Antalyadan Merhaba
(13/01/2016, Saat: 17:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @muratcan07

Kardeş geldimi paketin?

kardeşim dün gelmiş paket babam almış ben ıspartadan direk işe geldim akşam eve gidince görücem Smile babam jilet de göndermiş dedi çok teşekkür ederim fotoğrafını atıcam günün traşına Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(13/01/2016, Saat: 17:32)muratcan07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kardeşim dün gelmiş paket babam almış ben ıspartadan direk işe geldim akşam eve gidince görücem Smile babam jilet de göndermiş dedi çok teşekkür ederim fotoğrafını atıcam günün traşına Smile

Tamam kardeş, sağ salim gelmişse sıkıntı yok. Güzel tıraşlar dilerim.
Hoşgeldiniz,

Forumda ben ve benim gibi çoğu kişi soru sorarak birşeyler öğrendi ve öğreniyor.Eminim size yardımcı olacak birsürü arkadaşımız çıkacaktır.
YrQ7vl.jpg
qPdZ45.jpg

buna bi çare bulmam lazım artık acilen Sad
(19/01/2016, Saat: 20:23)muratcan07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: YrQ7vl.jpg
qPdZ45.jpg

buna bi çare bulmam lazım artık acilen Sad
Öncelikle geçmiş olsun hocam..

Yüzünüzde oluşan kızarıklıkların adına razor bump deniliyor galiba. Ben de sizin gibi geleneksel tıraşta yeniyim ama çok şükür böyle bir durumla karşılaşmadım. Bence yeterli açıyı sağlayamadığınız için kesmiyor düşüncesiyle biraz fazla bastırıyorsunuz ve cildi kazıyorsunuz bir nevi. Ya da köpük yaparken su oranını tam olarak ayarlayamadığınız için jilet cilde daha çok temas ediyor ve bu da cildi tahriş ediyor. Aynı zamanda tıraş öncesi yüz hazırlığını iyi yapmıyor olabilirsiniz. Yüzünüzdeki bu kızarıklar bu saydıklarımdan kaynaklanıyor olabilir. Bunlar şahsi fikrim, tabiki forumdaki üstatlar daha iyi bilir..
@muratcan07 hocam geçmiş olsun. Lütfen kıllar derinin üzerine tamamen çıkmadan kesmeyin. Şu anda aspirinli kolonya yapıp günden üç dört defa sürün ve min 3 gün tıraş olmayın. Aspirinli kolonya orayı kurutup enfeksiyonu geçirecektir. Yaklaşık bir ay boyunca düzenli kullanın tıraş olma sıklığınızı hiç olmazsa 2 güne çıkarın. Son olarak ön hazırlığı iyi yapın tüm kıl uçlarının derinin üzerine çıktığından emin olduktan sonra tıraş olun. Tekrar geçmiş olsun.

https://www.instagram.com/u1071/
1) aspirinli kolonya oranı nedir? 2) Sürdükten sonra/önce yıkama vs yapılacak mı?

Geçmiş olsun
Ben yarım çay bardağına 5 6 tane eziyorum. Sürmeden önce sabunla yıkıyorum. Tahrişin durumuna göre yakıyor hatta beyazlaştırılıyor. Sonrasında herhangi birşey yapmıyorum.

https://www.instagram.com/u1071/
@muratcan07 komşum, benim de naçizane şöyle bir ek tavsiyem olacak;

İmpa ticarette Clubman Pinaud aftershave ürünlerini üreten markanın "Club Med" diye, tıpkı aspirinde olduğu gibi salistik asit içeren bir ürünü var. Bu ürünü özellikle razor bump dediğimiz bu sorun için özel üretilmiş bir ürün. Tıraştan sonra iyice temizlediğiniz yüzünüze bu ürünü aftershave olarak uygularsanız faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Bu ürüne ek olarak Care+ diye cadı fındığı özlü bir tonik var, onu da kullanmanız, tıraştan sonra bölgeyi mikrobik olarak arındırmanızda ciddi fayda sağlayacaktır, çünkü gördüğüm kadarıyla kıl dönmesi haricinde de iltihap sivilcelenmeleri oluşmuş. Bu toniği Club Med'den hemen önce sürmenizi tavsiye ederim.

Eğer bu ürün yeterli gelmezse Kiehl's in buna özel losyonu var, fiyatı biraz yüksek, onu deneyebilirsiniz. Kiehl's i ben kullanmadım ama forumumuzda kullanan arkadaşlar hep olumlu yorumda bulunmuşlar. Bu ürünü de bi araştırın derim.

Cildinizin iyileşme sürecine yardımcı olmak adına Nadixa isimli merhemi kullanabilirsiniz. Eczanelerde bulunuyor. Ben çok faydasını görüyorum.

Diğer yandan tıraş tekniğinizi biraz daha geliştirmeniz de faydalı olacaktır. Ben kartuşlularla tıraş olurken boyun bölgem böyle sizinki gibi olurdu, daha sonra bu sorunu ıslak tıraşla atlattım çok şükür. Tekniğe ek olarak kullandığınız jilet ziye uygun olmayabilir, farklı alternatifler denemenizde fayda var. Örneğin Permasharp, Sarı 7 oclock ve personna lab blue jiletler benim boyun gölgemde çok tahriş yaşatmıştı. Ancak yine çok keskin olan Polsilver veya Feather jiletlerde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Boynunuzu tıraş ederken çok gerdirmeyin başınızı yukarı kaldırarak ve sakal çıkış yönlerine dikkat ederek tıraş olun. Sanırım siz yukarıdan aşağı doğru direkt çekiş yapıyorsunuz.
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 919 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,715 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 741 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,103 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 780 01/05/2023, Saat: 15:49