Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
Buna sevinir oldum ?
merhabalar 50 dolar civarında rockwell den alet almıştım takip kodunda burda gösteriyor bir bilgisi olan var mıdır?

55h0qs.jpg
Sağ tarafta sonu DE ile biten bir kod görünüyor. O kodu Ptt'nin sayfasında takip için kullanabilirsiniz. Benim Rockwell dün ulaştı mesela.

Baktım da, sizin paket için de gümrükten çıktı demiş ptt.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(28/06/2018, Saat: 15:54)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağ tarafta sonu DE ile biten bir kod görünüyor. O kodu Ptt'nin sayfasında takip için kullanabilirsiniz. Benim Rockwell dün ulaştı mesela.

Baktım da, sizin paket için de gümrükten çıktı demiş ptt.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aa ben de dhl den bakmaya çalışıyorum teşekkür ettim Smile ptt devam edecek sanırım bundan sonra
Bu arada takipsiz kargo'lar için şöyle bir adres buldum :
https://track24.ru/

eğer ptt kargo sitesinde bile takip edilemeyen bir kargonuz var ise buradan takip edebiliyorsunuz.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Amazon dan şunu almıştım: (Fiyat 21 USD- Foset tarzı musluğun ucuna takılan primitif bir su arıtıcı)

https://www.amazon.com/CLEANSUI-CB073-WT...s=cleansui

1 haftadır Yok Ukim Arnavutköy, yok Ukim Başakşehir dolanıp duruyordu. En son Ankara PİM Gümrük te tebligatlı olarak tutuldu ve tarafıma tebligat geldi.

Tebligat uyarınca gittim. Gümrük memurundan kelime kelime şu sorulara muhattap oldum:

1- Bu ürünü ne yapacaksınız?
- Bir tarafıma monte edicem.

2- Bu ürünü ticari olarak mı kullanacaksınız?
- Evet, evden çeşme suyu arıtıp komşularıma satıcam.

3- Bu ürünü nereden duydunuz?
-Kaynımdan duydum, o da dış kapının mandalından duymuş.

4- Koliyi siz mi teslim alacaktınız?
-Yok. Ebem alır diye planlıyorduk.

Muhabbet biraz ilerleyince gümrük memuru arkadaş, gelen ürünün ne olduğunu anlayamadıkları için beni 30 km yanlarına çağırdıklarını itiraf etti. Bir de üzerine 5 lira 10 kuruş gümrüğe sunma ücreti ödedik.

Söyleyeceğim çok şey daha var ama klavye bozuk.

(Not: bu sorular gerçekten soruldu)
(29/06/2018, Saat: 16:53)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon dan şunu almıştım: (Fiyat 21 USD- Foset tarzı musluğun ucuna takılan primitif bir su arıtıcı)

1 haftadır Yok Ukim Arnavutköy, yok Ukim Başakşehir dolanıp duruyordu. En son Ankara PİM Gümrük te tebligatlı olarak tutuldu ve tarafıma tebligat geldi.

Tebligat uyarınca gittim. Gümrük memurundan kelime kelime şu sorulara muhattap oldum:

Muhabbet biraz ilerleyince gümrük memuru arkadaş, gelen ürünün ne olduğunu anlayamadıkları için beni 30 km yanlarına çağırdıklarını itiraf etti. Bir de üzerine 5 lira 10 kuruş gümrüğe sunma ücreti ödedik.

Üstad bence Ankara PİM gümrükte bir problem var. İstanbul'da bu güne kadar 3 ürünüm gümrüğe takıldı sadece, bunlar da (motosiklet body kiti, DSLR ve tiner) takılmadan geçse şaşardım zaten. Bunun dışında araba motor parçaları, envai çeşit elektronik alet, tıraş sabunu/kremi, alkolsüz aftershave, vs. aldım, hiçbiri takılmadı. Arada bir 3-5 lira gümrük masrafı çıktı sadece, onu da PTT'den gelen arkadaşa ödedim hep.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Yok posicor hocam. Bunların tamamı öyle veya böyle İstanbul dan geçiyor. Yüksek bir ihtimalle Başakşehir PİM, düşük bir ihtimalle Arnavutköy PİM bunları etiketliyor.

Etiket den kastım incelenecek veya incelenmeyecek diye. Oradan local dağıtıcılara paslıyorlar. Ankara PİM e de arnavutköyden geldi.

Benim kızdığım nokta şu. Be adam madem içeriğin ne olduğunu anlayamadın. Kutunun üzerinde, invoice de, konşimento da heryerde cep numaram yazıyor. Aç sor.

İşten izin al. Kalk git. Araba park edecek yer bulama. İvedik caddesinden, Eşref Bitlis caddesine 2 km, bu sıcakta ve takım elbise ile yürü. Bir de üzerine 3 (Rakamla üç) iq lu sorular. İnsan ı çileden çıkarıyorlar.
@izbe komşum çok haklısınız boş muhabbetler ile halkı usandırıyorlar. Kargo konusu ile alakasız ama geçen doktora gittim astım ilâcı için muhabbet muayeneden sonra aynen şöyle gerçekleşti.

Nerelisin?

ben: Kayseri

Ne iş yapıyorsun?

ben: çalışmıyorum.

Niye?

ben: çalışmayı sevmiyorum.(hakikaten doğru Smile )

askerliğini yaptın mı?

ben: hayır yapmadım.

tamam çıkabilirsin

ben: neden ilaç yazmayacak mısınız?

bence hasta değilsin meşgul etme beni.

önce çalışma ortamına göre ilaç yazacak sandım soruları uzatıp beğenmediği cevap alınca yıllardır kullandığım ilacı yazmaktan vazgeçti.

Sonra gerekli yerlere şikayette bulundum ama sonuç yok. Kendi mesleği dışında gereksiz sorular sorup özel hayatımıza yorum yaparak kendileri tatmin etmeye çalışan aşağılayan bir zihniyet ile uğraşıyoruz.

daha diğer kurumlar daha vahim benim gördüğüm kadarıyla...

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/06/2018, Saat: 16:53)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon dan şunu almıştım: (Fiyat 21 USD- Foset tarzı musluğun ucuna takılan primitif bir su arıtıcı)

Ürünün ne olduğunu anlayamıyorlar ama ticari olarak kullanılıp kullanılmayacağını sorabiliyorlar..? Gerçekten sorular çok saçma hatta manyakça. Uyuşturucu satıcısı yakalansa, polisin soracağı soruları size sormuşlar komşum. Big Grin
Koliyi siz mi teslim alacaksınız sorusu nedir yahu? Yok Arap Faik teslim alacaktı, manyak.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 562 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,286 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 103,478 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,210 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,435 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,924 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,571 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,997 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,368 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,152 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: