Hakkari' den selamlar :)
Merhaba komşular, teşekkür ederim hoş bolduk.

@koolandgang komşu, dediğiniz gibi herkese ve özelde de @onurcakmak @aleksey @ooppss ye çok detaylı açıklamaları için teşekkür ederim.

Yardımlarınız sonrasında fırça, sabun, şap ve çeşit çeşit hangi jiletleri alacağıma karar verdim. DE olarakta @ayha_al ile konuşup elindeki mi soracağım yoksa eğer JE89 almaya çalışıcam, eğer hepsini ilk başta alamazsam rime,e denilen cihazı bu hafta edinip aranıza tam anlamıyla katılmış olacağım

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
bu gün rimei ile tıraş oldum
inanın aradığınız alet o olabilir Smile
koleksiyon vari işlere girişmden ilk buna şans verilmeli
aramıza hoşgeldiniz.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@BigHillMe komşu hoş bulduk. Peki ilk tıraşınız mı? Hangi jileti ve sabunu kullandınız?

Sent from my iPhone using Tapatalk
yok bu alete yıllardır sahibim
her fırsattada öneririm forumumuzda konusu var
ara ara kullanırım

bahsi geçen de89 ve r89lara oldukca benzer karakterde
birazcık daha agresif bir alet fiyatı 5 tl civarlarında iken kesinlikle ilk denenecek alet bu Smile

sabun olarak snergy isimli sabunu kullandım bir dostumun hediyesi çok populer bir ürün değil
bulunmasıda kolay sayılmaz önermem

uygun fiyat çok yüksek verim nedeni ile favori sabunum cella
sizede cella öneririm nemlendirme muhteşem
hakkaride özelikle kışın muhteşem bir seçim olur

jilet seçimim kolay bulunan ve ortalamnın üstü ekonomik jiletler olan
yeşil astra ve treet

fırça olarak bugün tipsoft kullandım

sizde böyle bir giriş seviyesi ekipmanlar ile çok tatminkar sonuçlar alabilirsiniz

ayrıca tümü ülkede bulunan ürünler
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
anladım komşum.

İlk kullanım olarak rimei ürününü almaya karar verdim zaten jilet parası düşünmeye değmez zaten. Daha kaliteli ve karakteristik bir ürünü zamanla seçerim, bu da bana zaman ve tecrübe kazanma serbestisi vermiş olur.
(29/11/2015, Saat: 21:14)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: anladım komşum.

İlk kullanım olarak rimei ürününü almaya karar verdim zaten jilet parası düşünmeye değmez zaten. Daha kaliteli ve karakteristik bir ürünü zamanla seçerim, bu da bana zaman ve tecrübe kazanma serbestisi vermiş olur.
Daha önce dediğim gibi jiletlerden bir sample pack oluşturun, impa'dan ve başka yerlerden. Zamanla kendinize en uygun olanı bulursunuz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba Hoşgeldiniz
Görev yaptığınız coğrafyayı gözönüne alınca Cella Sabun ve Bebak Acı badem sütü ikilisini kesinlikle tavsiye ederim.
Ne yazık ki jilet konusu kişiden kişiye çok farklılık göstermekte. O yüzden tek seferde çok adet aynı jiletten almanızı önermem. (misal Rapira Stainless Astra Yeşil vs bir çok üyemiz tarafından beğenilmekte , diğer bir çok üyemiz ise tiksinmekte Smile )
Alet konusuna gelince; benim size tavsiyem Merkur 34C olacaktır.
34C'ye ise jilet seçimi ise; (kişisel beğenim) Permasharp olucaktır.
Merkur 34C ,Mühle&EJ 89'a göre bana hep daha "hisli" bir kullanım vermiştir. Dolasıyla hatalı birşey yaptığımı -daha net bir şekilde- haber verir bana.
Fırça olarak ise Edwin Jagger'in Super veya Best'lerinden birini tavsiye ederim.
Domuz tercih etmek isterseniz Semague 830 domuzlar arasında -fabrika çıkışı- en yumuşak kıllara ve ( bence) en şık sapa sahip fırçalardan biri.

Saygılar
İyi Görevler.
Foruma hoşgeldiniz. Görevinizde kolaylıklar dilerim.

Umarım cildinize en uygun ürünlerle sabahları sıkıntı yaşamadan traş olursunuz en kısa sürede.
Evet komşum dediğiniz gibi potpori yapmış bulunmaktayım. Bugün kargolandı ürünlerim bakalım perşembe yada cuma günü elime geçer muhtemelen. Elime ulaşır ulaşmaz denemeleri yapıp paylaşıcam.

@aersin komşum hoş bulduk, teşekkür ederim.

Cella yı sipariş verdim, bebak için notumu aldım. Jiletleri deneyip görücem hangisi uygun cildime. 34C yada EJ 89 arasında gittim geldim, rimee istemiş oldum duygusal olarak kısa bir süre sonra terfi etmeyi düşünüyorum ama. Fırça olarak onur98 komşum tipsoft bir adet hediye edeceğini söyledi bakalım hangisi olacak elime geçince öğreneceğim. Ama yedek olarak semogue 830 olacak.

İyi akşamlar, iyi çalışmalar..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 850 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,373 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,528 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,178 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe