Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
(04/06/2013, Saat: 15:17)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abiler çok özür dileyerekten bir kaç şey sormak istiyorum umarım doğru başlık altındayımdır.Huh

1 connaughtshaving.com dan shipping seçeneği "World Small Packets" olan bi siparişim var bu takipsiz mi demek oluyor.
2 Saçmaca gelebilir, takipsiz dediği ürünün nerde olduğunu takip edemiyoruz mu demek yoksa gümrükle alakalı bir terim mi?
3 ürünü takip edemiyorsam bu soruyu boş verin. bu site ürünü sipariş kodu gibi bir numara (RC ile başlayan ve 8 haneli olan) veriyor onunla http://www.17track.net/index_en.shtml adresinden takip etmeye çalışıyorum olmuyor. neden?
4 sitenin kendisi Roman Cart diye bi yere yönlendiriyo takip ordan mı yapılacak ?
5 Bana masraf çıkarttınız mutlu musunuz? şaka şaka bu siteyi ve kardeş blogları bulduğum için çok mutluyum. iyi oldu yani hergün tıraşolmak sıkıntı olmaktan çıktı şimdiden. bir kaç başarısız tecrübem oldu onları siparişim gelince anlatacağım.

Merhaba,
world small packets seçeneğinde kargonun nerede olduğunu takip edemiyorsunuz.Gümrük ile ilgili takip kodu değil.Romancart kısmından siparişin durumunu görebiliyorsunuz.Takipli de belki kargo durumunu buradan da görebiliyorsunuzdur(Buradan hiç takipli posta ile almadığımdan net cevap veremiyorum)Takipli istiyorsanız diğer seçenek olan international signed for world'u seçmelisiniz.Ben masrafa girdiğiniz için mutluyum Smile tıraş artık işkenceden çıkıp keyif almaya dönüşecek Wink
Cevap için teşekkürler bulent45 aydınlatıcı oldu benim için.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Internet sitelerinden alış veriş yapanlar için bilgi Idea
Hasarlı ürün gönderildi bende alıcı taraf ödemeli kargoyla iade ettim.

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince alıcıların, teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır.

Kargo ücreti ödemenize gerek yoktur. Ürünü karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. Satıcıya, ödediğiniz miktarı ve hesap numaranızı ileterek, kargo ücretini iade etmesini isteyebilirsiniz. Biz de satıcıya iade etmesi yönünde bilgi vereceğiz.

Satın aldığınız ürünü, eksik/hatalı veya ürün sayfasında belirtilen özelliklerden farklı olarak teslim aldığınızda veya Tüketici Kanun ve Yönetmeliklerinde yer alan Cayma hakkı kapsamında iade edebilirsiniz.
Su anda kucuklu buyuklu butun cinlerim tepemde.sabahdan beri executive shavingden gonderilen ve mail ile tracking nosunu aldigim malzemenin nerelerde oldugu bilgisine ulasamiyorum.pttnin sorgulama sayfasi calismiyor.telefon ettim,noyu verip kendilerine bi bakar misiniz dedim....sistem arizali diyor adam.memlekette bir tane duzgun calisan sistem olmaz mi allah icin ya? Sonra zivanadan cikip sovup sayinca....aaaaa cok agresifsiniz siz oluyor!!!! Hay agresif kadar tas dussun kafaniza.
Guvenlik kodu hatali girilmisdir diyor...tabii malim ya ben yanlis giriyorum.hey allahim...ya adami dellendirirler bunlar.
(12/06/2013, Saat: 16:45)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su anda kucuklu buyuklu butun cinlerim tepemde.sabahdan beri executive shavingden gonderilen ve mail ile tracking nosunu aldigim malzemenin nerelerde oldugu bilgisine ulasamiyorum.pttnin sorgulama sayfasi calismiyor.telefon ettim,noyu verip kendilerine bi bakar misiniz dedim....sistem arizali diyor adam.memlekette bir tane duzgun calisan sistem olmaz mi allah icin ya? Sonra zivanadan cikip sovup sayinca....aaaaa cok agresifsiniz siz oluyor!!!! Hay agresif kadar tas dussun kafaniza.

Üstadım size gün aşırı yoga öneriyorum Smile
2zszmtj.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

17track ten de bi deneyin. Bu arada sinire strese gerek yok kendinizi boşa üzmeyin, güzel bir müzik eşliğinde bi arko köpüğü hazırlayın, tıraş olmak şart değil, fırça tasta fıldır fıldır dönerken ne sinir kalır ne stres. Big Grin
Simdi yeniden aradim,sabah sabah...dunku hariltidan sonra.gece saat 3de istanbula inmismis.hadi hayirlisi bakalim.cumartesi buraya gelip alin,acigiz biz dedi adam.cumartesi???? Bana ozel bi parti duzenlicekler heralde Smile)))))
(13/06/2013, Saat: 10:18)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Simdi yeniden aradim,sabah sabah...dunku hariltidan sonra.gece saat 3de istanbula inmismis.hadi hayirlisi bakalim.cumartesi buraya gelip alin,acigiz biz dedi adam.cumartesi???? Bana ozel bi parti duzenlicekler heralde Smile)))))

Haftasonları bazı postaneler açık oluyor bildiğim kadarıyla. Ptt bu işte özensiz geldi bana. Eskişehire kargom ingiltereden 7 günde geldi postaneden eve 4 günde geldi düşünün yani.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Ptt kargo takipden bakiyorum malzeme hala istanbulda.dun gittim postaneye baktilar.aydindaymis da pazartesi alirmisim.yardim eden arkadas bile sasirdi.once izmir sonra aydina geldigi halde bir kayit kuyut yok.allaha emanet gidiyor memleket.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 566 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,304 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 103,531 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,227 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,436 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,949 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,574 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 100,046 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,371 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,153 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: