HER KULVARDA KALİTELİ ÜRÜNLER
(12/02/2013, Saat: 22:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 22:30)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 12:22)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bossyje komşum f4 lense cici demişsin, 5d mark3'e ehh demişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Smile

Hocam Smile lensin F4 olması hızını etkiler bildiğimiz gibi,kalite olarak F4 hiçde kötü bir değer değildir.MarkIII ün foto kalitesi bence!! MarkII kadar doygun değil.Tabiki birinin özelliği daha fazla çünkü daha yeni ve çok daha pahalı.Her ikisinide kullandım MarkII yi kendime ayırdım.Eğer çok beğenseydim MarkIII ayırırdım.
mesela F değeri ne kadar düşük o kadar iyi olsaydı Canon EF 50mm f/1.2 Lserisi lens her zaman top olurdu.Ama herkesin kabul ettiği gibi sonderece unsharp fotolar veren pahalı bir lens.
Bazen işin hamuru maya tutmuyor,mesela bir örnek de 1DMark4.
Neyse bu muhabbet çok uzamadan bitireyim.
Saygılar,

Komşum tamam da hızın önemli olduğu durumları da biliyoruz. İç mekanlarda f4 benim için kabul edilemez bir değer. 2.8 hatta 2 her zaman tercihim. Keskinlik kaybını telafi etmek, yüksek isonun isonun detayı bozmasını düzeltmekten daha kolay, ki bazen tripodsuz elde çekmek de gerekiyor, hızlı olmayan objektif benim için kabul edilemez. Ha manzara ve dış mekan portre fotoğrafçısı olsaydım farklıydı ama ben mesela iç mekan obje çekimi yapıyorum keman falan, hızlı ve net prime lens olmazsa olmazım. Çok çektim zamanında yeter gayri. 50mm 1.2 insan gibi fiyata satılsa top olurdu zaten de olamıyor işte. O alınana kadar 24-70 2.8 veya biraz farkla 85 f1.2 alınıyor insan be canon insaf Smile

Hocam aslında bende bazen kendi çekim tekniğime uygun cevap veriyorum yada yazıyorum ,O yüzden sizinki gibi özel çekim alanlarına uymuyor.Fakat ben hala F2.0 dan daha düşük F değerlerinde istenen netliğin yakalanamadığını inanıyorum.düşük F değeri yerine yüksek İso değerlerinde mümkün olabilen en temiz fotoyu verebilen (örnekMarkII)makinelerin kullanılmasını uygun buluyorum.
Her ne kadar bugun hava yagmurlu olsada bahar geldi, tekne ayakkabilarimizi giyelimSmile

Sebago Docksides

B72816-2905.jpg

photo-mode-Sebago-Docksides.jpg
(15/03/2013, Saat: 10:25)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar bugun hava yagmurlu olsada bahar geldi, tekne ayakkabilarimizi giyelimSmile

Sebago Docksides

B72816-2905.jpg

photo-mode-Sebago-Docksides.jpg

Hocam bunların hastasıyım.

Takip ediyormusunuz indirim yapan yerler oluyormu bazen ?
(12/02/2013, Saat: 23:23)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 22:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 22:30)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 12:22)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bossyje komşum f4 lense cici demişsin, 5d mark3'e ehh demişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Smile

Hocam Smile lensin F4 olması hızını etkiler bildiğimiz gibi,kalite olarak F4 hiçde kötü bir değer değildir.MarkIII ün foto kalitesi bence!! MarkII kadar doygun değil.Tabiki birinin özelliği daha fazla çünkü daha yeni ve çok daha pahalı.Her ikisinide kullandım MarkII yi kendime ayırdım.Eğer çok beğenseydim MarkIII ayırırdım.
mesela F değeri ne kadar düşük o kadar iyi olsaydı Canon EF 50mm f/1.2 Lserisi lens her zaman top olurdu.Ama herkesin kabul ettiği gibi sonderece unsharp fotolar veren pahalı bir lens.
Bazen işin hamuru maya tutmuyor,mesela bir örnek de 1DMark4.
Neyse bu muhabbet çok uzamadan bitireyim.
Saygılar,

Komşum tamam da hızın önemli olduğu durumları da biliyoruz. İç mekanlarda f4 benim için kabul edilemez bir değer. 2.8 hatta 2 her zaman tercihim. Keskinlik kaybını telafi etmek, yüksek isonun isonun detayı bozmasını düzeltmekten daha kolay, ki bazen tripodsuz elde çekmek de gerekiyor, hızlı olmayan objektif benim için kabul edilemez. Ha manzara ve dış mekan portre fotoğrafçısı olsaydım farklıydı ama ben mesela iç mekan obje çekimi yapıyorum keman falan, hızlı ve net prime lens olmazsa olmazım. Çok çektim zamanında yeter gayri. 50mm 1.2 insan gibi fiyata satılsa top olurdu zaten de olamıyor işte. O alınana kadar 24-70 2.8 veya biraz farkla 85 f1.2 alınıyor insan be canon insaf Smile

Hocam aslında bende bazen kendi çekim tekniğime uygun cevap veriyorum yada yazıyorum ,O yüzden sizinki gibi özel çekim alanlarına uymuyor.Fakat ben hala F2.0 dan daha düşük F değerlerinde istenen netliğin yakalanamadığını inanıyorum.düşük F değeri yerine yüksek İso değerlerinde mümkün olabilen en temiz fotoyu verebilen (örnekMarkII)makinelerin kullanılmasını uygun buluyorum.

aslında bir makineden ve lensten beklenmesi gereken görüntüyü daha net ve daha doygun aktarması değildir. Görüntüyü orjinaline nekadar yakın aktarıyorsa okadar başarılı sayılır ekipman. görüntüyü değiştiren ekipmanlar amatör uygulamalarda ne kadar başarılı görülsede prof baskı elemanlarında çıktı alacak olanlar için o kadar dez avantajdır çünki çıkacak sonuç kestirilemez. ör hasselblad i bilmeyen yoktur 45 bin tl fiyatlı bir makine raw halini gören makinayı çok rahat bir coolpix le karıştıra bilir fakat
20 küsür işlemle bile netlikte bir kaybı olmaz diğer makinalarla 2 layer sonra çamur olur fotoğraf. f değerine gelecek olursak f değeri nekadar yüksekse görüntü kalitesi artar sebebi ışık toplama kabiliyetindendir f azaldıkça görüntü softlaşır bu bazen net görüntü vermiyor gibi algılansada aslında daha dar alanda daha net görüntü verir olarak yorumlanmalıdır.
canon f:1,2 dünyanın en keskin lenslerinden biridir ancak f 1,4 ün altı değerlerde önüne geçilemeyen bir optik hata vardır rakamı tam hatırlamıyorum fakat 3 yada 4 metre civarında f:1,2 lensler back focus hatası verir buda netlik yanlış yerde olsuğu için netleme yapan kişiyi yanlış yönlendirir. canon 5dmark2 ve 3 tam söylendikleri pixsel değerlerini veremeyen makinalar 16 17 pikseli convert edip söyledikleri rakama ulaşıyorlar bu da yine normal kullanıcıların fark edemeyeceği bir durum ayrıca çok sıkıntılı bir konuda değil. benimde kanaatım 5dmark2 nin daha başarılı olduğu yönünde.
birde iso ile alınan ışık doğal ışık değildir oyüzden iso yu minimum tutup f değerleri ile ışık toplamak herzaman en iyi sonucu verecektir

uzun yazmaya alışık değilim kusura bakmayın biraz karışık olabilir yorumum saygılar
(15/03/2013, Saat: 10:32)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bunların hastasıyım.

Takip ediyormusunuz indirim yapan yerler oluyormu bazen ?

Kisin indirim oluyor aslinda, yaza dogru pek indirim gormedim ben. Bi ugramak lazim deriden e. Deriden magazalarinda genelde timberland ile ayni aralikta oluyorlar.
Fotoğraf meraklılarına bir yorumum olacak , herkes Dslrlerden bahsetmiş. Ben Fujifilm X100 limited edition kullanıyorum. Bir inceleyin ne kadar cici üzerinde konuşalım. Bu makina bana bildiğim herşeyi unutturdu. DSLR ye dönmek artık mümkün değil benim için. belki sizinde ilginizi çeker.
@eskiuye3315
@lijunshaving
dostlar, ayakkabıyı şimdi fark ettim de ben de çok beğendim yalnız sadece siyahı kalmış görünüyor stoklarda bayağı araştırdım sorması ayıp siz nereden temin ettiniz?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Adidas'ta favorim Stan Smith modeli. Küçüklüğümden beir adidas markasını sevdiğim için çeşitli modellerini denedim devamlı ama stan smith kadar rahatın görmedim. Özellikle uzun süre ayakta durmanızı gerektirecek işler yapıyorsanız, gün sonunda ayaklarınız ağrıyorsa bunu alın. Kalın tabanından dolayı ayağı çok rahat ettiriyor.

dragon, rom gibi şekil modeller görünüşte güzel ama bol yürüyen ya da ayakta duran biriyseniz o ince tabanlar size ağrıyan ayaklar olarak geri dönüyor. Ayrıca yoldaki taşları, bozuklukları da net şekilde hissettirip rahatsız ediyor. Kalın tabanlarda böyle bir sıkıntı yok. Superstarlarda beklediğim rahatlığı bulamadım. Seneye campus deneyeceğim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(17/03/2013, Saat: 10:21)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adidas'ta favorim Stan Smith modeli. stan smith kadar rahatın görmedim. Özellikle uzun süre ayakta durmanızı gerektirecek işler yapıyorsanız, gün sonunda ayaklarınız ağrıyorsa bunu alın. Kalın tabanından dolayı ayağı çok rahat ettiriyor.
Superstarlarda beklediğim rahatlığı bulamadım. Seneye campus deneyeceğim.
üçüde kalıp olarak birbiriyle hemen hemen aynı ayakkabılar gibi, ama tabanları kulllanım alanlarına göre biraz farklı yapılmış. campusu kullandım, hala kullanırım kumaş pantalonla bile, 2 farklı versiyonundan yürüyüş ayakkabısı olarak geçeni iç orta taban üstünde sert mukavva tabanlık topuğu iyi destekliyor. superstar basket için üretildiğinden o sert tabanlığı yok haliyle tabanı çok yumuşak, başlarda daha rahat hissettirse de sonradan fazla yumuşuyor ,ayağa yeri fazla hissettiriyor. smithi kullanmadım içinide görmedim fakat campusle aynı orta tabana sahiptir sanıyorum
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Daroga çok rahat
Diğer favorim nike waffle training - ıslak düz zeminde biraz kayar !
o_1.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 12,194 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Kadınlardan Ödün (ç) aldığımız ürünler ve kullanım alanları MetsGo 5 2,998 02/08/2019, Saat: 02:47
Son Yorum: CK89
  Su arko sabundaki adamin kaliteli resmi lazim Rigbie 5 3,482 19/07/2019, Saat: 16:16
Son Yorum: aliyuksel
  Kaliteli Sağlam Küçük Şemsiye Tavsiyesi eggman 54 72,946 08/03/2018, Saat: 15:16
Son Yorum: raptiye
  PTT Yasaklı ürünler theunnamed 31 80,362 15/11/2013, Saat: 09:29
Son Yorum: theunnamed
  Kaliteli mutfak bıçağı ve bileme taşı. geldigitti 9 13,830 24/08/2013, Saat: 16:08
Son Yorum: tipsol
  Çok güzel ürünler var zorba58 6 11,329 20/12/2011, Saat: 01:16
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: