Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti
Bu Çinlilere kızayım mı, hayran mı olayım bilemedim gerçekten.
Futur'u 2 sene önce 60 Eu'ya almıştım. 5-6 kere kullandım, ergonomisini pek beğenemedim,elime bir tuhaf geldi ne bileyim jeoloji çekici gibi bir alete alışamadım ,kafasından kestiğim yeri iyi göremiyordum bir kenara bıraktım.
Eve gelenlere" böyle bir aletim var" diye gösterme işine yarıyor.

Benim 60 Eu'ya alıp, kaldırıp attığım aleti elin Çinlisi 40 TL'ye kargo dahil satıyor. Geleneksel tıraşa şimdi başlasaydım zararım sadece 40 TL olacaktı Sad

Vig Shaving'in fırçaları da ayrı bir olay. Geçenlerde kabaca hesapladım, şu ana kadar fırçalara verdiğim para yaklaşık  1500 TL'yi bulmuş. Bunlardan sadece 2 tanesini düzenli kullanıyorum. ama elin çinçonu 26 mm finest'ı süper veya değil 65 TL'ye satıyor. O fiyata bırakın Semogue domuzu, Omega Domuz bile var!

Yani bugün ıslak tıraşa başlayan bir kişi hasbel kader taklit bile olsa ayarlı sağlam bir alet, Finest fırçaya harcayacağı para sadece 100 TL!!

Bu Çinliler Progress'i birebir yapsın  hıncımdan yeminle 15 gün tıraş olmayacağım
(22/03/2017, Saat: 00:22)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr üstad, çok mu mild bu alet? En agresif ayarı hangi aletle kıyaslanabilir? NT Vigour kullanmıştım onun en mild 2. ayarı bile baya agresfti.
Üstadım dün 3. ayarda oldum ve fuji tıraş aleti + rapira ile çene bölgesinde takılma yaşarken bu alette bir takılma kesinlikle olmadı, yağ gibi aktı. 3. ayarın üstüne henüz çıkmadım üstadım, 6'yı kullanan arkadaşlar daha net bir cevap verebilirler.

(22/03/2017, Saat: 10:10)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DeaKeN @recklesstr üstatlar bu sabah tıraş olma fırsatı buldum. ağırlık hemen hemen aynı, el ile ben bariz bir fark hissedemedim.
jilet aralığı sanki futurda daha açık gibi görünüyor, biraz daha mild olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca Çinlileri artık pek hafife almamak lazım ciddi olarak kaliteli işler çıkıyor, bu alet bunun bir örneği, vig shaving fırçalar keza aynı.
Artık ciddi ciddi Aliexpress ten vig shaving fırçalar sipariş etmeye başladım çok memnun kaldım çünkü ilk aldığımdan.
Yeni başlayacak arkadaşlara burdan söyleyeceğim gidip yüzlerce lira bayılmasınlar diğer markalara.
15 - 20 dolar bandında vig shavingden alsınlar. zaten diğer markalar da ekseriyetle çinden aldıkları düğümleri kullanıyorlar.
Yorum için teşekkürler utunc komşum.

(22/03/2017, Saat: 15:31)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah da Feather jilet kullanarak tıraş oldum Ming Shi ile. Yine müthiş konforlu ve keyifli bir tıraş verdi.

Sent from my iPad using Tapatalk
Normalde Feather ile anlaşamıyorum ama bir şans verebilirim ben de Smile

(22/03/2017, Saat: 15:58)thedeparted Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim alet dün İstanbul'a gelmiş ve gümrüğe girmiş. Sanırım yarın ya da en geç Cuma'ya elimde olur. Yorumlar çok olumlu gerçekten, bu da heyecanımı artırdı.
Herkese keyifli tıraşlar... Big Grin
Keyifle kullanın komşum Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Gelmez diye düşünerek 2 farklı adrese sipariş ettiğim Ming Shi'ler, şaka maka şuan İstanbul'da.
(23/03/2017, Saat: 11:23)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gelmez diye düşünerek 2 farklı adrese sipariş ettiğim Ming Shi'ler, şaka maka şuan İstanbul'da.

Keyifli bir kullanım dilerim yokon. Benim 3 tıraş deneyiminden aldığım keyifle, hoşnut kalacağınızı düşünüyorum Ming Shi'den. Tabi bu da yüz tipine, sakala vs göre öznel bir yargı da olabilir.

Sağolsun recklesstr sayesinde tıraş makinelerime çok keyif aldığım (ve ilk Çin tasarımı) güzel bir makine eklendi. Pratik, konforlu bir tıraş veriyor bu güzel makine

Benimki de ulaştı, ilk gözlemim beklediğimden daha kaliteli. Kaplama çok uzun dayanmaz gerçi ama önemli değil. Benim için en önemli konu ve alım nedenim futur için yedek parça olarak kullanımı. Akşam orjinalini parçalayıp mingshi'nin parçaları ile deneyeceğim bakalım.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Smile 
(23/03/2017, Saat: 15:17)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifli bir kullanım dilerim yokon. Benim 3 tıraş deneyiminden aldığım keyifle, hoşnut kalacağınızı düşünüyorum Ming Shi'den. Tabi bu da yüz tipine, sakala vs göre öznel bir yargı da olabilir.

Sağolsun recklesstr sayesinde tıraş makinelerime çok keyif aldığım (ve ilk Çin tasarımı) güzel bir makine eklendi. Pratik, konforlu bir tıraş veriyor bu güzel makine

Adreslerden birine teslim edilmişSmile arkadaşım paketin fotoğrafını gönderdi. Futur alma arefesinde Ming Shi aldım, iyi denk geldi. Umarım sorun yaşamayız Smile
Sapı 25-30 gr kadar daha hafif. Jilet açıklığı ve açısında da az da olsa fark var. Bu sebeplerle futur'a göre mild bir alet olmuş.

Bu arada parçaları yayı dahil futur ile uyumlu. Futur sahibi arkadaşlar yedek parça veya frankenfutur yapmak için düşünebilirler.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bu arada ming shiyi aliexpress uzerinden almayi dusunen komsular icin bilgilendirme; 7.yila ozel, $10 uzeri $2 kupon,yeni uyelere de $3 lik bir sepet indirimi var gozukuyor. Ikisi birlikte 28-31 mart arasi kullanilabilir mi deneyip 28'inde tekrar yazarim Smile
Beklediğimden çok daha iyi çıktı alet. Dün akşam ilk denememi yaptım. Gayet konforlu ve temiz bir tıraş oldum.

@recklesstr'e bu alet ile tanışmama vesile olduğu için teşekkür ederim.
Siparişimi 15 günde teslim aldım. İlk olarak Ming Shi beklediğimden daha kaliteli çıktı diyebilirim. Kaplaması gayet başarılı, çizik ve çapak yok. Futur ile kıyaslamam gerekirse; ölçüleri ve ağırlıkları hemen hemen aynı, kesim hissi olarak Ming Shi daha mild ve dikkat edilmezse jileti yamuk yükleyebiliyor. Çinliler Futur’u görünüm olarak çok başarılı bir şekilde klonlamışlar ama benim Futur’da en beğendiğim özellik olan akustik kesim sesini sağlayan yapı, malzeme vs. her neyse, işte onu yapamamışlar. Sonuç olarak şahsi fikrim, Futur ile sadece görünümleri benzer, kesim hisleri çok farklı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 237 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,413 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,340 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,041 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,327 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,437 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,119 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,871 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,184 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,116 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: