O zaman kazıyalım! :)
Thumbs Up 
Merhaba

Öncelikle yolumun buraya nasıl düştüğünden bahsedecek olursam eğer herşey 10 gün kadar önce bayram tatilinin son günü Fethiye merkezde arkadaşla boş boş dolanırken can sıkıntısından birkaç tahtakale, japon pazarı tarzı yere uğramamızla başladı. Arkadaşım yaprak jilet ile traş olup yaşadığı şehirde pek yaprak jileye denk gelmediği için bulmuşken 20'li paket Derby Ultra aldı ben de sırf merakımdan Yuma ile devamının böyle olacağı aklımın ucundan geçmeyen serüvene başladım. Yuma nedir ne değildir derken burayı buldum 10 gün önce sonra yorumları ve alınan keyifleri okuyunca Yuma ile olduğum 2 tıraşı düşündüm ve bende bu zevkin olmadığını fark ettim Smile Arkasından Orak 3 parçayı tesadüfen bir markette görüp aldım ama yine sonuç değişmedi. Kalite çok konuya hakim olmasam da pek başarılı değil bence ikisinde de.
Son olarak buradan sonra impa ticareti de keşfettim ve bu işin deneme yanılma ile sonuçlanacağını bolca okuyup tecrübe ettikten sonra dün sırasıyla;

Ming Shi Kelebek
Rimei 3 Parça
Wilkinson Sword Klasik

Modellerini taze koleksiyonuma kattım. Smile

Jilet olarak da şu an elimde olanlar

Derby Ultra
Wilkinson
Astra
Permasharp
Rapira

Fırça ne marka bilmiyorum doğrusu ama klasik olsun diye arko tıraş sabunum da var.

Konu ile ilgili her türlü öneriye açık olduğumu da belirttikten sonra herkese benden merhaba.. Smile
Komşum, hoş geldiniz. Jiletiniz konforlu, köpüğünüz koruyucu olsun. İçlerinden en çok rimeiden memnun kalacağınızı düşünüyorum. Forumumuz ansiklopedi gibidir. Bol bol okuyun. Eliniz alıştıktan sonra impa veya rasorustan sıfır kaliteli bir alet yahut forumdan ikinci el alet edinebilirsiniz. Yine jilet ve sabunlardan da deneye deneye uygun olanı keşfedersiniz. Fırçanız iş görüyorsa yeterlidir şimdilik. Keyifli tıraşlar.
Nedir, ne değildir?
Hoşbulduk. Doğrusunu söylemek gerekirse bu geçici bir heves mi yoksa ömürlük bir ilgi mi henüz emin olamadığım için hem iyi kötü bilindik hem ekonomik ürünler tercih etmeye çalıştım. Smile
(28/06/2018, Saat: 13:06)Mentor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbulduk. Doğrusunu söylemek gerekirse bu geçici bir heves mi yoksa ömürlük bir ilgi mi henüz emin olamadığım için hem iyi kötü bilindik hem ekonomik ürünler tercih etmeye çalıştım. Smile

Komşum hoş geldiniz. Ben de ilk başta dediğiniz gibi ekonomik başladım. Sonra sevince ve benimseyince alet ve malzemelerin kalitesini arttırdım. Kalite arttırdım dedimse hala Arko sabun kullanıyorum. Smile Ama fırça, jilet ve alette biraz daha kaliteyi yükselttim.
Sizinde dediğiniz gibi iyice sevip ve en önemlisi benimsemeye çalışın. Nadiren de olsa geleneksel tıraşı bırakanlar var. Emin olduktan sonra imkanlarınıza göre açılın. Smile
Hoş geldiniz. Benim için işin keyfi sabun ve kremlerde, kesenize göre 1-2 farklı sabun ve kremle deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz.
(28/06/2018, Saat: 14:47)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldiniz. Ben de ilk başta dediğiniz gibi ekonomik başladım. Sonra sevince ve benimseyince alet ve malzemelerin kalitesini arttırdım. Kalite arttırdım dedimse hala Arko sabun kullanıyorum. Smile Ama fırça, jilet ve alette biraz daha kaliteyi yükselttim.
Sizinde dediğiniz gibi iyice sevip ve en önemlisi benimsemeye çalışın. Nadiren de olsa geleneksel tıraşı bırakanlar var. Emin olduktan sonra imkanlarınıza göre açılın. Smile

Samimi olmak gerekirse bebek poposu ayarında sinekkaydıda gözüm yok şu an için, öncelikle hedef tahrişsiz tıraş Smile
Komşum foruma hoşgeldin. Bende forumda yeniyim fakat keşke daha önce tanışsaymışım diyorum geleneksel traş ile. Resmen yüzümün görüntüsü değişti. Boyun bölgem pürüzsüz artık. Haftanın 6 günü traş oluyorum. Akşam olsunda bir an önce traş olayım diye bakıyorumSmile
Hoşbulduk tekrar Smile Akşam kismetse ming shi ya da rimei ile ilk buluşmamı gerçekleştirrmek istiyorum. Rimei mi ming shi mi ? Ve saydığım elimdeki jiletlerden hangisi en tahrişsiz tıraşı verir? Smile
Öncelikle Geltir ailesine hoş geldiniz, tahriş konusuna değinmek istiyorum.
Tıraş öncesi, tıraş anı ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var.
Bu anlamda üstadların paylaştığı önemli tecrübeler var. Forumun arama motorunu kullanarak yazıları keşfedip okuyabilirsiniz.

Yine de nelere dikkat etmem gerekiyor derseniz;
1- Yüzünüzü mutlaka yıkayın (Cildinizi temiz ve pürüzsüz hale getirmek için)
2- Tıraş köpüğünüzü güzelce ve doğru kıvamda hazırlayın
3- Hazırlamış olduğunuz tıraş köpüğünü yüzünüze iyice uygulayın
4- Sakalınızı keserken tıraş aletinin açısına dikkat edin ve kesinlikle BASTIRMADAN yüzünüzde gezdirin.
Ayarlı alet kullanıyorsanız en düşük ayarda kullanın.
5- Alışma döneminde tıraşınızı 2 perdede tamamlamaya çalışın.
Temiz olmadı diyerek perde sayısını 3'e veya 4'e çıkarırsanız tahrişe zemin hazırlamış olursunuz.
6- Tıraş sonrası yorulan cildinizi rahatlatmak için losyon veya balsam kullanın.
(öncesinde cilt şapı da kullanmanızı tavsiye ederim)

Ürün seçimi konusuna gelecek olursak ürünleri (Tıraş Aleti, Sabun, Jilet, Tıraş sonrası ürünler vs.) zamanla tecrübe edeceğiniz için
cildinize en iyi gelecek olanı kendiniz bulmuş olacaksınız Smile

Keyifli tıraşlar diliyorum.

Saygılarımla
(28/06/2018, Saat: 17:49)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle Geltir ailesine hoş geldiniz, tahriş konusuna değinmek istiyorum.
Tıraş öncesi, tıraş anı ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var.
Bu anlamda üstadların paylaştığı önemli tecrübeler var. Forumun arama motorunu kullanarak yazıları keşfedip okuyabilirsiniz.

Yine de nelere dikkat etmem gerekiyor derseniz;
1- Yüzünüzü mutlaka yıkayın (Cildinizi temiz ve pürüzsüz hale getirmek için)
2- Tıraş köpüğünüzü güzelce ve doğru kıvamda hazırlayın
3- Hazırlamış olduğunuz tıraş köpüğünü yüzünüze iyice uygulayın
4- Sakalınızı keserken tıraş aletinin açısına dikkat edin ve kesinlikle BASTIRMADAN yüzünüzde gezdirin.
Ayarlı alet kullanıyorsanız en düşük ayarda kullanın.
5- Alışma döneminde tıraşınızı 2 perdede tamamlamaya çalışın.
Temiz olmadı diyerek perde sayısını 3'e veya 4'e çıkarırsanız tahrişe zemin hazırlamış olursunuz.
6- Tıraş sonrası yorulan cildinizi rahatlatmak için losyon veya balsam kullanın.
(öncesinde cilt şapı da kullanmanızı tavsiye ederim)

Keyifli tıraşlar diliyorum.

Saygılarımla

Bunlara dikkat ederek bu akşam denemeyi düşünüyorum, çok teşekkürler..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uzun zaman oldu :) astroid 12 5,288 24/11/2017, Saat: 00:18
Son Yorum: kalantorxl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: