LIJUN SHAVING - Finest Badger Hair Shaving Brush
direniyorum ama sanırım fs alıcam bır tanede hayırlısı bakalım
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
üstad yüreğüme su serptin bende sanırım en geç hafta içi ulaşırım fırçama izmire giriş yapmış gözüküyor hemen yazıcam ne durumda geldiğini ve biraz kullandıktan sonra nasıl olduğunu

(19/05/2013, Saat: 16:29)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/05/2013, Saat: 15:26)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: daha fırçam gelmeden baya bi soğudum nasıl birşey çıkacak merak ediyorum Smile

Soğuma Sertaç Hocam.şansın varsa kıl uçları bendeki gibi yarım küre, oldukça düzgün tesviye edilmiş bir LS 26 Finest çıka gelir umarım.Kıl uçları yumuşacık.Dar bir tasta bile örn.11.5 cm. çaplı tasta kendi ekseninde çevirdiğim LS Finest kıl uçları Tabak Bowl Refill'i süpürge gibi fazla çaba göstermeden topluyor.Loft uzun olsa da şemsiye gibi pek fazla yayılmıyor.(Bunun sebebi de knot dibi bol miktarda epoksi dolgu ile (glue bump) destekleniş olması diye düşünüyorum.1.5 aydır elimden düşmeyen bir fırça.İkincisini de almayı düşünüyordum.Kıl dökecek miydi acaba sorularına yanıt için gece gündüz fırçaya break in yaptım hem de bu süreç içinde sürekli bu fırçayı kullandım hemen hemen.Sabun tasına ve lavabo evyesine ortalama 50-60 kıl bırakmıştır.Şu an durludu sayılır.Dökülme devamlılık göstermiyor son 5-6 gündür.Kırpa kırpa tavuk poposu kadar bırakılan 28mm fırçam dahi bi çırpıda dolgun ve kıvamlı köpük hazırlayamıyor.Ha bu fırça iyimidir kötümüdür zaman gösterecek.Şu an için tek fırçam.Riskim de 40 Türk Lirası .Bir tane daha aldım.

2web6ub.png

34sf4gj.png

nx95sp.png

rmscvn.png

LS Finest 26 & LS Silvertip Fan 28
8y6r6h.png

LS Finest 26 & FS Finest 28
2nu6nf4.png
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(19/05/2013, Saat: 16:33)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad yüreğüme su serptin bende sanırım en geç hafta içi ulaşırım fırçama izmire giriş yapmış gözüküyor hemen yazıcam ne durumda geldiğini ve biraz kullandıktan sonra nasıl olduğunu

(19/05/2013, Saat: 15:26)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: daha fırçam gelmeden baya bi soğudum nasıl birşey çıkacak merak ediyorum Smile

Soğuma Sertaç Hocam.şansın varsa kıl uçları bendeki gibi yarım küre, oldukça düzgün tesviye edilmiş bir LS 26 Finest çıka gelir umarım.Kıl uçları yumuşacık.Dar bir tasta bile örn.11.5 cm. çaplı tasta kendi ekseninde çevirdiğim LS Finest kıl uçları Tabak Bowl Refill'i süpürge gibi fazla çaba göstermeden topluyor.Loft uzun olsa da şemsiye gibi pek fazla yayılmıyor.(Bunun sebebi de knot dibi bol miktarda epoksi dolgu ile (glue bump) destekleniş olması diye düşünüyorum.1.5 aydır elimden düşmeyen bir fırça.İkincisini de almayı düşünüyordum.Kıl dökecek miydi acaba sorularına yanıt için gece gündüz fırçaya break in yaptım hem de bu süreç içinde sürekli bu fırçayı kullandım hemen hemen.Sabun tasına ve lavabo evyesine ortalama 50-60 kıl bırakmıştır.Şu an durludu sayılır.Dökülme devamlılık göstermiyor son 5-6 gündür.Kırpa kırpa tavuk poposu kadar bırakılan 28mm fırçam dahi bi çırpıda dolgun ve kıvamlı köpük hazırlayamıyor.Ha bu fırça iyimidir kötümüdür zaman gösterecek.Şu an için tek fırçam.Riskim de 40 Türk Lirası .Bir tane daha aldım.

2web6ub.png

34sf4gj.png

nx95sp.png

rmscvn.png

8y6r6h.png

2nu6nf4.png

Sertaç hocam soğuyacak bir durum yok fırçanız her durumda parasını hak eden bir fırça bu alışverişten zararlı çıkma ihtimaliniz yok denecek kadar az. benim kıl sekli biraz vasat fakat fırça break in den sonra görevini layıkı ile yerine getirecektir ben oldukça memnunum ama detay hocam cok daha sanslı onunkisi neredeyse kusursuz bir yarım daire seklinde gelmiş umarım sizede oyle gelir.
(19/05/2013, Saat: 16:50)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/05/2013, Saat: 16:33)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad yüreğüme su serptin bende sanırım en geç hafta içi ulaşırım fırçama izmire giriş yapmış gözüküyor hemen yazıcam ne durumda geldiğini ve biraz kullandıktan sonra nasıl olduğunu

2web6ub.png

34sf4gj.png

nx95sp.png

rmscvn.png

8y6r6h.png

2nu6nf4.png

Sertaç hocam soğuyacak bir durum yok fırçanız her durumda parasını hak eden bir fırça bu alışverişten zararlı çıkma ihtimaliniz yok denecek kadar az. benim kıl sekli biraz vasat fakat fırça break in den sonra görevini layıkı ile yerine getirecektir ben oldukça memnunum ama detay hocam cok daha sanslı onunkisi neredeyse kusursuz bir yarım daire seklinde gelmiş umarım sizede oyle gelir.

üstadım burada okuduklarımdan ve satın aldıklarımdan neredeyse hiç pişman olmadım zaten o konuda içim çok rahat güzel bir fırça portföyü oluşturmaya çalışıyorum zaten içinde mutlaka lijun olacaktı ondanda hiç kuşkum yok. Sadece acaba önce fs mi alsaydım demedim değil içimden Smile. fırça elime geçince hemen fotoğraflarını koyup fikirlerinizi isteyeceğim zaten bu heyecanı bu keyfi bile yeter kargo beklemek bile eğlenceli benim için bu konuda hepinize teşekkürü borç bilirim..
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
At kılı alan herkes memnun gibi.Tam karşılaştırma yapan da yok.
Şöyle yumuşamış finest gibi gıdıklıyor mu?
Silver gibi okşuyor mu ?
Boar gibi hafif tırmalıyor mu?
Sentetik gibi yırtıyor mu?

hikaye-nedir.jpg

(19/05/2013, Saat: 15:53)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf Üstadım; Lijun alarak belki paran riske girer, beygir gılıylan da paran çöpe gider diye düşünüvatırın garikin... Big GrinTongueWink

(19/05/2013, Saat: 15:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6 fırça daha alacağım içlerinden biri de bu Smile

SOC x 2
Silver x 2 (knot olarak )
At kılı ( belki meraktan)
LS 26

(19/05/2013, Saat: 15:45)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/05/2013, Saat: 15:21)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Knot'a ne ellerinde ne varsa tıkıştırmışlar Big Grin
Boar,bristle,synthetic,silver,best,super,finest,pure,black,çalı,çırpı,üstübü,çapıt vs. hepsi bir arada Big Grin

Lijun'u dar ağacına götürdünüz yine.Dodgy
Simdi soyle izah edeyim:
Finest'in birkac kati bir batma. Sentetik firca yuzde yayilmiyor, yani "floppy" degil. At kili ise finest ayarinda floppy. Domuzla kiyaslamiyorum bile; bende baba yadigari bir tane vardi, sonradan ogrendim domuz oldugunu; adeta çalı supurgesiydi. Bendeki 35-65 oraninda, 50-50 olanlar daha da iyidir zannediyorum. Aslinda bu batma olayi ozellikle fircadaki belli basli killardan kaynaklaniyor. Her tirasta ayni kili buluyorum Smile ancak ilginctir bazi killar misinaya filan benziyor. Yani bu at kili olayi biraz degisik. Kuruyken finesttan daha yumusak sanki, ama islanipta yuzde kopuklerken batiyor namussuz Smile zamanla batma olayi gecer mi bilmiyorum. Gifts&care batmanin olmamasi gerektiginden bahsetti. Bakalim, kullanmaya devam.

(19/05/2013, Saat: 22:05)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: At kılı alan herkes memnun gibi.Tam karşılaştırma yapan da yok.
Şöyle yumuşamış finest gibi gıdıklıyor mu?
Silver gibi okşuyor mu ?
Boar gibi hafif tırmalıyor mu?
Sentetik gibi yırtıyor mu?

hikaye-nedir.jpg

(19/05/2013, Saat: 15:53)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf Üstadım; Lijun alarak belki paran riske girer, beygir gılıylan da paran çöpe gider diye düşünüvatırın garikin... Big GrinTongueWink

(19/05/2013, Saat: 15:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6 fırça daha alacağım içlerinden biri de bu Smile

SOC x 2
Silver x 2 (knot olarak )
At kılı ( belki meraktan)
LS 26

(19/05/2013, Saat: 15:45)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/05/2013, Saat: 15:21)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Knot'a ne ellerinde ne varsa tıkıştırmışlar Big Grin
Boar,bristle,synthetic,silver,best,super,finest,pure,black,çalı,çırpı,üstübü,çapıt vs. hepsi bir arada Big Grin

Lijun'u dar ağacına götürdünüz yine.Dodgy
Fırçam elime ulaştı üstadlar akşama yorumları yazacağım ilk görüşüm verdiğim saptan farklı sap gelmesi dakişka 1 gol 1 diyorum Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
20a8akj.jpg

Fırçam budur arkadaşlar. Baya sert ve garip bir kokusu var hiç hayvan kokusu gibi değil hatta sanki kutunun kokusu sinmiş gibi garip.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Güzel günlerde kullanın sertaç.
Yüzünde paralansın diyecek oluyorum da...Lijun bu paralanabilir Smile

Pet şampuanı yoksa , Sirkeli su banyosu.
Ardından kalıp sabun üzerinde staj Smile
Teşekkür ederim üstadım . Gercekten cok sert ve hatta yırtıcı okuduğum kadar varmış Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,831 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,674 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,852 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,521 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Thater 4125 2 2band olive wood brush karakartal 1 1,968 05/08/2021, Saat: 16:58
Son Yorum: karakartal
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,394 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,512 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,492 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Oumo Brush CK89 22 14,197 23/09/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: marv
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,659 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: