Aloe vera özütü.
Öncelikle, hayatımda ilk defa "özüt" kelimesini kullandığım için hayli heyecanlıyım.(esasında 2)

Şimdi, benim cildimde cilt rahatsızlığı namına yok yok. Bundan kelli tıraş sonrası ürünler kullanabildiğim şeylerden değil.
Evde önceleri sessizliğinden ötürü tercih etmiş olduğum bir canlı var, aloe vera canlısı. Kolunu kessen, gıkı çıkmaz öyle sessiz.
Şimdi ben arada bunun özütünü (aha 3)tıraş sonrası sürüyorum. Rahatlatıcı etkisi kaydadeğer. Havadan nem kapan cildim, bunla iyi geçiniyor nasılsa. Denemenizi salık veririm.

temsili resim:
aloe-vera-225x300.jpg
alın bir saksı, oturtun pencerenin önüne.

edit: Belli ki uykum gelmiş, aratmama rağmen gözüm görmemiş.
Forumda hali hazırda benzer bir başlık mevcut imiş

http://www.geltir.com/thread-5691.html
Söz konusu bitkinin yapraklarından yaklaşık 1 cm.lik bir kısmını kestikten sonra içindeki jeli sürmek suretiyle;

-Konforsuz tıraş sonrasındaki cilt hassasiyeti ve gerginliklerini bertaraf edebilirsiniz.
-Güneş yanıklarındaki acıyı azaltıp iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.
-Küçük darbeler, sürtmeler, yanıklar sonrasında oluşan acıyı azaltabilirsiniz.
-Çocuklardaki düşme/darbe kaynaklı acıyı ve morarmayı azaltabilirsiniz.
-Grip sırasında burun çevresinde oluşan kızarıklığı giderebilirsiniz.
Yukarıda belirttiğim öneriler tecrübeyle sabittir.

Ayrıca bitkinin bakımı çok kolaydır. Toprağı kurudukça su, haftada bir (mümkünse) gübre verilmesi kafidir.
A momentary lapse of reason.
Çok faydalı bilgiler vermişsiniz komşular. Teşekkür ederiz.
Bitkinin özütünü kullanacaksak önce kolumuzda 3-4 gün deneyip sonrasında suratımızda kullanmakta fayda görüyorum. Allerjik bir yan etki görünmese dahi suratta kullanıma zaman zaman ara vererek, sonrasında yine kullanmak daha uygun gibi.
Ara vermeksizin uzun süreli kullanımlarda cilt ve vücutta su kaybı gibi sonuçları olabiliyomuş organik aloe veranın.
bütün yanma tahriş kızarıklık sorunları için birebir bunu kullanmak zor gelirse internette bunun kaba doldurulmuş jel versiyonları mevcut
Mükemmel bir dezenfektan ve tahriş olmuş cildin onarımcısı. Ancak uzun süreli ve yoğun kullanımı karaciğer hassasiyetine sebep olabiliyor gibi araştırmalar okumuştum. Dikkatli kullanıp maksimum faydalanmak gerek.
Katılma tarihi: 2011
Tıraş sonrası "Aloe Vera" kullanmak?

Var mı kullanan? Varsa nasıl kullanıyorsunuz? Faydası/zararı nedir? Ne değildir?
Evde yetiştirilebiliyor malum, üstelik doğal bir ürün. Bu sebeple danışmak istedim.
Bir miktar yağ, avucumuza damlatıp, gül suyu ile seyreltilip losyon gibi sürülebilir. Bitkisi varsa, o da aynı şekilde.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up Miniso Aloe Veralı Nemlendirici Losyon ibrahimbayram 7 6,393 06/09/2019, Saat: 21:30
Son Yorum: edward
  Nature Republic- Aloe Vera krem Monsieur 12 14,707 20/11/2018, Saat: 11:44
Son Yorum: dikdik_s
  Nivea Baby Nemlendirici Losyon (Aloe Veralı) Machete 8 13,503 19/05/2012, Saat: 23:43
Son Yorum: Machete

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: