Tıraşta Minimalizm
Beni de ilk geleneksel tıraş çok daha ekonomik diye kandırdılar Smile ama maalesef şu dönemde 3 ayda 3 bin lirayı geçmiştir aldıklarım. Ne yazık hepsini çok severek kullanıyorum ama artık bir şeyler almayı da bırakmak istiyorum.
(05/06/2020, Saat: 00:40)assalavissa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni de ilk geleneksel tıraş çok daha ekonomik diye kandırdılar Smile ama maalesef şu dönemde 3 ayda 3 bin lirayı geçmiştir aldıklarım. Ne yazık hepsini çok severek kullanıyorum ama artık bir şeyler almayı da bırakmak istiyorum.

Komsum 3017 uygulamanizi tavsiye ediyorum. En azindan 2 hafta bile yapsaniz anliyorsunuz eldeki urunun ne kadar zor bittigini. Her yeni urun almak istedigimde bir turlu bitmeyen sabunlarim ve kremlerim geliyor aklima hemen vaz geciyorum. Makine ve firca konusunda pek sans olmasada sabunlarda yada kremlerde tester alarak merakinizi giderebilirsiniz.
(05/06/2020, Saat: 00:40)assalavissa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni de ilk geleneksel tıraş çok daha ekonomik diye kandırdılar Smile ama maalesef şu dönemde 3 ayda 3 bin lirayı geçmiştir aldıklarım. Ne yazık hepsini çok severek kullanıyorum ama artık bir şeyler almayı da bırakmak istiyorum.

komşum aslında çok ekonomik...
10 tl lider fırça
5 tl arko sabun
3 tl perma-sharp
5 tl plastik tas
5 tl yuma

oldu 28 TL :-)

ama zehri bir kere aldın mı...sınır yok.... :-)

notConfusedınır tabi ki cüzdan ve hanımın vereceği tepkinin şiddeti :-)
Ben hazır köpük kullanıyorum. Fırça, krem ve sabun maliyetim yok (bunlar bana aşırı pahalı geliyor). Köpük olarakta Nivea tercih ediyorum (15Lira).
Alet olarak Edwin Jagger aldım ve yaptığım en yüksek harcama (200Lira) buydu.
Jilet olarakta pek çok jilet denemişliğim olsada nihayetinde piyasada en çok bulunan Permasharp ve Astra yı tercih ediyorum. Stok yapmıyorum bitince ikisindende bir iki paket alıyorum.

Yeterince minimal sanırım Smile
(05/06/2020, Saat: 01:06)çayağzı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hazır köpük kullanıyorum. Fırça, krem ve sabun maliyetim yok (bunlar bana aşırı pahalı geliyor). Köpük olarakta Nivea tercih ediyorum (15Lira).
Jilet olarakta pek çok jilet denemişliğim olsada nihayetinde piyasada en çok bulunan Permasharp ve Astra yı tercih ediyorum. Stok yapmıyorum bitince ikisindende bir iki paket alıyorum.

minimallikte sıkıntı yok da..komşum köpük işi sıkıntı...kremler pahalı değil..arko kremler (5-6 TL) çok da iyi hazır köpüklerden..
ayrıca nivea nın da kremi var ve başarılı..9 TL civarında..
hazır köpüklerden uzak durun derim...ucuz kremler bile fark yaratıyor.
(05/06/2020, Saat: 01:06)çayağzı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hazır köpük kullanıyorum. Fırça, krem ve sabun maliyetim yok (bunlar bana aşırı pahalı geliyor). Köpük olarakta Nivea tercih ediyorum (15Lira).

Komşum bir Omega domuz veya Yaqi sentetik ve komşumuzun dediği gibi Nivea krem ile devam etmenizi öneririm. Fırçayı uzun yıllar kullanırsınız.
Saygılar.
(04/06/2020, Saat: 21:15)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bana o kadar uzak bir kavram ki...geleneksel tıraş geçmişim 1yıl bile değil..banyo dolabında 1 raf ile başladım..şu an 3 rafa zor sığıyorum :-)
organik cella da aldıktan sonra bir süre duracağım :-)

(05/06/2020, Saat: 00:52)Kubilayarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum 3017 uygulamanizi tavsiye ediyorum. En azindan 2 hafta bile yapsaniz anliyorsunuz eldeki urunun ne kadar zor bittigini. Her yeni urun almak istedigimde bir turlu bitmeyen sabunlarim ve kremlerim geliyor aklima hemen vaz geciyorum. Makine ve firca konusunda pek sans olmasada sabunlarda yada kremlerde tester alarak merakinizi giderebilirsiniz.

3017 ile ilgili hiçbir fikrim yoktu, iyi ki söylediniz efenim okudum araştırdım bugünden itibaren başlıyorum teşekkürlerSmile

(05/06/2020, Saat: 00:52)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum aslında çok ekonomik...
10 tl lider fırça
5 tl arko sabun
3 tl perma-sharp
5 tl plastik tas
5 tl yuma

Aslında eskiden ben de sadece bunları kullanıyordum çünkü DE makinelerin tedavülde olduğunu bile bilmiyordum. Haberim olunca sadece DE bir alet almak için araştırma yaptım meğer derya denizmiş.
(05/06/2020, Saat: 00:52)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum aslında çok ekonomik...
10 tl lider fırça
5 tl arko sabun
3 tl perma-sharp
5 tl plastik tas
5 tl yuma

Komşum bence tıraşta minimalizim ucuzluk değildir diye düşünüyorum Smile

1 adet semogue fırça
1 adet de89
1 adet köpürtme tası
1 adet Gilette jilet
1 adet Proraso krem

Bu saydıklarım sizin saydığınız ürünlerden 20 kat daha fazlada olsa dolabımızda birer adet bulunması bence minimalizimdir. İhtiyaç fazlası koleksiyonerliktir diye düşünüyorum.
(05/06/2020, Saat: 08:40)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bence tıraşta minimalizim ucuzluk değildir diye düşünüyorum Smile

1 adet semogue fırça
1 adet de89
1 adet köpürtme tası
1 adet Gilette jilet
1 adet Proraso krem

Bu saydıklarım sizin saydığınız ürünlerden 20 kat daha fazlada olsa dolabımızda birer adet bulunması bence minimalizimdir. İhtiyaç fazlası koleksiyonerliktir diye düşünüyorum.

@Fenotip komşum size katılıyorum. Minimalizm ucuzluk olarak düşünülmemeli, ancak ileriye dönük tasarruf olarak tanımlanabilir. Yıllar yılı arayışlar sonrası fırçada Mühle Silvertip Fibre 21 mm'e, alette Merkur 42C'ye park ettim. Jilet tercihim Gillette Platinum oldu. Sabun olarak Arko'dan vazgeçemedim. Tıraş sonrası için arayışım hala sürüyor. Yaqi Aqua Tuxedo 24 mm, Mühle R89, De Vergulde Hand ve Gillette Silver Blue yedekte duruyor.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Ben hayatı yoğun geçen insanların bir çok konuda minimalist olmaları gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapan Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı gibi ünlüler var. Şahsen ben tıraş hususunda kısmen minimalistim ama mesela kıyafet konusunda şuan değilim. Arada boş vakit bulduğum için de sorun yok. İnsanın boş vakti varsa bunu faydalı işlerle, hobileriyle vs geçirmek dışında bazen kendisine özen göstererek de geçirmesi güzel bir şey.
TemeT NoscE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,669 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,114 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,966 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,574 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,886 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: