Sert sakalına yıllardır çare bulamamış birine tavsiyeleriniz
Şöyle bir set oluşturdum deneme için. Bakalım nasıl sonuç alacağım...

Rimei tıraş aleti
Permasharp jilet
Omega 10051 domuz kılı fırça
Valobra çubuk tıraş sabunu
Proraso tıraş öncesi kremi (okaliptus)
Rimei güzel alet olmakla birlikte sert, sık ve çabuk uzayan sakal için biraz nazik kalabilir. Şahsen önerim R41 ya da Futur olurdu, ucuz yollu deneme için ise Yuma ya da Fuji. Deneme sonuçlarına göre forum yardımcı olur, hayırlı tıraşlar...
(27/08/2018, Saat: 16:19)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şöyle bir set oluşturdum deneme için. Bakalım nasıl sonuç alacağım...

Rimei tıraş aleti
Permasharp jilet
Omega 10051 domuz kılı fırça
Valobra çubuk tıraş sabunu
Proraso tıraş öncesi kremi (okaliptus)
Siparişi göndermediyseniz daha üst segment bir jilet de denemeniz için öneririm doğrusu, hoş istediğiniz jilet de güzel bence ama daha güzelleri var bu uçsuz bucaksız tıraş ortamında..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/08/2018, Saat: 16:28)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei güzel alet olmakla birlikte sert, sık ve çabuk uzayan sakal için biraz nazik kalabilir. Şahsen önerim R41 ya da Futur olurdu, ucuz yollu deneme için ise Yuma ya da Fuji. Deneme sonuçlarına göre forum yardımcı olur, hayırlı tıraşlar...

Bir adet de Aliexpress'ten Qshave sipariş verdim. Yalnız onun gelişi 1 ayı bulacağı için başlangıcı Rimei ile yapmaya karar verdim. Eğer klasik tıraşta aradığımı bulamazsam Qshave'i kullanmadan forumda satışa çıkarırım artık.

(27/08/2018, Saat: 16:34)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siparişi göndermediyseniz daha üst segment bir jilet de denemeniz için öneririm doğrusu, hoş istediğiniz jilet de güzel bence ama daha güzelleri var bu uçsuz bucaksız tıraş ortamında..

Bir deneme yapayım da, bu işin ne olduğunu göreyim. Jilet ve tıraş aletinde ucuza kaçtım çünkü çok şüpheliyim iyi sonuç alacağımdan. Sabun ve tıraş öncesi kremde çok ucuza kaçmadım çünkü klasik tıraş olmasam bile bunları kullanırım.

Siz hangi jileti önerirsiniz sert ve sık sakal için?
(27/08/2018, Saat: 17:20)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir deneme yapayım da, bu işin ne olduğunu göreyim. Jilet ve tıraş aletinde ucuza kaçtım çünkü çok şüpheliyim iyi sonuç alacağımdan. Sabun ve tıraş öncesi kremde çok ucuza kaçmadım çünkü klasik tıraş olmasam bile bunları kullanırım.

Siz hangi jileti önerirsiniz sert ve sık sakal için?
Ben yaklaşık 15 jilet denedim şimdiye kadar biraz önce de 8 tane falan denemediğim jilet sipariş ettim. Astra bana çok uydu mesela, Zaza Platinium ve Wilkinson Sword da çok beğendiklerimden..
Tiger ise bugüne kadar en beğenmediğim jilet oldu..

Bugün ilk denemeyi tek perde wtg ile yaptım. Sonuç, kartuşlu sistemle aynı. Ama daha uzun sürede tıraş ve daha fazla yanma hissiyatı Smile
(31/08/2018, Saat: 16:51)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk denemeyi tek perde wtg ile yaptım. Sonuç, kartuşlu sistemle aynı. Ama daha uzun sürede tıraş ve daha fazla yanma hissiyatı Smile
Hangi jilet ile?

(31/08/2018, Saat: 17:03)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi jilet ile?

Permasharp. Şu anda sadece Permasharp var elimde. Bir kaç gün daha devam edeceğim. Yine fark göremezsem bir kere de Astra ile denerim. Olmazsa vazgeçerim. Philips makinem kartuştan da, bu denememdeki klasikten de daha iyi sonuç veriyor.
(31/08/2018, Saat: 17:37)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Permasharp. Şu anda sadece Permasharp var elimde. Bir kaç gün daha devam edeceğim. Yine fark göremezsem bir kere de Astra ile denerim. Olmazsa vazgeçerim. Philips makinem kartuştan da, bu denememdeki klasikten de daha iyi sonuç veriyor.
Yeşil Astra sizi memnun eder diye düşünüyorum ben çok seviyorum açıkçası kendisini. Hele ki jiletli ustura ile bitirim ikili oluyorlar.

Astrayı da deneyeceğim. Bir de Qshave alet gelecek Aliexpres'ten. Onunla da bir iki ayar denerim. Benim sakalı tersten alamayacağım neredeyse kesin. Ancak xtg yapabilirim bazı bölgelere. Yine bariz fark göremezsem kaderim makine demektir. Şimdilik en azından yüzümü dağıtmadığıma seviniyorum Smile. Sadece 2 noktada ufak kanama oldu o kadar. Bastırmama konusunda gerekli uyarıları ısrarla yapanlara teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,570 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,821 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,849 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  brükseldeki biri için tavsiyeleriniz? emredogan 72 111,592 02/04/2015, Saat: 00:29
Son Yorum: kethuda57
  Nasıl daha sık ve sert sakal sahibi olabiliriz gamez34 9 49,941 19/07/2013, Saat: 17:00
Son Yorum: tugruldogan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: