Batık Sorunu Kıl Dönmesi ve Sivilce sorununu yenmiş bulunuyorum!!!
Batık Sorunu Kıl Dönmesi ve Sivilce sorununu yenmek için yaptığım şeyler!

arkadaşlar bilindiği üzere erkeklerin en muzdarip olduğu konuların başında gelen kıl batması, kıl dönmesi veya kılın içeride kalması sonucu oluşan minik sivilce tüpleri! sanırım her erkeğin bir dönem yaşadığı veya yaşıyor olduğu ulusal bir problem!

öncelikle eskiden nasıl tıraş olduğumu anlatayım... eskiden hazır tıraş köpüğü, 3-4-5 bıçaklı mach3 cinsi aletler ve nivea aftershave balsam filan kullanırdım... ama tıraşın ertesi günü adeta cildim tavuk derisine döner kızarır morarır içinde kıl kalır döner, batardı; ayna karşısında cımbızla ve iğneyle sakaldan kılı çıkarıp, çekmeye çalışırdım... tabi ki bolca kan pamuk tentürdiyot veya kolonya harcanırdı... kıl çıkardı 2 gün içindeki irini kanı pisliği temizlenirdi...

sonra yaşlı bir berber amcanın tavsiyesi ile klasik tıraşa merak saldım. git kendine demir jilet al dedi. (onun tabiriyle demir jilet) aslında makineyi kastediyordu. ilk olarak yuma aldım çünkü bizim 1 milyoncuda sadece "yuma" bulabilmiştim. makinelere aslında babamdan aşikardım, ama bir türlü sakalda kullanamıyordum... kendimce zamanı geldi dedim... bunun yanında permasharp, derby, yeşil astra ve gillette 7 o'clock olmak üzere 4 jilet markası üzerine yoğunlaştım çünkü bu markalarda memnuniyet oranı oldukça fazlaydı. her birini 1 tıraşta kullandım. sonuç inanılmaz derecede iyiydi. artık kıl dönmesi batık ve sivilce sorunum kalmamıştı. bu arada 2. makine olarak kendime impa ticaretten rimei aldım. ama nedense rimei de yuma rahatlığını bulamadım. rimei bilhassa boyun bölgesi sakallarımda sağlı sollu kızarma ve batma sorununu geri getirmişti ki ben tekrardan yuma sahibi olduğumu hatırladım...

tıraştan önce mutlaka çay makinesinden aldığım kaynar su (fokurdayan su olmalı) ile arko sabunu sakal tasında (bimden aldığım plastik sert bardak) köpürtüyorum. plastik bardak kullanmamdaki sebep derinlik sakal tasından daha fazla. köpük ve su taşmıyor banyo temiz kalıyor... sonra yüzüme uyguluyorum bunu yaparken dikkat etmek lazım cildiniz hassas ise sıcak sudan yanabilirsiniz. ama alışınca aşırı güzel oluyor... sonra yuma ve seçtiğim 4 jilet markası ile olabildiğince yavaş ve düz hareketlerle tıraşı tamamlıyorum. mümkün mertebe jiletlerimi 2 yada en fazla 3 kez kullandıktan sonra değiştiriyorum.

google da bu konuda sürekli araştırma ve sorgulama yapan arkadaşlarımız için umarım yardımcı olabilmişimdir...
İyi sonuç almanıza sevindim komşum. Biz de aynı yöntemleri uyguluyoruz ama ara ara batık oluyor maalesef. Ama hepimiz doğru yoldayız

Sent from my iPhone using Tapatalk
Geçmiş olsun. Hazır çözüm bulmuşken uzun bir süre ekipmanları değiştirmeden devam edin bence.
sürekli başka ürünler denemek de sorunları geri getiriyor.
sizin şansınız son derece ucuz ürünlerle çözüm bulmuş olmanız. Kartuşlu aletlerden ve jellerden çok daha uygun fiyata daha konforlu tıraş olmuş oluyorsunuz.
Jiletide kolay bulunan jiletlerle halletmişsiniz. Yeşil astra alıp her 2 tarafını da birer kere kullanıp atarak hijyenden taviz vermemiş olursunuz.
Aslinda sadece geleneksel tiras ile bu isin cozulebildigini soyleseniz yeterliydi bence. Basliginiz cok farkli birseymis gibi dikkat cekiyor ama icerige bakinca oyle degil.
Geçmiş olsun. İyi sonuç almanıza sevindim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(24/01/2016, Saat: 21:37)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun. Hazır çözüm bulmuşken uzun bir süre ekipmanları değiştirmeden devam edin bence.
sürekli başka ürünler denemek de sorunları geri getiriyor.
sizin şansınız son derece ucuz ürünlerle çözüm bulmuş olmanız. Kartuşlu aletlerden ve jellerden çok daha uygun fiyata daha konforlu tıraş olmuş oluyorsunuz.
Jiletide kolay bulunan jiletlerle halletmişsiniz. Yeşil astra alıp her 2 tarafını da birer kere kullanıp atarak hijyenden taviz vermemiş olursunuz.

maksat en iyi jilet ve makine uyumunu yakalamak olduğu için ben 4-5 farklı yaprak jilet markasını denedim. sanırım şu ana kadar en iyi derby extra ile yumanın uyumu oldu diyebilirim. diğerleri kötü mü hayır değil. ama derby jilette en az tahriş ve batık sonuç bu kadar iyi yani
Sabunu yoğun köpük hazırlamak çok önemli. Acele etmemek lazım.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Derby jilet ve Ali Bıyıklı ile Mystic Water Bay Rum ikilisi ilginç bir şekilde benim için de fantastik konforlu tıraş veriyor. Çok abim Derby jileti tıraş aletlerine dahi takmıyor, bu iş gerçekten çok subjektif.
az sonra 1 milyoncudan aldığım rapira jileti deneyeceğim, bakalım bundaki sonuç ne olacak. uzun zamandır sıkıntı yaşamıyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,613 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
Photo Bunlar batik mi tahriş mi burakceetn 5 2,779 28/06/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Murathan Kurt
  42c kaplama sorunu Fenotip 11 5,027 05/07/2020, Saat: 23:33
Son Yorum: shaving nick
  Ilk geleneksel trasta köpük sorunu mehmets 28 14,345 04/03/2020, Saat: 11:45
Son Yorum: ENDER3470
  Bazı Bölgelerde Sakal Çıkmama Sorunu cml1905 7 41,059 24/04/2019, Saat: 20:26
Son Yorum: Pele69
  İkinci perdede kuruluk sorunu Bilge_Kagan 17 8,068 19/04/2019, Saat: 17:26
Son Yorum: Bilge_Kagan
Exclamation Tıraş sonrası kızarıklık sivilce geçmiyor. KızılSakal 32 31,062 23/07/2018, Saat: 01:11
Son Yorum: Aersin
  Tıraş sonrası ciltte terleme sorunu rewolwer_ 10 11,400 12/10/2014, Saat: 21:13
Son Yorum: rewolwer_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: