Geleneksel Tıraşın Sevmediğimiz Yanları
(16/01/2017, Saat: 23:47)mkeskus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1) banyonun ve lavabonun aşırı ıslanması.
2) sürekli yeni ürünlere ilgi duyma ve gerek olmamasına rağmen almak. Zira herhangi bir ürünü tam bitiremedim.
3) hergün tıraş olma dürtüsü(Ben hergün tıraş oluyorum sakalim uzamasada. Ama tahriş olmuyor aksine boyun bölgesi sivilceler azalıyor.)
4) tıraş öncesi porsuk ve domuz fırçaların yumusamasi için su ısıtmak.
Dahada artırılabilir.
1- ıslanma için tas kullanıyorum, lavabo içinde ortada.
2- buna çözüm yok, hepimizde aynı dert.
3- her gün bence de daha iyi, üstelik evde bebek olunca şart gibi.
4- çay sonrası kalan suyu kullanıyorum.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
~ Etrafın ve üstümün ıslanması .
~ Tıraş olurken gözlüğümü çıkartırım . Dolaylı olarak tıraş sonunda - " Yağ gibi tıraştı . Yağ ! " dediğim tıraşın gözlüğümü taktığım zaman aslında " Savaş sonrası Avrupa " gibi olması .
~Tıraş sonrasında jiletin kaldırılması yada atılması .
~ Ekipmanları kurutmak ve kaldırmak .
~ Kimi zaman tıraşın rahat ve temiz geçmesi için bıraktığım bir haftalık sakalın tıraşının , iki günlük sakalın tıraşından piskolojik vs. o anki duygu haline yada moral durumuna göre daha kötü geçmesi .
Bende once kontrol ettigi kisinin kabin bagajinda cikan bilimum deodorantlari hunharca waste bag e atan memurun benden cikan muhle ve feather aletleri dikkatle inceleyip it is ok wellcome diyene kadar gecen surede yasadigim kalp carpintisi ...
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(17/01/2017, Saat: 04:02)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende once kontrol ettigi kisinin kabin bagajinda cikan bilimum deodorantlari hunharca waste bag e atan memurun benden cikan muhle ve feather aletleri dikkatle inceleyip it is ok wellcome diyene kadar gecen surede yasadigim kalp carpintisi ...

+++1 Wink işte bu duyguyu yaşadım komşum

sap surdukten sonra yuzumu yikarken aldigim o tuzlu ve eksi sap tadi
  • Ozellikle Merkur Progress te farkettigim jileti taktiktan sonra basligi ayarlamak icin harcadigim vakit. Bu kadar yildir uretilen bir urun hala kendisi paralel yerlesmiyorsa ben ne diyeyim.
  • Tiras sonrasi tiras aletinde kalan sabun/kopuk tortusu. Kalmasa da her seferinde parlasa, temiz dursa
  • Tiras standina sigmayan fircalar icin (ornek chubby 2/3) yeni bir stand almak zorunda olmak. Hepsine uygun gerekirse adjustable (ayarlanabilir) stand olsaydi. Cok mu sey istiyorum
  • Jiletleri cope atamayacak oldugum icin almak zorunda oldugum jilet bankasina o 10-15 TL yi harcamayip Kola kutusunu kesmek isteyip bir turlu yapamadigim icin, dolabin icinde jilet dagi olusmasi
  • Geleneksel tirasa baslasin diye vakit harcadigim ama bir turlu ikna edemedigim arkadas akrabaSmile
Bir cok kisinin yazdigi gibi kullanilmis jiletten kurtulmanin guvenli ve ucuz bir yolu olmali, 3-4 gunde bir elimde kullanilmis jilet etrafa bakiniyorum. Bazen derby ambalajini kullaniyorum, oraya 10 tane filan sigiyor. Sirf bu amacla arada bir Derby kullaniyorum. Wilkinson kabi da uygun. Bir ara aklima hastanelerde kullanilmis igne ve jiletlerin atildigi kutular geldi ama henuz bulamadim. Fiyati da uygun mu bilmiyorum. Kola kutusu da iyi fikir, egilip bukulse bile jilet disari cikamaz, zarar veremez. Deneyecegim.
(19/01/2017, Saat: 15:46)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir cok kisinin yazdigi gibi kullanilmis jiletten kurtulmanin guvenli ve ucuz bir yolu olmali, 3-4 gunde bir elimde kullanilmis jilet etrafa bakiniyorum. Bazen derby ambalajini kullaniyorum, oraya 10 tane filan sigiyor. Sirf bu amacla arada bir Derby kullaniyorum. Wilkinson kabi da uygun. Bir ara aklima hastanelerde kullanilmis igne ve jiletlerin atildigi kutular geldi ama henuz bulamadim. Fiyati da uygun mu bilmiyorum. Kola kutusu da iyi fikir, egilip bukulse bile jilet disari cikamaz, zarar veremez. Deneyecegim.

https://rockwellrazors.com/collections/s...blade-safe

Su urun bu fiyata ulasabildigim bir yerde olsaydi cekinmeden alirdim. 5 dolara var avrupadaki saticilarda (shavelounge gibi) , ki benzeri feather kutu @impaticaret de 15 TL, ustune baska urunun yaninda kargo ekleyerek almak gerekiyor. O yuzden o parayi vermek istemedim sahsen.
(19/01/2017, Saat: 15:46)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir ara aklima hastanelerde kullanilmis igne ve jiletlerin atildigi kutular geldi ama henuz bulamadim.

Komşum, bahsettiğiniz kutular GG, n11 ve ebay gibi sitelerde var. (Tıbbi atık veya delici/kesici atık kutusu)
@Darthvader komşum ben yıllardır tıbbi atık kutusunda biriktirmekteyim . Kutu doldukça en yakın sağlık kuruluşuna gidip oradaki tıbbi atık kutusuna atmaktayım . Hem eve gelen olunca üzerindeki biohazard işaretinden dolayı da kimse elleyemiyor Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,049 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,364 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,581 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,113 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 7,050 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,900 01/05/2021, Saat: 19:25
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,150 01/05/2021, Saat: 19:22
  Tıraşın en heyecanlı kısmı sudüşleri 34 10,087 11/10/2020, Saat: 18:09
Son Yorum: shopol21
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,606 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: