En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
(14/07/2019, Saat: 15:09)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar tecrübeli olursan ol dikkati elden bırakma!
Birkaç gün önce şekilli bir kesiğim oldu. Aynı jilet ve makineyi 1yıldan fazladır kullanıyorum. Nasıl oldu hala anlamadım.

Geçmiş olsun komşum.
Hepimizde ara ara görülen kazalar.1-2 saniye sürmeyen dalgınlıklar.
Derby jiletlerin hepsinin işkence aleti olabileceğini. En azından benim için.
(14/07/2019, Saat: 15:58)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun komşum.
Hepimizde ara ara görülen kazalar.1-2 saniye sürmeyen dalgınlıklar.
Çok sağolun komşum.
Köpük yaparken suyu iyi ayarladigmi dusunurdum hep .Fakat daha cok suyla iyi beslenmis bi fircanin 3. perdede etkisini suyu dahada artirarak nirvanaya ciktigmi ögrendim .
(14/07/2019, Saat: 22:28)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpük yaparken suyu iyi ayarladigmi dusunurdum hep .Fakat daha cok suyla iyi beslenmis bi fircanin 3. perdede etkisini suyu dahada artirarak nirvanaya ciktigmi ögrendim .

Komsum arada onerdik cogu zaman, bizim forumda nedense kurudan baslayarak damla damla su ekleyerek sulandırma yapılmaya calısılıyor.
Yabancı Marco method der, bizde berber usulu denir. Fırcanızı sulu sekilde baslayıp, suludan kuruya giderseniz cogu sert sabunda daha yogun ve basarılı kopuk elde edersiniz. Bu tabi oneridir, kim nasıl mutlu oluyorsa oyle devam edebilir.
Tişikkirlir Sipirmin.
de89 a feather jilet takınca şahin kasasına bmw motoru takmış gibi bir şey ortaya çıktı. unuttuğum nokta diğer aerodinamik fren vb. önemli unsurlardı. bu sebeple tıraş sonrası hiç de beklemediğim bir rahatsızlık hissettim yüzümde. bir sonraki tıraşımı posh jiletle ve yine de89 ile oldum müthiş konforlu ve temiz bir tıraş elde ettim. jilet kıyaslaması yapmıyorum burada arkadaşlar. söylemek istediğim şey jileti bi zamanlar ben de önde tutuyordum çok önemli diyordum iyi jilet iyi tıraş demek diyordum fakat bu yanlışımı dün tescilledim. feather nasılsa iyi bir jilet yakın tıraş verir diye çok özenmeden hızlıca tıraş oldum sonucu yukarıda yazım, posh ise paketi 1 lira dandik diye özenerek tıraş oldum ve düzgün bir tıraş elde edebildim. teknik ve bilek burada gerçekten ön plana çıkıyor hiç bir zaman bütün tıraşı tek bir unsur üzerine yıkmamalıyım bunu öğrendim.
(15/07/2019, Saat: 12:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum arada onerdik cogu zaman, bizim forumda nedense kurudan baslayarak damla damla su ekleyerek sulandırma yapılmaya calısılıyor.
Yabancı Marco method der, bizde berber usulu denir. Fırcanızı sulu sekilde baslayıp, suludan kuruya giderseniz cogu sert sabunda daha yogun ve basarılı kopuk elde edersiniz. Bu tabi oneridir, kim nasıl mutlu oluyorsa oyle devam edebilir.

Bugün dediğiniz gibi sulu sulu yaptım. Arkonun kurutma etkisi kalktı.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
R89 ile R4'in arasındaki farkın sadece tarak olmadığını. Üst kapaklarının da boyutlarının farkı olduğunu öğrendim. R89'un üst kapağını R41'in tarağı ile kullanırsan agresif olan R41'i canavara dönüştürdüğünü de. Ya da psikolojik Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(25/07/2019, Saat: 14:49)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 ile R4'in arasındaki farkın sadece tarak olmadığını. Üst kapaklarının da boyutlarının farkı olduğunu öğrendim. R89'un üst kapağını R41'in tarağı ile kullanırsan agresif olan R41'i canavara dönüştürdüğünü de. Ya da psikolojik Smile

komşum onu bende temizlik yaparken fark etmiştim sonra acaba ters mi taktım kapakları daha mı agresif oldu filan diye aklıma düşmüştü Smile biri diğerinden biraz daha dardı yanlış hatırlamıyorsam,
R89 Üst kapağı R41e göre hem en hem de boy olarak kısa. R41'e takınca jilet baya dışarıda kalıyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: