42c kaplama sorunu
#1
Dostlar merhaba, bir x sitesinden Merkür 42C siparişi verdim. Benim elime ulaştığında vida ve vida giriş kısımlarında bir anormallik olduğunu hissettim. Bunu satıcıya söyledim. Ürünü kullanmadan göndermemi istedim. Ürünü gönderdim. Ürünü incelediklerini üründe bir sorunun olmadığını, güzüken siyahlıkların kaplama yapılırken vida tutucularından dolayı ulaşamadığını söyledi. Kullanıma engel olmadığını söyledi. Telefonda iki seçenek sunuldu. Ürünü Almanyaya gönderelim ama sorun olmadığı için geri gönderirler dedi, bu durumda istemezsen üstüne çizik atarız sizin istemediğiniz ürünü bir başkasına satmak istemeyiz dedi. Bizde bunu zarar olarak yazarız dedi. Ama bana göre kullanıma engel yok ben olsam bu şekilde kullanırım dedi. Ben de o zaman size zarar yazılmasın tekrar gönderin dedim. Ama sonra düşününce başkasına satılmasını istemediği bir ürünü ben neden kabul ediyorum dedim. Bu beni rahatsız etti açıkçası.

Soldaki arkadaştan denemek için almış olduğum başlık, sağdaki sıfır ürün. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
F61Oe2.jpg

Bu da sap içindeki kaplamasız yer.

KXCt0Y.jpg
vDuNhs.jpg
Zkw0uK.jpg

Sizce bu bir sorun mu? Sıfır aldığınızı göz önünde bulundurursak bu durumu kabul eder misiniz?

Not: Bu yorumda asla bir tartışma yaşamak istemiyorum. Sadece iyi niyetle firma ismi vermeden soruyorum. Bu yüzden sadece fikir beyan etmenizi, tartışma cümlelerinden kaçınmanızı rica ediyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Cevapla
#2
Kendi görüşümü belirtmek isterim komşum geçmiş olsun öncelikle şahsi görüşüm değiştirilmesi gerekiyor aldığınız yerle daha detaylı konuşup

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U A K
Cevapla
#3
Merkur markası ile ilgili çok fazla kaplama sorunları okuduğum için uzak durmak istediğim bir marka olmuştur hep, memnun olan da var sizin gibi sıkıntı yaşayan da var, değişim yapması gereken size satan kişi mi yoksa merkur'un kendisi midir onu bilemiyorum tabi ki, kullanıcı arkadaşlar yönlendirici yorum yapacaktır. Sizin adınıza üzüldüm inşallah sorununuz çözülür içiniz rahat şekilde kullanırsınız ürününüzü.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#4
Komşum öncelikle geçmiş olsun . Aslında sorunun cevabını siz kendiniz vermişsiniz .
Firmanın ürünü Almanya’ya gönderip göndermemesi , kendisine zarar yazıp yazmaması kendi sorunu beni ilgilendirmez .

Ürünü ben kullanmamışım bile içime de sinmemiş fabrikasyon hatasından dolayı . Ben sizin yerinizde olsam ya ücret iadesi isterim yada ürününün sağlam olanını isterim

Son olarak firma bunu kullanıma engel teşkil etmiyor diye başkasına satma amacı da güdüyorsa o firma ile bir daha işim de olmaz .
Cevapla
#5
Merhaba, benim aldığım 41C’de böyle bir sorun vardı, çok önemsemedim kullanmaya devam ediyorum. Dişler için bir sıkıntı olmadığını düşündüm, ama sanki sizinkinde var dişler aşınmış gibi. Ben mi yanlış görüyorum?
Cevapla
#6
Komşum geçmiş olsun. Evet bu bir sorun, üretim sorunu. İçinize sinmeyen bir ürünü kullanmayın. İleride kaplamasız yerden pas tutabilir, bu seferde kullanıcı hatası denilebilir. Tedarikçi firmanın müşteri temsilciliği de bu noktada başlıyor bence. Değişim ise değişim, para iadesi ise para iadesi yapılmalı.
Cevapla
#7
(27/06/2020, Saat: 17:21)utkb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, benim aldığım 41C’de böyle bir sorun vardı, çok önemsemedim kullanmaya devam ediyorum. Dişler için bir sıkıntı olmadığını düşündüm, ama sanki sizinkinde var dişler aşınmış gibi. Ben mi yanlış görüyorum?

Komşum zaten ürünü başlığını sıkarken rahat değildi, çok ufak bir takıntı vida sonuna doğru vardı ama belli belirsiz, elimdeki diğer aletler gibi akıcı değildi bana göre. Ama satıcı bir sorun olmadığını söyledi. Zaten başlığın her tarafı yağ içindeydi bu da normal bir durum mu emin değilim.
Cevapla
#8
Tüm komşularıma teşekkür ediyorum, sadece hata olup olmadığını merak etmiştim. Çok bilgim olmadığı için görüşlerinizi almak istedim. Çünkü satıcı hata değil normal bir durum olduğunu söyledi, hatta mailde de yazdı. Hatta şöyle söyledi katılır mısınız bilmiyorum, vidalarda kaplama olması ileride aşınmalarını sağlarmış. Doğru mu bu?
Cevapla
#9
Benim aldığım 42C dede bu kadar olmasada aynı sorun vardı ben önemsemedim kullanmaya devam ediyorum nasıl olsa zamanla yeni birşey alınca kenara kalkacak alttaki malzeme pirinç olduğu için pas vs olacağanı sanmam önemli olan yüze temas eden kısımlarında sorun olmaması benim için önemli.
Cevapla
#10
Benim 42c'nin kaplaması gayet güzel. Bu bariz ayıplı ürün değiştirmeliler. Kısa vadede sorun olmaz ama düzgün kaplamalı 20 30 yıl gidecekse bu 10 yılı bulmadan soyulmaya başlar.
Bana da dört metre döşemelik katlasana.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ilk geleneksel trasta köpük sorunu mehmets 28 4,308 04/03/2020, Saat: 11:45
Son Yorum: ENDER3470
  Bazı Bölgelerde Sakal Çıkmama Sorunu cml1905 7 36,268 24/04/2019, Saat: 20:26
Son Yorum: Pele69
  İkinci perdede kuruluk sorunu Bilge_Kagan 17 3,375 19/04/2019, Saat: 17:26
Son Yorum: Bilge_Kagan
  Batık Sorunu Kıl Dönmesi ve Sivilce sorununu yenmiş bulunuyorum!!! felekman 8 5,836 20/10/2016, Saat: 00:39
Son Yorum: felekman
  Tıraş sonrası ciltte terleme sorunu rewolwer_ 10 8,752 12/10/2014, Saat: 21:13
Son Yorum: rewolwer_

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: