Voskhod için Mostochlegmasha Mail Gönderimi
arkadaşlar anlayacağınız dilde adam diyorki gümrük masrafları belirli bir miktara kadar fixdir (ayni gümrükte sen 1 Milyon dolarlıkda mal alsan 100 $lıkda mal alsan bazı fix masraflar vardır) bu durumda sen muhtemelen az mal istiyorsun sadece bu kadar gümrük masrafı çıkar onun için az miktar için alman mantıklı değil.
Yani ithalatçı 10.000 USDlik mal alıyordur (atıyorum) 1000 USD gümrük masrafı oluyordur, fiyatına %10 masraf diye ekliyordur, siz 500 USDlik mal alacaksınız sonra fiyatını 3le çarpacaksınız maliyet için bu mantıkı olmaz diyor
işte her işin bir ehli var. teşekkür ederiz açıklamanız için Smile bu şekilde topluca yurtdışından almayı düşündüğümüz herhangi bir jiletin de maliyetli geleceğini, ancak dağıtımcılarla bu işi çözebileceğimizi anlamış olduk. dağıtımcılar da yanaşmıyor nedense. astra için de marmara ltd bin dereden su getirdi.

selamlar.

(18/04/2012, Saat: 14:06)alpbb74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar anlayacağınız dilde adam diyorki gümrük masrafları belirli bir miktara kadar fixdir (ayni gümrükte sen 1 Milyon dolarlıkda mal alsan 100 $lıkda mal alsan bazı fix masraflar vardır) bu durumda sen muhtemelen az mal istiyorsun sadece bu kadar gümrük masrafı çıkar onun için az miktar için alman mantıklı değil.
Yani ithalatçı 10.000 USDlik mal alıyordur (atıyorum) 1000 USD gümrük masrafı oluyordur, fiyatına %10 masraf diye ekliyordur, siz 500 USDlik mal alacaksınız sonra fiyatını 3le çarpacaksınız maliyet için bu mantıkı olmaz diyor
aman yaa neyse... getirirlerse veya yurtdışından ucuz bi kampanya filan denk gelirse alır kullanırız. yoksa da jilet mi yok. dediğiniz gibi, sanki bulunmaz hint kumaşı. Angry
kendi adıma 5.5 tan şarkları aldım bir karton da astra aldım, karton olarak uzunca bir süre idare ederler. bir de koleksiyonluk yurtdışından epeyce almak niyetindeyim, birer tane de onlardan kullansam. zaten epeyce zaman geçer, o zamana kadar da belki voskhod beğenmeyiz, belki gelir Türkiye' ye. ancak hiç olmadı bozmazlarsa sharktan devam ederim gibime geliyor.
selamlar.
(18/04/2012, Saat: 12:35)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rapira nerden geliyor 100 tanesi 5-6 TL uzaydan mı . Rapira yerine bunu getirsinler bir dahaki rusyadan TR ye alımda . Birde alıcaz diyoruz müşteri garanti daha ne olsun.. Yani getirirken rapira getiriyorsun gümrük masrafı yok ama voskhod olunca 1000 dolar masrafı var .

(18/04/2012, Saat: 13:22)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rapira getiriyorsan lot yaparsın Ladas voskhod ve ayni firmanın diğer tüm ürünlerinide katarsın denersin hangisi daha iyi satış yaparsan diğerlerini bir dahaki lot alımında almazsın. Rapira ya fiyattan dolayı millet çoşuyor yoksa gerçekten bu işi bilen biri devamlı rapira kullanırmı onu bilemem eğer kullanırsa ben niye toz kaldırıyorum onuda anlamıyorum. Yani herkes bu durumda rapira ile gayet mutlu ve kaliteli tıraşlarmı alıyor ..? tama burda 100+ kişiyiz ama az da olsak bu işi nasıl kıwıramıyoruz.. Adamlar ABD de group buy yapıp nasıl alıyorlar
Alın okuyun http://theshaveden.com/forums/threads/th...buy.26712/

Adamlar 24000 jilet almışlar her biri en az 5-10 arası 100 lük alıyor ne var bunda ucuz olsa burda da herkes alır diye düşünüyorum ama bize verilen adet 48000 yani burdada bir rampa var ve gittikçe iş zorlaşıyor.
Neyse kapatalım gitsin bu konuyu onlar vermezlerse bende hiçbir malını kullanmam hiç bir işe yaramayacağını bilsemde tepkimi koyarım kendi adıma.

(18/04/2012, Saat: 13:28)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günah almak istemem amma bu adamlar rapirayı çok çok ucuza temin edip fahiş fiyat kazanıyorlar gibime gelmeye başladı benim . aynı fiyatsa neden getirmesinler ki yoksa?

(18/04/2012, Saat: 14:29)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bizim mtlm den direct mal talebimiz falan yok bize yardımcı ol bak bizde kuyruk tava sapı oldu hastasıyız voskhod jilet almak istiyoruz diyoruz ama adam yinede böyle olmaz falan deyip dagıtıcıya atmış topu o da zaten ohtararan hocamın dediğine geliyor kimbilir ne kadara alıyor rapirayı ne yapsın voskhodu.

(18/04/2012, Saat: 14:41)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bizim olayımız zaten TR deki dağıtıcı firmayla bu 10000 dolarlık mal alımı içerisine istersem 1000 lot rapira koyarım gerisini voskhod veya ladas alırım yani TR deki firma mtlm den ne isterse onu alır söylemek istediğim .
Demekki ohtararan hocamın dediği üzere kar marjı yüksekki o yüzden rapiradan vazgeçmiyor.

Tamaen duygusal daha ne demeliyim.
[/size]Selamlar

evet benimde düşüncem bu şekildeydi. özellikle altı çizili bölümler.
belki maillerin etkisi olurda fabrika "bak çok talep var deyip" ithalatçı alıcıyı lot şeklinde rapira voskhod karışık alım için zorlar demiştim ama fabrikanında buna yanaşmadığı net anlaşıldı.
voskhodda ısrar etmemin sebebi fabrikanın almaya değer tek jiletinin bu olmasıydı ,en azından denedik.diğer jiletlerinin aynı fiyata daha kaliteli muadilleri zaten var sharktı astraydı,derbydi.
ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.yurtdışından alım işine zaten girmem çünkü pahalıya gelince bir anlamı kalmıyor. bu iş sonuçsuz kaldığına göre mrıza1 hocamızın yardımıyla feather alcam
banda şöyle cevap geldi
Dear Mr.
I'm sorry, but to send the blade out of Russia (1 master carton) is very expensive. Call our representative in the U.S. - it distributor blades VOSKHOD.
Contact:distributor in the U.S. by DSA (New York). Contact David Aminov / Phone - + 1646-678-62-88; mobile + 1718-206-27-80
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Bence bu işlere fazla kafa yormayalım, kimin ne derdi olduğunu bilemeyiz. Bence piyasada olan jiletleri, toplu alım yaparak nasıl ucuza getirebiliriz ona bakmalıyız. Yeşil astra fikri iyiydi bence, piyasada bulunan elle tutulur bir jilet olmasından dolayı. Ama piyasa o kadar darki bunu bilen ithalatçısı, bulduk kerizleri bi kucağa alalım moduna geçti.
Emeği geçen ohtararan ve sifujack hocama teşekkür ederim. can sağlığı. ucuz bulup alırız artık bir yerden. birer karton filan. bir ara bullgoose da vardı gibi hatırlıyorum. hatta yarı fiyatına filan veriyorlardı. ama şimdi yok..
estafurullah, bulursak ne ala alırız. hangisinden bulursak ta onu alırız, pek beğenmiştiniz 7o'clockları. belki tevafuk eder, uygun bulur hepimiz alırız.

(18/04/2012, Saat: 19:20)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeği geçen ohtararan ve sifujack hocama teşekkür ederim. can sağlığı. ucuz bulup alırız artık bir yerden. birer karton filan. bir ara bullgoose da vardı gibi hatırlıyorum. hatta yarı fiyatına filan veriyorlardı. ama şimdi yok..
insallah
(18/04/2012, Saat: 19:40)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: estafurullah, bulursak ne ala alırız. hangisinden bulursak ta onu alırız, pek beğenmiştiniz 7o'clockları. belki tevafuk eder, uygun bulur hepimiz alırız.
Boşkut olmadı Astra ya devam.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,343 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Köpüğünüzün olduğunu anlamak için kriterleriniz nedir? kantona 16 6,238 16/06/2020, Saat: 01:52
Son Yorum: kantona
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 10,006 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Kuru Cilt için Öneriler dearlord 6 3,015 08/04/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: dikdik_s
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,377 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 10,184 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 40,029 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Geç uye olduğum için çok üzgünüm m y r 9 9,139 20/04/2015, Saat: 12:58
Son Yorum: ferhat1905
  brükseldeki biri için tavsiyeleriniz? emredogan 72 111,638 02/04/2015, Saat: 00:29
Son Yorum: kethuda57
  Uzun sap için tavsiye Viyaduk 9 13,278 25/04/2014, Saat: 01:49
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: