Catie's Bubbles
Merhabalar,

Yine forumda pek çok üstadımızın kullandığı bir sabun markası ile karşınızdayım.

Catie's, Chris isimli bir arkadaş tarafından "hobimden para kazanayım" mottosuyla 2014'de kurulmuş New Jersey merkezli bir şirket. Şirkete kızının ismini vermiş.
15-20 çeşit sabunu mevcut. Tüm sabunları gliserinli ortak bir baz kullanıyor. Don yağlı çeşidi malesef mevcut değil. Sabunlar 60 ve 120 gramlık iki formatta satılıyor.

Her ne kadar kendi sitesinden (http://catiesbubbles.com/) satışı mevcut olsa da maggard'dan daha kolay edinilebiliyor.

Popülerliği ve sahibinin kararlılığı göz önünde bulundurulursa görece sağlam bir marka izlenimi veriyor. Ancak yine de tek adam operasyonu olması nedeniyle (örn. Tiki abla gibi) aniden kaybolma riski mevcut.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Catie's Bubbles - La Marche Du Rasage (Tıraş Marketi)

Merhabalar,

Bu sabun facebook'daki the shave market (https://www.facebook.com/groups/TheShaveMarket/) grubunun talebi üzerine özel üretilmiş, gelen yoğun istek üzerine de dışarıya da satışı yapılmış bir sabun. Davidoff Cool Water (namı diğer Arko Tıraş Kolonyası'nın orjinali) ile Acqua Di Gio'nun birleşimi bir koku elde edilmeye çalışılmış.

Önce kokudan başlayalım. Dediğim gibi Arko ile Gio arası bir koku talebi ile üretilmiş ama ben Gio'ya daha çok benzettim. Tam Gio değil, tam arko da değil. Ama Gio'ya daha yakın güzel bir koku. Çok baskın bir koku olmadığı için su türü herhangi bir parfüm veya AS ile de set olabilir.

Performansa gelecek olursak, kolay köpürüyor, kayganlık iyi, nemlendirme tıraş esnasında oldukça başarılı, tıraş sonrasında ise yeterli. Koruması biraz zayıf ama gliserin bazlı olduğu göz önüne alınırsa yeterli denebilir.

Paketleme ise 60 gramlık (2 oz) versiyonunda sıkıntılı. Çok ufak ağızlı bir kapta geliyor. Yumuşak ama kuru bir sabun. Daha büyük bir kaba taşımak istediğinizde de sabun dağılıyor ve elle basılamıyor. Gliserin bazlı nasılsa diye mikrodalgada eritmeyi denedim ama az daha yanıyordu. Taşımak için en sağlıklı yöntem kontrollü benmari gibi görünüyor.

Son olarak tavsiye kısmına gelecek olursak, genele tavsiye edebileceğim bir sabun değil. Performansı yeterli ama Kokusu -her ne kadar güzel olsa da- birkaç gün arka arkaya kullanınca sıkıyor. Tek sabun olarak kullanılmaz. Ancak rotasyonunuzda pek çok sabun varsa ve Sabun/AS/EDT seti yapıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Ve fotolarımız Smile

Önce orjinal kabında :

vpvPk6.jpg

Bu da taşıma sonrası hali :

qWZvg5.jpg

Bu da mikrodalga sonrası son durum :

aGblqQ.jpg

Son olarak da köpük fotosu :

zB7jQj.jpg
@posicor ellerinize sağlık. Bilgilendirici ve kısa bir değerlendirme olmuş. Kayganlık iyi ama koruma eh işte demişsiniz. Yastıklama=koruma olarak mı anlamamız gerekiyor? Mesela ters almada performansını test etme imkanınız oldu mu?
(14/08/2017, Saat: 10:47)Birole Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @posicor ellerinize sağlık. Bilgilendirici ve kısa bir değerlendirme olmuş. Kayganlık iyi ama koruma eh işte demişsiniz. Yastıklama=koruma olarak mı anlamamız gerekiyor? Mesela ters almada performansını test etme imkanınız oldu mu?

Merhabalar, tam yastıklama da değil aslında. Derinizin üzerinde oluşturduğu ince koruma tabakası diyebilirim (bu tanım yanlış hatırlamıyorsam @onurcakmak üstadındı). Aradaki farkı en iyi maggard anlamamı sağladı. Köpüğü muhteşem yastıklama yapıyordu ama koruma olmadığı için tahriş yaptı.

Her gün tıraş olduğum için hiç ters almıyorum malesef. Normal jiletli makinede de shavette'de de wtg+xtg yapıyorum. Bu sabunu da 5 gün futur, 1 gün SS ile kullandım. Ikisinde de aynı performansı verdi.
Bu sabunu bir sene sonra ilk defa kullanayım dedim. Malesef bozulmuş. Uzerinde beyaz kül tabakası oluşmuş. Üst kısmı yıkayıp içini el sabunu yapayım derken elim tahriş oldu.

Sözün özü, stoktaki sabunlarınız üzerinde yaygın beyaz kül gibi bir tabaka oluştuysa direkt çöpe atın.
Farklı konularda yazmıstım ama, komsular artisian yapıda daha yumusak sabunlarınıza oncelik verin, omurleri uzun degil.
Sert sabunlarınız, tripple milled sabunlarınız catlasada patlasada bir sekil kullanılır. Oncelik var olan yumusakcalar olsun.
(07/09/2018, Saat: 03:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farklı konularda yazmıstım ama, komsular artisian yapıda daha yumusak sabunlarınıza oncelik verin, omurleri uzun degil.
Sert sabunlarınız, tripple milled sabunlarınız catlasada patlasada bir sekil kullanılır. Oncelik var olan yumusakcalar olsun.

+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(07/09/2018, Saat: 03:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farklı konularda yazmıstım ama, komsular artisian yapıda daha yumusak sabunlarınıza oncelik verin, omurleri uzun degil.

Yandım üstad, stoğun yarısı artisan Smile
(07/09/2018, Saat: 11:37)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yandım üstad, stoğun yarısı artisan Smile
İsterseniz satılık bölümüne uğrayın hocam.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
@posicor
Hic moral bozucak birsey yok komsum, benim hastalık emin ol senden daha ileri dereceymis Dr. dedi. Smile
Bugun daha yeni Cella sabun konusuna, ilgili bir yazı yazdım. Bazı tecrube ettigim oneriler icin okumanı tavsiye ederim.

@FearOfATG
Komsum sotede bekliyormusun, yakında patlatacak artisianları diyorlar dogrumudur Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: