HER KULVARDA KALİTELİ ÜRÜNLER
Arkadaşlar Tıraş urunlerınde nasılkı oldukça kalıtelı urunler varsa,tıraş dısındada oldukça kalıtelı urunler olduğunu dusunuyorum.
Özellikle şampuan,saç şekillendiriciler,yuz temızleme jelleri(Siyah nokta temizleyiciler)vb urunlerden kullanıpta tavsıye edecek olanlar bu baslıkta paylasabılır.
Konu her kulvara açıktır.
Selamlar,
bence konu kozmetik ya da dermotoloji olunca "kalite" diye ayırmak biraz yanlış olur bunlara daha çok marka demek gerekir. Çünkü herkesin hormonları/vücudu/alerjisi (daha doğru deyimle maddelere nasıl karşılık verdiği - alerjik reaksiyona neden olup olmadığı)/saç-cilt tipi farklıdır tabii bir de buna zevkleri de eklemek gerekir. Örneğin yağlı bir cilt tipiniz varsa 150 tl'lik cilt temizleyicisinin kuru ciltler için olanını kullanırsanız fayda göremezsiniz, ya da tersi hassas cilt tipindeyseniz yağlı cilt ürünleri sizde kızarıklık ve kaşıntı yapabilir. Yani kozmetikte öncelik kesinlikle marka ya da pahalılık değil cildinize (yani size) uygun ürün kullanmaktır, saygılar...
10-12 yıldır onlarca çeşit ucuz, pahalı demeden bir sürü şampuan kullandım bir türlü kafamdaki kaşıntıyı geçiremedim. yeri geldi tek kalemde bir kutu şampuana bugünün parasıyla belki 150tl verip aldığımı bilirim. Bu çilem bu sene tesadüfen clear men kullanana kadar sürdü.. çok memnunum hem de çok ucuz. a101den 6-7 lira gibi bir şeye aldım 700ml sini. ayrıca çok da bereketli, azıcık kullanınca deli köpük yapıyor... tavsiye ederim.
kastettiğim tam da buydu,

bu arada saçınızda kepek var mı?

bir de yıkarken saçınızı iyice ıslatın öyle köpürtün ve dikkat edin ikinci şampuanlamada ilkine göre daha az şampuan kullanmanız yeterli olur.
çooook denedim, neler neler denedim. ama yeni buldum bunu.
bundan önce uzun süre amway'in satinique marka şampuanını kullanıyordum ve idare ediyordu. bu ise kesin çözüm oldu. kafamda neredeyse hiç kepek olmazdı ama kaşıntıyı alamıyordum kafamdan...
(06/05/2012, Saat: 23:16)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10-12 yıldır onlarca çeşit ucuz, pahalı demeden bir sürü şampuan kullandım bir türlü kafamdaki kaşıntıyı geçiremedim. yeri geldi tek kalemde bir kutu şampuana bugünün parasıyla belki 150tl verip aldığımı bilirim. Bu çilem bu sene tesadüfen clear men kullanana kadar sürdü.. çok memnunum hem de çok ucuz. a101den 6-7 lira gibi bir şeye aldım 700ml sini. ayrıca çok da bereketli, azıcık kullanınca deli köpük yapıyor... tavsiye ederim.

Eğer şampuan fazla köpük yapıyorsa,içindeki deterjan maddesi daha fazla oluyor dıye bılıyorum.
Papazeriği dostum ben de çareyi sabunda buldum. biraz kabartsa, sertleştirse de sıfır kepek.
@papazeriği
kepeği şunun için sordum; bazen fark etmesek de mantardan (fungus) dolayı da kaşıntı, kepek vs. olabiliyor. adını şimdi hatırlayamadığım eczanelerde satılan kırmızı bir mantar (kepeği de kesiyor) şampuanı vardı. clear kepek şampuanı olduğu için böyle bir çıkarımda bulundum kendimce.

@kendineözgü
bir de tuzsuz şampuanlar var, adı aklımda değil tavsiye ederim özellikle deride açık yara, kuruma, kopma, sivilce vs. varsa gayet iyidir.
(07/05/2012, Saat: 01:49)mustaphaturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @papazeriği
kepeği şunun için sordum; bazen fark etmesek de mantardan (fungus) dolayı da kaşıntı, kepek vs. olabiliyor. adını şimdi hatırlayamadığım eczanelerde satılan kırmızı bir mantar (kepeği de kesiyor) şampuanı vardı. clear kepek şampuanı olduğu için böyle bir çıkarımda bulundum kendimce.

@kendineözgü
bir de tuzsuz şampuanlar var, adı aklımda değil tavsiye ederim özellikle deride açık yara, kuruma, kopma, sivilce vs. varsa gayet iyidir.

Ben Vichy nin şampuanlarını kullanıyorum.Memnunum dıyebılırım.Yağlı saçlar(kepek sampuanı) için ve kırmızı ambalajlı olan şampuanı var,yanılmıyorsam saçları güçlendırmeye yarıyor.Yağlı saçlar için olanı hergun,diğerini sadece haftada 2 kez kullanıyorum.
(07/05/2012, Saat: 21:35)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/05/2012, Saat: 01:49)mustaphaturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @papazeriği

@kendineözgü

Ben Vichy nin şampuanlarını kullanıyorum.Memnunum dıyebılırım.Yağlı saçlar(kepek sampuanı) için ve kırmızı ambalajlı olan şampuanı var,yanılmıyorsam saçları güçlendırmeye yarıyor.Yağlı saçlar için olanı hergun,diğerini sadece haftada 2 kez kullanıyorum.

Aynı şampuanları kullanıyoruz, aynı şekilde. Tesadüfe bak! Yağlı kepekli saçlar için olanı indirime girmiş iki kutu aldım, aklınızda olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 12,147 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Kadınlardan Ödün (ç) aldığımız ürünler ve kullanım alanları MetsGo 5 2,967 02/08/2019, Saat: 02:47
Son Yorum: CK89
  Su arko sabundaki adamin kaliteli resmi lazim Rigbie 5 3,458 19/07/2019, Saat: 16:16
Son Yorum: aliyuksel
  Kaliteli Sağlam Küçük Şemsiye Tavsiyesi eggman 54 72,594 08/03/2018, Saat: 15:16
Son Yorum: raptiye
  PTT Yasaklı ürünler theunnamed 31 80,164 15/11/2013, Saat: 09:29
Son Yorum: theunnamed
  Kaliteli mutfak bıçağı ve bileme taşı. geldigitti 9 13,810 24/08/2013, Saat: 16:08
Son Yorum: tipsol
  Çok güzel ürünler var zorba58 6 11,297 20/12/2011, Saat: 01:16
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: