Tipsoft HMW
Thumbs Up 
Merhaba arkadaşlar.
Geçen hafta Tipsoft HMW fırçam ve standı elime ulaştı.
Hergün traş olan sık ve gür sakallı birisi olarak geçen ay kendi takimimi kurma zamanımın geldiğine karar verdim.
Mühle R89; WS klasik traş aletlerini edindim. Jilet olarak 7o'colok - feather ve ws edindim.

Daha sonra evde 15 dakikada kendi sabunumu yaptımSmile incelemesi:

http://www.geltir.com/thread-6713.html

Artık sıra bir fırça almaya gelmisti. Forumda @onur98 in ürettiği tipsoftu görünce kesin alınmalı diye düsündüm ama cesitler iceris de kararsızdım. Onur bey ilgili birisi; bana silvertip önerdi ama black friday ile gönlümdeki aslan olan HMW'yi edindim.

Daha önce pure porsuk Wilkonson Sword kullanıyordum. 5* olanindan. Öncelile bu da cok kötü olmamakla birlikte yinede tipsoft ile kıyaslamak ayıp olurSmile

İnternetten yabancı forumlardan da araştırdığım üzere şunu net söyleyebillirim ki yerli üretim böyle bir fırça gerçekten harika. Tipsoftu tekrar tebrik ediyorum; dün bile denk geldigim bir videoda ingiliz bir arkadasa yılbaşi hediyesi olarak bu fırça hediye edilmişti o derece yaniSmile

Gelelim fırçaya.

Ben burdayım diyen bir ağırlıgı var fırçanın. Sap dengesi süper. Daha önce elime gecen domuz - sentetik fırcalarla bariz alakasız bu firca ise onlar nedir bilemedimSmile

Onur üstadın talimatlarıyla ilk kullanımdan once sirke şampuan v.b. işlemler ile fırcayı hazır hale getirdim ve başladım traşa.
Sabunum sert olmasina rağmen hemen köpürttü ve en fazla 1 dakikada istedigim kıvamda köpük elde ettim.

Deneme amacıyla bazen kasede bazen yüzde köpürttüm ve hep iyi sonuç elde ettim. En bariz üstünlügü en ufak bir batma yapmıyor fırça yumuşacık. Ve fakar masaj yapmayı eksik etmiyor. Hem sert hem yumuşakSmile genelde 2 perde traş olmaya alıştırıyorum bünyeyi; tek yüklemede 3 perdelik köpük yapsada ben ilk perdeden sonra tekrar sıfırda yükleyip tekrar fircayı kullanıyorum zevkli olduğu icınSmile ben ısı tutma olayına önem veriyorum; az bir bekletme ile bile fırça ısıyı uzun süre muhafaza ediyor.

Sonuç olara henüz high mountain white hmw ile silvertip arasındaki farkı anlatan bir yazı halen bulamasamda hmw fırçam ile aşk yaşar vaziyetteyizSmile @onur98 üstad farkı anlatır diye umuyorumSmile harika bir fırca ve bence ederinin altında satılıyor; tipsofta teşekkürler.

Bir kaç resimde paylaşayım; sirada almayı planladığın silvertip premiuma gecmeden önce aşkımiz uzun sürecek diye tahmin ediyoruSmile herkese sevgiler.

1e8lna.jpg
11tbjmr.jpg
27x3xja.jpg
2450cbm.jpg
Kea
Fırçanızdan memnun olmanız çok güzel. Ben de kısa süre önce Blonde Badger aldım Tipsoft Black Friday kampanyasından. Oldukça da mutluyum doğrusu. Ben de bu hafta sonu bir inceleme yazmayı planlıyorum. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Teşekkürler hocam. Incelemenizi merakla bekliyorum. Cidden güzel bir fırca memnuniyet8m giderek art8yoem
Kea
Güzel bir fırçaya benziyor. Yerli üretim olması şaşırtıcı. Maaşallah.
"GÖMLEĞİ GÖSTEREN ÜTÜSÜDÜR, TRAŞI GÖSTEREN KÖPÜĞÜDÜR."
Fırçanız hayırlı olsun detaylı inceleme için teşekkürler.Üstadlar daha iyi bilir fakat resimlerde dikkatimi çekti,fırçanızın yumuşaması için suda bekletirken su miktarını biraz daha az koymanızı tavsiye ederim,kıllarla sapın birleştiği yerin altında tutuyorum ben hep.Sıcak su sap kısmındaki yapışkanlara zarar verebilir.
İncelemeniz için teşekkürler, fırçanızı güzel günlerde kullanın.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@astertis
Çok teşekkürler hocam. İlk su sirkeli dezenfektan diye çok koymuştum aslında ama dediğiniz fırçanın ömrünü baya uzatır daha dikkatli olayım çok teşekkürler paylaşim için.

@cihanaski
Hocam teşekkürler.

@maynardkeynes

Üstad saol. Gerçekten yerli olması gurur verici birşey. Yerli üretime destek tamSmile

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kea

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,701 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  tipsoft bitmeyen kıl dökme sorunu baran32 53 54,017 09/11/2019, Saat: 09:20
Son Yorum: CtrlKML
  Tipsoft Silvertip Finest Chinaski 38 44,667 25/12/2018, Saat: 17:51
Son Yorum: GartBnx
  Tipsoft tavsiye DeaKeN 18 16,398 27/10/2018, Saat: 00:56
Son Yorum: onur98
  Tipsoft El yapımı Knotlar onur98 17 12,259 15/02/2018, Saat: 21:50
Son Yorum: marv
  Tipsoft tıraş fırçalarımızı paylaşalım... GartBnx 308 322,619 10/11/2017, Saat: 00:41
Son Yorum: dikdik_s
  Tipsoft Blonde Finest 2Band ckeskin 21 19,795 20/12/2015, Saat: 16:04
Son Yorum: Kea.aksoy
  Tipsoft Ebony Chubby Sap/Manchurian Badger Fırça btoprak 23 22,946 06/09/2015, Saat: 12:40
Son Yorum: Straht
  Custom Tipsoft Premium Silvertip Fırça btoprak 17 19,505 11/02/2015, Saat: 21:22
Son Yorum: crionics
  Tipsoft Manchurian Badger theunnamed 11 17,744 25/10/2014, Saat: 13:54
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: