Gunluk cakilariniz
(11/10/2013, Saat: 16:07)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Opinel ile tiras:

Aslinda fantazi turundeki bu video ilk bakista biraz sacma gelebilir ama Opinel bicaklari klasiktir ve ozellikle karbon celikleri muhtesemdir, cok iyi biley tutar...

couteaux_categorie_logo_opinel.jpg

Bıçağı iyi bilemişte bu adam hayatında hiç yüzünü sabunlamamışmı? O nasıl sabunlamadır öyle

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
e mail adresim tipsol@me.com
(12/10/2013, Saat: 02:13)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/10/2013, Saat: 16:07)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Opinel ile tiras:

Aslinda fantazi turundeki bu video ilk bakista biraz sacma gelebilir ama Opinel bicaklari klasiktir ve ozellikle karbon celikleri muhtesemdir, cok iyi biley tutar...

couteaux_categorie_logo_opinel.jpg

Bıçağı iyi bilemişte bu adam hayatında hiç yüzünü sabunlamamışmı? O nasıl sabunlamadır öyle

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Sabunlaması da fırçası da çok farklı harbiden. Ben komiklik yapacak diye beklemiştim.

Yüce Rabbımın yarattığı mahluk işte Huh

Dışardan da baksan sen ben gibi insan Big Grin

Babamın eski kallavi çakısını şu mahlukun eline veresim geldi, hazır başlamışken omuzlarının üzerinde duran gereksiz parçayı da alsın diyeAngelAngel
Gunlerdir arastirma yapiyorum zdp 189 celikden yapilma bir caki almak icin.spyderco endura 4 var ebayde ama ben yurticinden bulabilir miyim acaba bu celigi veya baska bir celik bilen var midir bu kalitede,sertlikte?
spyderco delica dragonfly ve endura modellerinde bu çelik cinsi seçeneği var istanbul karaköy hakelkamp ve meydankamp satıyor bunlardan biri resmi distrübütörü. Fiyat ebayden çok daha yüksek ama ele alıp inceleme imkanı var üstelik beklemek ve gümrük problemi olmadan taksitli alabilirsiniz. Ama dezavantajları da aklınızda bulunsun paslanmaya biraz daha yatkın bir çelik ayrıca bilemekte çok zorlanan hatta bileyemeyenler var. Böyle çelikler mahalle bileycisine vermeye gelmez bıçağı rezil ederler.
Spyderco endura 4 zdp-189 bugun elime ulasdi.
(27/11/2013, Saat: 18:38)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Spyderco endura 4 zdp-189 bugun elime ulasdi.

Yok canım şaka yapıyorsunuz? Exclamation Acayip hızlı gelmiş. Ben daha bekliyorum.
Every farewell is a new beginning.
Arkadaşlar çakı işine yeni merak saldım.

Marka victorinox olacak.

Çok ultra herşeyi olmasına gerek yok Smile

Bana 3-4 klasik modelini önerebilirmisiniz? En basitten orta fonksiyonluya kadar.

Ayrıca tr d. En uygun nereden alınır tahtakale vs? Sahte leri varsa bunlardan nasıl sakınırız?

Teşekkürler.
(27/11/2013, Saat: 21:51)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar çakı işine yeni merak saldım.

Marka victorinox olacak.

Bana 3-4 klasik modelini önerebilirmisiniz? En basitten orta fonksiyonluya kadar.

Ayrıca tr d. En uygun nereden alınır tahtakale vs? Sahte leri varsa bunlardan nasıl sakınırız?

Teşekkürler.

Üstadım bulabilirmisiniz bilmem ama ben victorinox black spartan sahibiyim ve severek kullanıyorum, tavsiye edebilirim.
Every farewell is a new beginning.
(27/11/2013, Saat: 21:51)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar çakı işine yeni merak saldım.

Marka victorinox olacak.

Teşekkürler.

Çok güzel modeller önereyim;

bantam alox - sadece bıçak ve şişe açacağı, kağıt gibi ince centilmen çakısı
compact - hem ince hem birçok özelliği var gereksiz şeyler yok, özel tasarım
cadet alox - son derece ince ve şık, yeterli gereçler
climber - en tutulan kombinasyonlara sahip
mountainer veya huntsman - aynı kombinasyonlar biri eğeli diğeri testereli, bence 91mm boyda dolu olarak en ideal kalınlık bu. Fazlası gereksiz.
explorer - çok kullanışlı, gerekli aletlere sahip bir set, hele yurtdışında explorer plus var ki bence en mükemmel vic, özel tasarım. Ama bizde henüz yok.

büyüklerden ise

forester - neredeyse şart diyeceğim bir kombinasyonda vic
outrider - biraz daha kalın ama harika kombinasyon artı çok kullanışlı tornavida.

Bunlar dışında kalan modellerde ya gereksiz aletler var, ya çok aşırı alet var çok kalınlar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,414 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: