lu yaşlara yaklaşırken her ikisi de hayatlarında bir dönüm noktasına yaklaşıyor. Joshua aynı ay içerisinde annesini kaybediyor ve evliliği son buluyor. İçinde bulunduğu dönemde pek ne yapacağını bilemeyen Joshua’ya Twitter’da gördüğü bir tweet rehberlik ediyor. Bir başka gezgin ve minimalist olan Colin Wright’ın attığı tweet ile minimalizmi keşfeden Joshua daha fazla araştırmaya ve uygulamaya başladıkça hayatındaki değişimleri görüyor. Yakın arkadaşı olan Ryan Joshua’daki bu değişimi farkedip mutluluğunun sebebini sorduğunda ikilinin omuz omuza devam ettiği minimalizm yolculuğu başlamış oluyor.

https://sadecilik.com/minimalizm-onemli-...-belgesel/
Teşekkürler komşum paylaşım için, en kısa zamanda izleyeceğim
Başlığı açalı nerdeyse iki yıl olmuş. Herhalde son yazım bu başlıktaydı. Uzun zamandır girmiyorum foruma.
O nedenle ziyaret etmişken buraya bir iki cümle yazmak istedim.

Forumda bu başlığın sanırım tam karşıtı  (herkesin kanına alma virüsü enjekte eden de diyebilirim) "En son ne aldınız?" başlığı
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7503

Doların da yükseldiği bu dönem aslında "sadeleşmek" için bir vesile.

Herkese keyifli tıraşlar diliyorum. Esen kalın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Dört sene önce kadar minimalizm kararı almış ve bu kararı bu zamana kadar da başarıyla uygulamış biriyim. Elimdeki takriben porsuk ve domuz kılı 70'e yakın fırçayı elden çıkarmış , 30 civarı tıraş aleti , sabunlar , tıraş kremleri , aftershaveler , kartela kartela stokladığım jiletler , scuttlelar , kupalar vs. hemen hemen herşeyi satmış birisiyim. Elde kalan 2 porsuk fırçam , takriben 5-6 tane de domuz kılı fırçam bulunmakta. Onları da satmakla uğraşmak istemediğim için satmadım. Rotasyonda birkaç tanesi haricini kullanmıyorum bile...

Bu dört yılda ne değişti ? Öncelikle dört yıldır neredeyse tüm stoklarımı satmış olmama karşın hiçbir tıraş malzemesi almadım. Elde kalan 6-7 tüp tıraş kremi , arko tıraş sabunlarım yani maddi değeri olmadığı için satmadığım tıraş kozmetiklerim dört senedir yeterli geldi ve bir dört sene daha da yeter gibi. Ki rotasyon yapacak çeşitlilik dahi vardı.

Şu an geldiğim nokta itibariyle sadelik daha çok keyif veriyor bana. En fazla 2-3 çeşit sabun , 2 tane tıraş aleti , 2-3 fırça , 2-3 after shave ve sevdiğim herhangi bir jiletle daha mutluyum. Almak ve denemek eylemi bir süre sonra durdurulamaz bir istek haline geliyor. Alınan ürünler kullanılmıyor , bir kenarda duruyor. Bir süre sonra da bu durum kaos oluşturmaya başladı. Doymuşluk noktasında hissettiğim için de böyle bir karar aldım. Nitekim iyi ki almışım. Atıl durumda maddi değeri olmayacak diye satmadığım sabunlar , aftershavelerle bile rotasyon yapıp dört sene kullandım.
@"kaanayhan" tam bir başarı öyküsü olmuş sizinkisi. Tebrik ederim.

Darısı dileyen herkesin başına...
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Bende artık alma olayını uzunca bir süre ara vermeyi düşünüyorum. Elimde 1 porsuk, 1 sentetik fırça, bir alet,2 aftershave,2 balsam ve 4 tane sabun ve 1 tane sevdiğim jilet var.var. Bunlardan birisi biterse ancak o zaman yerine merak ettiğim bir ürün alma konusunda kararlıyım. Umarım bu kararlılığım merakıma yenik düşmez.
@kaanayhan komşum kullandığın sabunlar ve kremler neler acaba?
ne mutlu türküm diyene !
@"kaanayhan" tebrik ederim komşum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,670 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,122 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,967 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,575 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,886 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: