Rocnel Model SE50 (İlk Mesaj Güncel)
Parlatma titanyum kaplama çizilir mi peki siz daha önce çizilmdlrre karşı daha dayanıklı demiştiniz ama mat görüntüler benim daha çok hoşuma gidiyor olurda ilerde almaya fırsat olursa siyah kumşu titanyum düşünüyorum
(24/05/2016, Saat: 23:32)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parlatma titanyum kaplama çizilir mi peki siz daha önce çizilmdlrre karşı daha dayanıklı demiştiniz ama mat görüntüler benim daha çok hoşuma gidiyor olurda ilerde almaya fırsat olursa siyah kumşu titanyum düşünüyorum

Çizilir, ama kaplanmamış halinden misli ile çizilmeye karşımdayanıklıdır. Çünkü yüzey sertliği maksimum seviyeye çıkar. Zaten sanayide titanyum kaplamanın iki amacınvardır. Korozyona direnme ve sertlik.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Se modeli ile yanyana resimlerini koymak istedim dostlar. Gordugunuz gibi jiletin boyundan dolayı genislik harici, yandan ve arkadan neredeyse ilk SE modeli ile aynı olculerde.

mb0imo.jpg
14l0vgo.jpg

Nescafe 3u1 arada Smile
10honxt.jpg

Ne kadar sanslıyız ki Rocnel var, yurt dısında 50-150Usd boyle bir sap, o da 316 celik olarak yapan zaten yok bildigim kadarı ile.
rau4c8.jpg
İkinci tıraş da çok güzeldi. Jilet sampleları gelse de diğer jiletlerle de denesem. Smile

2vrzm80.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Arkadaşlar SE50 modelinin vergi ve paypal komisyonu dahil fiyatı 85Usd, 250-TL'dir.
Ön sipariş alınmamaktadır. İmpa yerel ve online web mağazasında satılacaktır. Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Evet dostlar bende bugun 2ci tıraşı oldum. Aleti cok daha iyi anladım. Cok yumusak kesimli ama cok etkili bir makina. SE den farklı. Tıras hissiyatı, yumusaklık olarak SE gibi ama cıkan tıraş sonucu ilk SE modelinden daha etkili. 2 perde de cok guzel bir tıraş geciyor.

Ne bir yanma, ne kızarıklık hicbirsey yok. Yumusacık bir tıraş. İlk basta dedigim gibi sonuc karakteri olarak SE den daha agresif ama bu agresifligi hic hissetmiyorsunuz.
Cok guzel bir gunluk ve devamlı kullanım makinası olur. Ki bu daha kai jiletle deneme, feather da bir gelsin onunla da cok merak ediyorum nasıl bir fark olacak diye.

Birde entresan, denemek icin bugun bastırma yaptım, hic birsey olmadı. Yanlıs anlasılmasın bastırın falan kesinlikle demiyorum, oldu unuttunuz bir dalgınlık anında bastırdınız, alet guvenli sekilde geciyor bir kızarıklık olmuyor o cok hosuma gitti. Boyun bolgesini de cok yumusak geciyor ATG de.

Birde gecen seferde hissetmistim bu sefer de ona dikkat ettim, hani cene altı en sert sakalların oldugu bolge varya, DE aletle fazla keskin jilet olmazsa orada bazen atlama yapar DE alet, Rocnel SE50nin agırlıgı ve 50mm lik jiletlerin yapısından dolayı herhalde oralarda hic atlama yapmadı.

Sonuc ben cok begendim. Rotasyonumda kesinlikle daimi yeri olacak.

Murat Beye sorum, her tırastan sonra jileti cıkarmalımıyız. Ben ufluyup kurutuyorum. Bunların jiletleri paslanmaz mı bilgim yok.
(25/05/2016, Saat: 22:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet dostlar bende bugun 2ci tıraşı oldum. Aleti cok daha iyi anladım. Cok yumusak kesimli ama cok etkili bir makina. SE den farklı. Tıras hissiyatı, yumusaklık olarak SE gibi ama cıkan tıraş sonucu ilk SE modelinden daha etkili. 2 perde de cok guzel bir tıraş geciyor.

Ne bir yanma, ne kızarıklık hicbirsey yok. Yumusacık bir tıraş. İlk basta dedigim gibi sonuc karakteri olarak SE den daha agresif ama bu agresifligi hic hissetmiyorsunuz.
Cok guzel bir gunluk ve devamlı kullanım makinası olur. Ki bu daha kai jiletle deneme, feather da bir gelsin onunla da cok merak ediyorum nasıl bir fark olacak diye.

Birde entresan, denemek icin bugun bastırma yaptım, hic birsey olmadı. Yanlıs anlasılmasın bastırın falan kesinlikle demiyorum, oldu unuttunuz bir dalgınlık anında bastırdınız, alet guvenli sekilde geciyor bir kızarıklık olmuyor o cok hosuma gitti. Boyun bolgesini de cok yumusak geciyor ATG de.

Birde gecen seferde hissetmistim bu sefer de ona dikkat ettim, hani cene altı en sert sakalların oldugu bolge varya, DE aletle fazla keskin jilet olmazsa orada bazen atlama yapar DE alet, Rocnel SE50nin agırlıgı ve 50mm lik jiletlerin yapısından dolayı herhalde oralarda hic atlama yapmadı.

Sonuc ben cok begendim. Rotasyonumda kesinlikle daimi yeri olacak.

Murat Beye sorum, her tırastan sonra jileti cıkarmalımıyız. Ben ufluyup kurutuyorum. Bunların jiletleri paslanmaz mı bilgim yok.

Serdar bey beğendiğinize sevindim.
Her seferinde jileti çıkarmak gerekli değil, alet açısından bir sıkıntı yok ancak araştırdığım kadarı ile tıraş aletleri açık ortamda ıslak şekilde bırakıldığında mikrop üretiyor. Ben hiçbir traş aletini, fırçasını ve diş fırçasını banyoda muhafaza etmiyorum, kapalı dolap içinde dahi olsa!

Çok ciddi tıraş aleti stoğum var, masif olanları ayda bir kez bulaşık makinesinde(Arçelik) 2.5 saatlik programda yıkıyorum.

Sonuç olarak jileti çıkarmayacaksanız tıraş aletini banyo dışında hijyenik kapalı ortamda muhafaza etmek mantıklı, banyoda kalacaksa jileti çıkarıp makineyi ve jileti yıkayıp kurulayın derim.

Tabi benim şahsi fikrim Smile Abartılı gelebilir.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bu kötü sabunla bile harika performans Smile

addeu0.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Murat Bey'e teşekkürler Rocnel SE50 modelini denemem için gönderdi.

Kafa hacmi,yapıldığı maddenin özelliği gereği beklenen ağırlığı,kullanılan jilet türü ve ''bu tür aletler hep agresif'' olur algısı vs. vs derken ortaya çıkan model ezber bozuyor.

Tasarıma söyleyecek pek bir şey kalmıyor.Rocnel zor olanı yani sürgülü kilitli ray sistemi başarılı şekilde gerçekleştirmiş.Üst kapak yukarıdan oturup vida ile sabitlemek şeklinde değil de parçalar birbirine kenetlenerek kafa oluşuyor.

14vs75x.jpg

Ağırlığa gelince,bildiğimiz pirinç yada zamak üstüne krom yada nikel kaplanmış aletlere göre ağır.Bu aletin kusuru yada dezavantajı değil,yapıldığı maddenin özağırlığından kaynaklandığını söylemek gerekiyor.Paslanmaz çelik aletlerin özelliklerinden birisi de ağırlığıdır demek daha doğru olabilir.

Jilet yüklemesine bir kaç deneme ile alışmak gerekiyor.Sol el ile alt tablayı tutup,sağ el ile jileti yerleştirip,sol başparmakla jileti bastırıp,sağ el ile üst kapağı rayına oturtup,vidayı sıkarak üst kapağı sabitledikten sonra sapı takmak gerekiyor.Jiletin kenarları üst kapağın raya oturmasına engel olduğunu düşünürseniz,jileti iki ucundan tutup çok hafif bükmek sorunu çözüyor.Jilet yükleme,kapağı kapatma ve sapı takma için geçen zaman en fazla 7 yada 9 saniye civarı.

Ergonomi ve dengesini başarılı buldum.Lakin biraz daha hafif saplar SE50 ye hakkını verir.

Agresifliğini,konforunu ve etkinliği anlatmak gerekirse tasarımın aldığı kadar puanları vermek gerekir.İlk olarak SE50 ciddi bir Feather Pro Blade tutucu olmuş.SE50 jileti sıkıca ve kusursuz şekilde kavrıyor.Feather AC DX kadar simetrik.Jiletin açısı,bar'a olan boşluğu herşey orantılı ,SE50 yi başarılı kılanlardan biride Feather aletler gibi jilet ile bütünleşmesi.Sonuç olarak rahatça yüzde kayan ve jiletin ciltte hissedilmediği bir alet.

Kardeşi ROCSE ile kıyaslanırsa ROC'un mild versiyonunu isteyenlere hak vermek lazım.Fotoğraflar için sabit tripod,ışık ve tabla gibi donanımım olmadığı için elde telefon kamerası ile çektim umarım jilet açıları ve boşlukları yanıltıcı olmaz.

Aşağıdaki kafa ROC'a ait üst kafa 50

20z71c5.jpg

Fotoğrafa baktıktan sonra 50 nin jilet açısı,bara olan mesafesi ve dışarı çıkan jilet boşluğu ROC la kıyaslanırsa 50 nin konforu ve agresifliği hakkında yeterli ipucu veriyor.

2i8ew5.jpg

Tıraş olurken jileti teninizde histtirmeyen,köpüksüz bir yerden bir pas daha geçeyim derken kazımayan,burun altına kesik atmayan dahası bastırsanda çok affedici olan bir alet SE50 . Dozunda agresifliğiyle günlük tıraşlara uygun ve konforlu bir alet olmuş SE50.

İlk olarak Feather ''pro super blades'' ile başladım.Jileti çıkartırken ağzını bozmadıysam çok mild geldi.Hemen çıkartıp Feather '' pro blades'' taktım.Pro blades yani siyah kutulu olan akıp geçti.

50 mm jiletin avantajı geniş alanlarda çok daha iyi görülüyor.Burun altında ve genelde yatık-yapışık sakallarımda 2 perde ile temiz bir tıraş elde ettim.

SE50 yi bu denli konforlu ve güvenli olması Feather Popuları hatırlattı.Tabiki Popular bu denli yakın tıraş veremiyor.Jiletin kesik atmaması ve batmaması yani güvenlik konularında Popular ilk sıralarda olan bir alettir.Kısaca SE50 yi güvenlik ve konfor sınıfında popular kadar başarılı buldum.Tekrar ifade edeyim SE50 Popular gibi mild bir alet değil.Bildiğimiz Merkur 34C civarı,Progress 3 yada 3,5 civarı.

23k1z7o.jpg

Son zamanlarda günlük hızlı tıraşlarda Popuları tercih ediyorum.Bastırsanda kesmeyen ve batmayan bir alet işte bu affedicilik aynen SE50 de var.

311rjt2.jpg

SE 50'nin tasarımı bu aleti daha agresif yapmaya imkan veriyor gibi duruyor . Aleti deneyenlerin içinde biraz daha agresif olsun diyenler çıkacaktır.Şimdiki haliyle günlük tıraşa uygun,güvenli ve konforlu bir alet ortaya çıkmış.İki perdede kullanan herkesi memnun edeceğine eminim.
2. İzmir Buluşması'nda Serdar hocam sağolsun inceleme şansım oldu elime alıp. Shavenook'a eklediğim notlarımı burada da paylaşayım.

İşçilik harika. Gerçekten yüzeydeki kumlama muhteşem olmuş, önceki SE'ye oranla daha başarılı. Üzerindeki harfler yine aynı şekilde daha kaliteli bir şekilde işlenmiş. Resimlerde de farkı ayırt edebilirsiniz zaten. Şimdiye kadar iyi kötü elimden pek çok alet geçti, bu harf baskısı konusunda gördüklerimin en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. (Wolfman geçmediği için elime bir tek onu dışarıda tutuyorum, bir de Pils'de baskı yok.)
Hissiyat olarak elde Mongoose gibi bir kalite hissi vermeyi başarıyor. Güzel işlenmiş 316 tokluğu. Polished kafalar da düşünülmeli en kısa zamanda.

Mekanizmaya gelelim. İlginç bir mekanizma. Anladığım kadarı ile Murat Bey sürtünme ile jileti sabitleme konusunda hatırı sayılır bir arge yapmış. İlk SE aletinde ince bir boşluğa girince sabitlenen jilet, bu alette de raylı sistem ile yerine oturtulup, başlığın sıkılması ile yerine sabitleniyor. Eğer setiskuru sapa sabitlerseniz çok kullanışlı olabilir. Bu hali ile de sıkıldığında oldukça güvenli olduğunu hissettirdi.

Tekrar tebrik ediyorum sevgili @rocnel 'i. Bu alet de fiyatının biraz daha pahalı olmasına rağmen oldukça sükse yaratacaktır diye düşünüyorum. İmpa'da satışa çıkana kadar tıraşını deneyemeyeceğim ama Mustafa Bey'den ilk gün temin edenler arasında olacağım gibi. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,864 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Rockwell Model T ati19 1 2,019 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,493 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
  Barbaros & Rocnel Adjustable theunnamed 240 134,665 06/06/2020, Saat: 02:44
Son Yorum: arandur
  Rocnel GEM (İlk Mesaj Güncel) rocnel 49 36,210 25/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Muhibbi
  Rocnel Fotografları -Sadece Foto - Only Pictures dikdik_s 63 52,861 17/04/2020, Saat: 05:24
Son Yorum: CK89
  Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi SumNauta 111 75,341 03/02/2020, Saat: 16:37
Son Yorum: rocnel
Rainbow Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P rocnel 1,432 749,651 01/01/2020, Saat: 00:18
Son Yorum: dr_green
  ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI rocnel 412 383,548 29/07/2019, Saat: 08:04
Son Yorum: CK89
  BARBE BLEUE BB MODEL X STAINLESS STEEL RAZOR utunc 21 20,817 29/03/2018, Saat: 19:14
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: