Gunluk cakilariniz
Bende hiker ve tinker var ikiside gayet kullanışlı.
vnje3r.jpg
vıctorınox Smile Smile Smile
2gx38sh.jpg
spyderco endura da bu...Smile Smile Smile
(27/11/2013, Saat: 22:48)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel modeller önereyim;

bantam alox - sadece bıçak ve şişe açacağı, kağıt gibi ince centilmen çakısı
compact - hem ince hem birçok özelliği var gereksiz şeyler yok, özel tasarım
cadet alox - son derece ince ve şık, yeterli gereçler
climber - en tutulan kombinasyonlara sahip
mountainer veya huntsman - aynı kombinasyonlar biri eğeli diğeri testereli, bence 91mm boyda dolu olarak en ideal kalınlık bu. Fazlası gereksiz.
explorer - çok kullanışlı, gerekli aletlere sahip bir set, hele yurtdışında explorer plus var ki bence en mükemmel vic, özel tasarım. Ama bizde henüz yok.

büyüklerden ise

forester - neredeyse şart diyeceğim bir kombinasyonda vic
outrider - biraz daha kalın ama harika kombinasyon artı çok kullanışlı tornavida.

Bunlar dışında kalan modellerde ya gereksiz aletler var, ya çok aşırı alet var çok kalınlar.

Üstad çok teşekkürler değeerli bilgiler için.
(27/11/2013, Saat: 23:53)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad çok teşekkürler değeerli bilgiler için.

rica ederim. İstersen kendin victorinox'un sitesine bak, yine dönüp dolaşıp bu modellere döneceğini tahmni ediyorum. O site karşısında haftalarım geçti benim. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
yeni aldıgım malzemeler arkadaslar.ozellıkle av bıcaklarını kullananlar varsa tecrubelerını ve dusuncelerın ı almak ısterım.
BORA ALBATROSS
BORA WILD BOAR
eger benımle beraber gelmek ısterse albatross olanı benım oglana hedıye edecegım.eger ıstemez ıse benım bıcagım olan yanı ozellıkle kendı kullanımım ıcın almıs oldugum wıld boar ıcın back up bıcagı olarak veya ıkıncıl ana bıcak olarak kullanacagım.
bunların harıcınde proturk dıye bır turk markasının neredeyse moraya benzeterek urettıgı bır bıcak daha aldım.10 lıra Smile t5 cubuk celıkden yapılmıs.dagda,ormanda falan her turlu ufak tefek kesım ıslerı ıcın kullanmayı dusunuyorum.
ve yıne bunlardan harıc ufak,650 gr-1.5 kılo arası bır husqvarna balta alacagım;su sıralar boyut ve performans ıncelemesı ,arastırması yapıyorum.
bır adet de opınel ınox no 7 aldım...bır seyler yontmak,ufak ısler falan ıcın.
(26/06/2013, Saat: 23:26)son samuray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar bu çakıyı size tavsiye ederim karakolda imam askerimiz vardı bu çakıyla 4 tane koyunu tek hamleyle kesti ben dahil herkes şaşırdı ( Allah kötü günlerde kullanmak nasip etmesin)

http://urun.gittigidiyor.com/spor/columb...u-56030940

COLUMBİA 277
wolf knife diye aradığımda bulamadım bu ürünü
3501aoo.jpg

9qhfuw.jpg
Alet çantası gibi maşallah.
Bunu yanına al sonrasını ona bırak Wink
HUSQVARNA KUCUK BALTA
sırt cantama en son eklenen kesıcı alet de bu lınkını verdıgım husqvarna balta arkadaslar.sanırım en son da bu olacak.daha baska bır sey almayacagım.gercı okudugum bır cok yazıda testereden de soz edıyorlar ama...ben almayacagım.
aramızda boyle bır sey kullanan varsa yorumlarını alabılır mıyım lutfen? aynı zamanda bakımı ve gerektıgınde bıleylenmesı ıcın arazı sartlarında en pratık ne kullanmalıyım? bıcaklarım ıcın bır adet vıctorınox kalem bıleyleme aletı var ve bır adet de ıkeadan seramık bıleyleme aletı.ama sanırım bu balta daha baska bır sey gerektırecek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,377 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: