Tıraşın en heyecanlı kısmı
Merhaba komşularım. Şuan iş yerinde otururken elimi yüzüme götürdüğümde bu akşam tıraş olacağım aklıma geldi (her gün tıraş olmadığım için) ve içimde bir heyecan hissettim. Bence geleneksel tıraştan keyif almamıza neden olan da bu his. Kartuşlularla tıraş olduğum dönemde tıraş denilince sıkıntı basıyordu, bir an önce olsun bitsin istiyordum, hatta mümkünse erteleyebildiğim kadar erteliyordum, izinli olduğum dönemler tıraş da olmuyordum, sadece izin sonrası sakallar fazla uzun olduğu ve kartuşlu ile tıraş olmak çok zorlayacağı için berberde tıraş oluyordum. İşte o an keyif alıyordum ama o anki keyfin tıraş olmakla uğraşmamamdan ve başkasının beni tıraş etmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aslında olay başkaymış. Keramet fırça, sabun, ustura, sıcak havlu ve tıraş sonrası kolonyanın hissettirdiklerindeymiş. Yani geleneksel tıraş... Her neyse, fazla uzatmayayım. Dediğim gibi akşam tıraş keyfi var diye düşünürken kendi kendime dedim ki: seni heyecanlandıran kısım ne, ne değişti? Bu soruyu kendime sorduğum gibi size de sormak istiyorum. Benim cevaplarım aşağıdadır. Sizinkileri de bekliyorum.

1-Temiz ve tahrişsiz biten bir tıraş sonrasında aftershave sürdükten sonraki an
2-Yüzüme köpüğü yaydıktan sonra tıraşa başladığım ilk perde
3-Tıraş öncesi; hangi aletle hangi jileti eşleştirsem, hangi sabunu ve tıraş sonrası ürünü kullansam diye düşündüğüm ve karar verince bu konuda hazırlık yaptığım anlar
4-İkinci perde ve sonraki düzeltme veya perdeler
5-Tıraştan bir süre sonra cildim yatışınca elimi yanağımda gezdirdiğim an
6-Sabunu köpürttükten sonra fırça ile yüzüme yaydığım an
7-Tıraş öncesinde sabunu köpürtürken gelen sabunun kokusu
8-Tıraştan sonra şapı sürdüğüm an

Hiç işin gücün yok mu komşum diyenleri de duyar gibiyim Smile fakat bazen insanın boş oturduğu zamanlarda böyle şeyler gelebiliyor aklına. Geleneksel tıraşta sevmediğim tek şey ise tıraştan sonra aletleri temizleme kısmı. Sıcak havlu veya farklı şeyler kullanan komşularım onları da belirtebilir. Ben kendi tıraş düzenime göre düşünerek sıraladım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
TemeT NoscE
Maşallah komşum. Benim en yogun yeni ürün denediğim zaman geleneksel tıraşa başladığım ilk 6 ay . Sonraki tıraşlarım bana ömürlük gidecek ana ürünleri tasarlamakla geçti. 1 yılın sonunda oturttum. Bahsettiğiniz heyecanları ilk 6 ay yaşadım ama ben tıraş öncesi ve sonrasını soğuk su ile hallediyorum. Makinelerim sabit vintage gillette. Jiletler mümkünse hep aynı kalsın istiyorum. Sağolsun güzel insanlar bazen sample gönderiyor sabuna ilgim hala yok ama onları denemek yaptığım tek farklı şey Big Grin
Kendim için sürekli değişebilen olaydır,mesela alet almışsam onun heyecanı veyahut sabun almışsam vs vs diye gider ama en temel olarak en çok heyecan verici kısmi yüzündeki tahrişin ve batiklarin geçmesi için uyguladigim teknikler.İzledigim videolarda kişi extra birşey yapmış ise onu denemenin heyecanı da oluyor.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(24/09/2020, Saat: 15:59)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah komşum. Benim en yogun yeni ürün denediğim zaman geleneksel tıraşa başladığım ilk 6 ay . Sonraki tıraşlarım bana ömürlük gidecek ana ürünleri tasarlamakla geçti. 1 yılın sonunda oturttum. Bahsettiğiniz heyecanları ilk 6 ay yaşadım ama ben tıraş öncesi ve sonrasını soğuk su ile hallediyorum. Makinelerim sabit vintage gillette. Jiletler mümkünse hep aynı kalsın istiyorum. Sağolsun güzel insanlar bazen sample gönderiyor sabuna ilgim hala yok ama onları denemek yaptığım tek farklı şey Big Grin

Komşum, benim bir yılı geçti geleneksel tıraşa başlayalı ama halen alet ve jilet denemeleri yapıyorum. Aslında gönlümden geçen iki alet ve bir kaç jilet ile yola devam etmek. Bu konuda sonuca ulaşmak üzereyim Smile Bunun dışında işin diğer heyecanlı kısımlarını ise elimdeki ürünler azalınca farklı sabun ve diğer kozmetik ürünleri deneyimleyerek devam ettirmek istiyorum. Tıraş aleti ve jilete göre kozmetik ürün çeşitliliği daha fazla ve insan belki çok memnun olduğu alet ile jileti kullanmaktan sıkılmaz ama aynı kokulardan sıkılabilir. Önemli olan bir şekilde az da olsa bu heyecanı yaşayabilmek, aksi takdirde sıradan bir hal aldıkça tıraş süresini kısaltma çabaları ve mecburiyet ön plana çıkar ki bu da işin keyif boyutunu yok eder. Tüm komşularımın keyifli tıraşları daim olsun..

(24/09/2020, Saat: 16:09)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendim için sürekli değişebilen olaydır,mesela alet almışsam onun heyecanı veyahut sabun almışsam  vs vs  diye gider ama en temel olarak en çok heyecan verici kısmi yüzündeki tahrişin ve batiklarin geçmesi için uyguladigim teknikler.İzledigim videolarda kişi extra birşey yapmış ise onu denemenin heyecanı da oluyor.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok doğru tespitler komşum.
TemeT NoscE
En keyif aldığım an 6. ve 7. maddeler. Ek olarak favorinin orada makineyi yüze ilk değdirince gelen sakal kesilme sesi. Big Grin
Tıraş oluyorum, o halde varım.
2011 kafa r41 in cildime değdiği Big Grin , elim alışık değilken jiletli usturayla boyun bölgemi geçtiğim anlar ilk aklıma gelenler Big Grin ve yeni aldığım bir porsuk kılı fırçanın beklediğimden çok öte olumlu bir performans sergilemesi. ( çok örneği var ama en bariz aklımda kalanı vulfix 41s. mornetto umarım kıymetini biliyordur o fırçanın Big Grin )
Komşum çok eğlenceli bir konu açmışsınız. Zorunda olmamama rağmen her gün iki perde tıraş oluyorum. İşin en heyecan verici kısmı benim için jileti paketinden çıkartıp alete taktığım an. En mutlu olduğum kısmı elimdeki herhangi bir ürünün bittiğini görmek.
Gönlü sevgiden geçen herkes bir gün İzmir' li olacak.
(24/09/2020, Saat: 16:36)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ek olarak favorinin orada makineyi yüze ilk değdirince gelen sakal kesilme sesi. Big Grin

Benim de en sevdiğim an bu Smile Bir de köpüğün kıvama gelmeye başladığını fark ettiğim anı severim.
So far so good..
(24/09/2020, Saat: 16:37)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2011 kafa r41 in cildime değdiği.......

ilk r41 tıraşımda Ali Bıyıklı usturadan daha fazla ürkmüştüm r41 den ve hala aklıma gelince o hissi yaşadım, şükür kıyıp yollarımızı ayırdım. Big Grin
ptt kargonun dağıtıma çıktığını gördüğümde de ayrı bir heyacanlanırdım Big Grin

ha bir de verdiğim kozmetik ürünü siparişi sonrası şu aşağıdaki tabloda ki heyecana ne demeli ? Big Grin

Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -/ - Turkey
Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb) -/ - Turkey
Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) -/ - Turkey
PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
Gümrükten Çıktı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,105 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Geleneksel Tıraşın Sevmediğimiz Yanları arandur 58 33,636 15/01/2018, Saat: 10:07
Son Yorum: aliyuksel
  Klasik tıraşın cilde zararı var mı? magna 6 4,992 02/09/2016, Saat: 04:32
Son Yorum: magna
  Bir tıraşın maliyetinden ne olur ki ? Cevap: 40.000 lira kaybedebilirsiniz martin 28 24,048 22/05/2015, Saat: 23:51
Son Yorum: eggman
  Geleneksel Tıraşın Tarihinde Ustura Kullanımı m y r 27 25,475 18/03/2015, Saat: 23:20
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: