Tıraşta Minimalizm
mach3
ws fırça
arko sabun ve alsancak sabun

sadece aftershave ürünlerimde çeşide dikkat ediyorum koku olarak fark olsun diye en azından.
Son zamanlarda insanlığın aşırı derecede bir tüketime, alışveriş yapma isteğine yöneldiğini görüyorum. Bunları kendimde de görüyorum, niyetim kimseyi eleştirmek değil kendimi eleştirmek, bunun için yazıyorum. Alışveriş yapınca rahatladigimi farkettim. Çocukluğumuzda elimize bir paket çikolatanın geçmediği günlerden bugüne nasıl geldiğimi merak ediyorum. Küçük boy çikolatalar şunlar bunlardan aile, ekstra boylara geçtik. Minimal yaşama ihtiyaç var, ben de Arko sabun, Ming Shi TTO, piyasada bol ve kolay bulunuyor diye permasharp, eski OMEGA fırça ile devam ederken yaqi barber sentetik fırça ile proraso sandal krem aldım böylece devam ediyorum, minimalist olmak azla yetinmek, Mevlânâ'nin dedigi gibi istek tuzaklarından kacinmak demek herhalde zaten salgın da gösterdi yarın belli değilken niye bu kadar dökülüp sacilmak
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
Minimalizmle birlikte deginmek istediğim bir konu daha var. Bence ülkemizde elinde çok fazla çeşit sabun, krem, alet, fırça vs. bulunduran az insan topluluğu olacağına; EJ89 tarzı bir alet yaqi tarzi bir fırça old spice tarzı bir losyon bulunan çok topluluk olması daha güzel olurdu. Düşünunsenize ülkemizde milyonlarca erkek geleneksel tıraştan bihaber. Bence herkes geleneksel tıraşla tanışmalı
(14/06/2020, Saat: 01:12)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minimalizmle birlikte deginmek istediğim bir konu daha var. Bence ülkemizde elinde çok fazla çeşit sabun, krem, alet, fırça vs. bulunduran az insan topluluğu olacağına; EJ89 tarzı bir alet yaqi tarzi bir fırça old spice tarzı bir losyon bulunan çok topluluk olması daha güzel olurdu. Düşünunsenize ülkemizde milyonlarca erkek geleneksel tıraştan bihaber. Bence herkes geleneksel tıraşla tanışmalı

Kesinlikle
ne mutlu türküm diyene !
(14/06/2020, Saat: 01:12)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minimalizmle birlikte deginmek istediğim bir konu daha var. Bence ülkemizde elinde çok fazla çeşit sabun, krem, alet, fırça vs. bulunduran az insan topluluğu olacağına; EJ89 tarzı bir alet yaqi tarzi bir fırça old spice tarzı bir losyon bulunan çok topluluk olması daha güzel olurdu. Düşünunsenize ülkemizde milyonlarca erkek geleneksel tıraştan bihaber. Bence herkes geleneksel tıraşla tanışmalı

Bence tam tersi bu hobinin güzel yanı farklı ürünler deneme heyecanı. Dediğiniz gibi yaygın olsa geleneksel tıraş hobi olmaktan çıkar bir rutin olurdu. Biz şu anda bu keyfe sahip şanslı azınlıktayız. Bu işin zevki zaten burada.

Burada minimalizmi benimseyen arkadaşların çoğu bile daha öncesinden onlarca belki de yüzlerce ürün deneyip kendilerine en çok uyan kombinasyonu yapmanın rahatlığı ve güveniyle seçiyor minimalizmi.

Belirli bir gelir seviyesi üstünde insanın farklı ihtiyaçları doğuyor.  Lüks harcama da bunlardan biri. Insan kendini değerli hissetmek için belli bir miktar para harcamak istiyor. Mesela beymende 50 bin liraya ayakkabı satıyorlar. Kim alıyor bunları normal ayakkabıdan çok farkı yok falan diyoruz. Ama o ayakkabı da ayda milyonlar kazanan insanı hedef alıyor.  Şirket sahibi milyonlar kazanan birisi kendisine 500 liraya ayakkabı alınca mutlu olmayabilir bizim gibi.

Biraz fazla insan psikolojisine girdim ama dediğim gibi komşum sizin istediğiniz gibi az ürünle çok kişi arasında yaygın olsaydı bu forumdaki bir çok komşumuzun bu kadar mutlu olacağını düşünmüyorum ben.
(14/06/2020, Saat: 01:47)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence tam tersi bu hobinin güzel yanı farklı ürünler deneme heyecanı. Dediğiniz gibi yaygın olsa geleneksel tıraş hobi olmaktan çıkar bir rutin olurdu. Biz şu anda bu keyfe sahip şanslı azınlıktayız. Bu işin zevki zaten burada.

Burada minimalizmi benimseyen arkadaşların çoğu bile daha öncesinden onlarca belki de yüzlerce ürün deneyip kendilerine en çok uyan kombinasyonu yapmanın rahatlığı ve güveniyle seçiyor minimalizmi.

Belirli bir gelir seviyesi üstünde insanın farklı ihtiyaçları doğuyor.  Lüks harcama da bunlardan biri. Insan kendini değerli hissetmek için belli bir miktar para harcamak istiyor. Mesela beymende 50 bin liraya ayakkabı satıyorlar. Kim alıyor bunları normal ayakkabıdan çok farkı yok falan diyoruz. Ama o ayakkabı da ayda milyonlar kazanan insanı hedef alıyor.  Şirket sahibi milyonlar kazanan birisi kendisine 500 liraya ayakkabı alınca mutlu olmayabilir bizim gibi.

Biraz fazla insan psikolojisine girdim ama dediğim gibi komşum sizin istediğiniz gibi az ürünle çok kişi arasında yaygın olsaydı bu forumdaki bir çok komşumuzun bu kadar mutlu olacağını düşünmüyorum ben.

Hobinin güzel yanı elbette yeni ürünler de denemek. Daha güzeli ise buradaki müthiş saygılı ve keyifli ortam. Herkesin enazcılık anlayışı farklı. Görüşünüzü anlayıp çok da saygı duyuyorum. Bana göre ise kendini geliştirmek, birşeyler öğrenmek bir bakıma büyümek, ürünlerden önemli. O yüzden böyle güzel bir toplulukta olmatan mutluyum.

Çok az yorumum olduğunu görmüşsünüzdür. Ama 2014’ten beri foruma üyeyim. Ara ara takip ediyorum. Çok az ürün ile idare ediyorum. Deneyene kadar 3 alet oldu. Tek sabunum var ama bu bile fazla geliyor, çoğunlukla zeytinyağı ile tıraş oluyorum, fırçaya da gerek olmuyor.

Elbette yeni ürünler deneyenler sayesinde tek bir tıraş aletinin yeterli olduğunu bilebiliyorum. Bu da sizin dediğiniz gibi yeni denemeleri kaçınılmaz kılıyor. Ama kaynakların sınırsız olduğu bir dünyada, sınırsız tüketim çok olanaklı değil. Bu yüzden en uygunu bulduktan sonra yenisini ancak sabun bittiğinde almaya özen gösteriyorum.
(14/06/2020, Saat: 01:47)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence tam tersi bu hobinin güzel yanı farklı ürünler deneme heyecanı. Dediğiniz gibi yaygın olsa geleneksel tıraş hobi olmaktan çıkar bir rutin olurdu. Biz şu anda bu keyfe sahip şanslı azınlıktayız. Bu işin zevki zaten burada.

@Sheeplessness komşum yorumuna sağlık, tamamen katılıyorum. Şahsen ömürlük gidecek en uygun kombinasyonumu aramak çabasındayım, o arada aldığım ürünlerle de bu hobinin keyfini sürme derdindeyim. Örneğin bazı jilet var sırf ambalaj tasarımını sevdim diye almışım, jilet leş aslında ama olsundu, dursunduSmile kutuya kattığı güzellik yeter. Ya da aldığım makinalardan biriyle (ki hırçın arkadaşın ismini vermek istemiyorum. f.t.p g....eSmile), uyuşamadık pek dursun standında yıllar sonra tekrar denerim... Örnekler çoğaltılabilir. Minimalizm ihtiyaç karşılama yani güzel, sağlıklı tıraşımı olayım aşaması için geçerli. Öyle olmadığını düşünsem de müsriflik ise işin hobi olarak görülmesi noktasında başlıyor. Saygılar.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
Derin çözümlemelere girmek istemiyorum. Yaşadıklarımdan çıkardığım hayat felsefem; her şeyi zamanında yap, yapabiliyorsan sonuna kadar yap. Çünkü akıp giden zaman gelmiyor geri. Geçen sene bu zamanlar bir aylılk Avrupa gezisine çıktım ögrenci halimle. Yabancı demiş ya "Roma'da Romalı gibi davran/yaşa." tüm felsefem buydu. O kısıtlı bütçem o anda neyin en iyisine elveriyorsa öyle yaşadım. Otobüs terminalinde de uyudum, otelde de. Şehir merkezine 15 km de yürüdüm, gondola da bindim.
Üç günlük dünya derler ya hani, değmez bu kadar kısıtlamaya. Ekonomik durumu yeten komşularım inşallah daha fazlasını alır denerler ki bizleri bilgilendirirler, yetmeyenler de eldekiyle yetinir eline parası geçince (ben bu gruptayım) aklındakini (deneyenlerin aktardıklarıyla) alsın.
Sağlıkla.
Bu konu aslında biraz itiraf.com gibi olmuş Smile

Ben de 11 adet tıraş aleti, 3 Arko Krem, 1 Nivea Krem, Wilkinson kase sabun, 3 adet fırça (sentetik, domuz ve porsuk) veee 1 adet proraso kase ile kendimi zaptetmeye çalışıyorum.

AS'de bir adet Gillette Balm Gel.

Elimdekileri azaltmak değil ancak daha fazlasını almamaya çalışıyorum Smile
(07/06/2020, Saat: 00:26)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde savundu fırcaydı az ama tıraş aleti olarak de89,timor 1353, gillette slim twist, gillette tech fat handle, gillette tech ball, rotbart mond extra no:15, wilkinson sticky ve razorock gamechanger 0.68 var ara sıra bu konuyu görüp kutuları açıp elimden çıkarabileceğim var mı bakıyorum sonra kendi kendime hepsi çok iyi durumda deyip kutuları kapatıyorum Smile

Daha geçen bunu yazmıştım ama bende aletlerin boş boş durmasına sinir oldum daralma geldi bi an elimde ne varsa çıkarıp bı de89 bı timor 1353 bırakıcam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,670 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,123 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,967 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,575 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,886 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: