Tıraşta Minimalizm
Yillar icinde ben de minimalizme dondun. Ustura artik standart, elim baska seye gitmiyor. Onun disinda ya arko+old spice, ya tabac. Ustura icin de sadece tomy veya perma sharp. Farkli kokular keyifli, ancak en yuksek konforu ve ideal kokuyu bulduktan sonra cok da ugrasma hevesim kalmadi.

Sent from my SM-J610F using Tapatalk
Forumda komşularimin denedigi urunlerin neredeyse %90'ini denemedim. Buna karsin dolabim sabun dolu, gunluk tiras olsamda 2 senelik jiletim var, 3-4 makinam var, aftershave ise tütün kolonyasi tercihim genelde, tiras sonrasi ise krem 1 tane. Buna ragmen hala ne var ne uok diye bakiyorum. Sabunlari 1 senede bile bitiremem ki net 1.5 senesi var o kadar kullanmama karsin.
Secme derdini biraktim artik, bir urunu bitene kadar kullaniyorum, ama yeni yeni deneyeyim hevesi kalmadi, ogrendim biraz nedir ne degildir, cildimi ve sevdiklerimi ogrendim.
Perma Sharp, Arko, Timor 1353 ve Yaqi Barber 30'luk ile omurluk devam edebilirim aslinda, gerisi stok iste.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(05/06/2020, Saat: 01:06)çayağzı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hazır köpük kullanıyorum. Fırça, krem ve sabun maliyetim yok (bunlar bana aşırı pahalı geliyor). Köpük olarakta Nivea tercih ediyorum (15Lira).
Alet olarak Edwin Jagger aldım ve yaptığım en yüksek harcama (200Lira) buydu.
Jilet olarakta pek çok jilet denemişliğim olsada nihayetinde piyasada en çok bulunan Permasharp ve Astra yı tercih ediyorum. Stok yapmıyorum bitince ikisindende bir iki paket alıyorum.

Yeterince minimal sanırım Smile

Hocam aslında uygun fiyatlı bir fırça alıp arko sabun deneseniz(en ucuzu) en kötü sabunun hazır köpükten iyi olduğunu anlarsınız.
(06/06/2020, Saat: 20:52)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmişte bu başlıkta kendimi sinirladigimi ya da sinirlayacagimi yazmistim.
Şu an elimde biri düzenli kullanmak biri de seyahatlerde yanımda taşımak için iki makinem var.slim adjustable ile tech.  En başından beri tek fircam var. Yaqi sentetik.  En çok sabun ve jilet denedim. sürekli kullanacağım iki sabun var proraso ve cella bio. Jilet permasharp vazgeçilmez üstüne de silver blue ekledik 6 kartela jilet var şükür yeter yılda 1 kartela tüketebiliyorum anca. Güncel yeni makineleri denemedim ileride belki onları dener eklerim ama daha fazlasını düşünmüyorum

Edit. Güncel yeni makineler : razorock gc serisi. Tatara, 316 vs ...
geleneksel tıraşta bir seneyi devirdim. minimalizm i hiç düşünmedim, şu aşamada alet ve jilet de biraz duruldum ama fırça neyse de sabun alımımın gidişatı fenaSmile bozulmaz nasılsa diye aldıkça alıyorum. 3 kez üst üste bir sabunu kullandım mı sıkılıp değiştiriyorum. minimalizm şimdilik bana göre değil belki 5-10 sene sonraSmile
5 yıllık geleneksel tıraş maceramda 6 kez minimalizm girişiminde bulundum, hepsinin de sonunda kısa süre içerinde birkaç kat daha fazla ürünüm oldu ve binlerce lira zarar ettim.. O yüzden minimalizm benim için tam tersi bir şey ifade ediyor  Rolleyes  Big Grin
Elimde savundu fırcaydı az ama tıraş aleti olarak de89,timor 1353, gillette slim twist, gillette tech fat handle, gillette tech ball, rotbart mond extra no:15, wilkinson sticky ve razorock gamechanger 0.68 var ara sıra bu konuyu görüp kutuları açıp elimden çıkarabileceğim var mı bakıyorum sonra kendi kendime hepsi çok iyi durumda deyip kutuları kapatıyorum Smile
(07/06/2020, Saat: 00:26)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde savundu fırcaydı az ama tıraş aleti olarak de89,timor 1353, gillette slim twist, gillette tech fat handle, gillette tech ball, rotbart mond extra no:15, wilkinson sticky ve razorock gamechanger 0.68 var ara sıra bu konuyu görüp kutuları açıp elimden çıkarabileceğim var mı bakıyorum sonra kendi kendime hepsi çok iyi durumda deyip kutuları kapatıyorum Smile

Smile Güle güle, sıhhatle kullanın. Hepsi çok özel.
EJDE89 tıraş aleti, Semogue domuz kılı fırça, 2 sabun, 2 krem ve 2 losyonla tıraşta minimalizmi yakalamaya çalışıyorum. Ama bunu sürdürebilmek gerçek çok zor. Yaz geldi, Proraso yeşil sabunu kullanmak istiyorum ama elimde yok; Old Spice'ın klasik losyonunu denemek istiyorum, elimde yok; Biraz daha agresif bir makine ile tıraş olmayı merak ediyorum, elimde yok. Bir de bunun üzerine alışveriş yapılan sitelerde biriken puanlar, babalar günü indirimi vs. devreye girince minimalizmi sürdürmek benim için neredeyse imkansız bir hale geliyor. Çok fazla ürün satın almanın ise insanda mutsuzluk yarattığını düşünüyorum. Gözüme kestirdiğim bir ürünü satın almazsam aklım hep onda kalıyor, alırsam da gereksiz yere alışveriş yaptığım için mutsuz oluyorum. Özellikle şu tıraş sabunlarını 40-50 ml şeklinde üretseler çok memnun olurum.
(07/06/2020, Saat: 12:56)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Güle güle, sıhhatle kullanın. Hepsi çok özel.

Teşekkürler komşum gerçekten hepsi de çok özel geliyor ayrılmak istemiyorum hiçbirinden Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,669 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,116 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,967 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,574 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,886 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: