Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi
(31/10/2016, Saat: 01:51)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşular, geleneksel tıraş macerama 1 ay önce deneme amaçlı Wilkinson ile başladım, 2-3 alıştırmanın ardından Merkür 34C ile devam ettim. 20 yıllık tıraş olma eziyeti 1 aydır benim için bir keyfe dönüştü. Daha önceleri haftada bir makine ile uzayan sakalımı alırken 1 aydır gün aşırı tıraş olmaktan zevk alıyorum. 34C'yi değişmeli olarak Gilette 7 o'clock ve Perma-Sharp ile kullanıyorum. Özellikle Perma-Sharp'tan çok memnunum. Yalnız sakallarımla ilgili bir sorunum var.

Sakallarımı yumuşatmak amacıyla 1-2 dakika sıcak su ile masaj yapıyorum, sonrasında sabun ile güzel bir köpük elde edip 2 perde tıraş oluyorum. Fakat ne yaparsam yapayım sinek kaydı olmuyor. Bunu geçen hafta berberime sorduğumda sakallarımın çok sert ve seyrek olduğunu, çok kötü bir sakal tipimin olduğunu, ne tam sinek kaydı olabileceğimi, ne de sakal bırakabileceğimi söyledi. Özellikle yüzümün sağ yarısının boyun altı kısmı bana çok sorun çıkartıyor. Aşağı alsam bir kısmı kalıyor, ters alsam tahriş oluyor. Cilt tipim sakallarım kadar kötü değil. Sanırım karma bir cilde sahibim. T bölgem yağlı ama sakal bölgem kuru.

Tecrübeli komşularım bana bu aşamada ne önerirler? Berberime sorduğumda, "bırak abi böyle kalsın" dedi. Sizce de benim sinek kaydı olma imkanım yok mu acaba? İşim gereği sinek kaydı olmamak dert değil. Hatta bu yaşa kadar haftada bir makine ile alan biri olarak, son bir ayda fazla bile parladım sayılır ama insan böyle bir yola girince de merak ediyor.

Sizce bundan sonra ayarlı bir makine mi alayım, yoksa daha agresif bir model ile mi devam edeyim. Yoksa Perma-Sharp'tan daha keskin bir jilet midir benim ilacım? Yoksa berberimin dediği gibi böyle bırakayım mı? Ne dersiniz?
37 c slant veya futur makina tavsiye ederim .. Her ikiside orta keskinlikte ancak konforu iyi jiletler iyi anlaşıyor .. İki makina ile de ilgili yorumları okumanız faydalı olur diye düşünüyorum ..

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: ustaci - 31/10/2016, Saat: 03:13
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: KAYHAN - 31/10/2016, Saat: 11:18
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: Niko - 01/11/2016, Saat: 00:55
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: Selman - 01/11/2016, Saat: 09:15

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,656 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Tıraş Makinaları Agresiflik Tablosu dikdik_s 32 38,171 30/04/2021, Saat: 21:52
Son Yorum: drog
Wink Slant Agresiflik Tablosu Timor1322 22 8,352 03/11/2020, Saat: 00:22
Son Yorum: cerdinc
  RexCut Sakal Traş Makinası evreseli 18 15,603 26/01/2019, Saat: 16:46
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: