İstanbuldan sevgiler
Sağolasin komşum eyvallah

Sent from my iPhone using Tapatalk
(31/10/2015, Saat: 22:20)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvallah Hocam mesajı atarken anneme çay yapayım mı demiştim annemden bile hızlı cevap verdinSmileSmile Değiştirmem gereken bir ürün var mıdır yoksa başlangıç için güzel bir set midir.? Siyah badgerlar pek tutulmuyor galiba hazır fırsat varken bir silvertip mi alsam diyordum.

@btoprak üstadın dediği gibi fotoğraftaki fırçanız kalsın, ama en az best badger bir fırça edinin. Aradaki farkı göreceksiniz. Sabun konusuna gelince, bence arko her zaman elimizin altında olması lazım. Ancak, daha kaliteli sabunlarda muhakkak alın. Keyfin ve konforun farkına varacaksınız. Ayrıca, farklı marka jiletler deneyin ve özellikle sample pack'ler edinin. Böylelikle size en uygun jiletleri keşfedersiniz.
İstanbul'a selamlar...
(01/11/2015, Saat: 22:54)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak üstadın dediği gibi fotoğraftaki fırçanız kalsın, ama en az best badger bir fırça edinin. Aradaki farkı göreceksiniz. Sabun konusuna gelince, bence arko her zaman elimizin altında olması lazım. Ancak, daha kaliteli sabunlarda muhakkak alın. Keyfin ve konforun farkına varacaksınız. Ayrıca, farklı marka jiletler deneyin ve özellikle sample pack'ler edinin. Böylelikle size en uygun jiletleri keşfedersiniz.
İstanbul'a selamlar...

Komşum değerli yorumların için teşekkür ederim, kısmetse önümüzdeki hafta impa ticarete uğrayacağım hem mustafa bey orada olursa onunla da tanışma şerefine nail olurum. Ben almanyada yaşadığım için 7sene kadar, speick ürünlerine aşinayım, hatta kesin dönüş yaparken önümüzdeki 3seneye yetecek kadar speick deo depoladim da geldim, burada da hakkında hep iyi şeyler yazılmış, kısmetse bir adet sabununu alarak ise başlayacağım, bunun dışında tavsiye ettiğiniz gibi farklı jiletlerden de samplelar alacağım, bir adet de A/S balsam alma fikrim var, onu da speick alma ihtimalim yüksek. Fırça işini de en azından bir ay ötelemeye karar verdim, malum evlilik arifesinde durmadan hesapta olmayan masraflar çıkıyor.

Herkese hayırlı akşamlar ve keyifli forumlar.

Hoşgeldiniz, hayırlı uğurlu olsun setiniz Smile Arko da güzel sabundur, hemen alışverişe atılmamanız temennimdir.
Acta est fabula, plaudite.
(02/11/2015, Saat: 19:45)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, hayırlı uğurlu olsun setiniz Smile Arko da güzel sabundur, hemen alışverişe atılmamanız temennimdir.
Sağolasin komşum, bugün impadan sipariş geçtim ama içinde sabun yokSmile arkoyla biraz takılmaya karar verdim

kerimovic komşum hoşgeldiniz forumumuza. Pure black fırça bildiğim kadarıyla giriş seviyesi ve en alt kalite porsuk kıllarından elde edilir ve genellikle uçları makasla kesildiği için genellikle batıcıdır. Bende Omega değil ama Rossmann'da satılan Pure porsuk fırça var ve sırf batıcılığından dolayı kullanmıyorum. Size tavsiyem biraz bütçeniz olursa Simpson fırça almanız, Colonel ya da Duke ulaşılabilirlik açısından iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca satılık bölümünden İmpa Ticaretten Tabac, Cella, Speick gibi sabunlardan edinebilirsiniz. Özellikle Cella nemlendirme açısından çok başarılı bir sabundur. Krem olarakta Taylor of Old Bond Street'in Avocadosunu forumca çok tutanlar var, bilginiz dahilinde olsun. Tekrardan hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.
(05/11/2015, Saat: 00:59)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kerimovic komşum hoşgeldiniz forumumuza. Pure black fırça bildiğim kadarıyla giriş seviyesi ve en alt kalite porsuk kıllarından elde edilir ve genellikle uçları makasla kesildiği için genellikle batıcıdır. Bende Omega değil ama Rossmann'da satılan Pure porsuk fırça var ve sırf batıcılığından dolayı kullanmıyorum. Size tavsiyem biraz bütçeniz olursa Simpson fırça almanız, Colonel ya da Duke ulaşılabilirlik açısından iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca satılık bölümünden İmpa Ticaretten Tabac, Cella, Speick gibi sabunlardan edinebilirsiniz. Özellikle Cella nemlendirme açısından çok başarılı bir sabundur. Krem olarakta Taylor of Old Bond Street'in Avocadosunu forumca çok tutanlar var, bilginiz dahilinde olsun. Tekrardan hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.

Hoşgeldiniz Smile Güzel bir kadro oluşturmuşsunuz.Güle güle kullanın.

@Mehmet Kiraz , Ben cildi mi hassas bilirdim, sizinki benden de hassasmış.Bu sabah kullandığım için dikkatimi çekti.Isana Pure Badger bende en ufak bir batma yapmadı.Hatta omurgası da sıfıra yakın olduğundan, en yumuşak fırçam diyebilirim.Ben saptan ziyade kıllardan tutarak masaj yapıyorum.(Düz badana sitilinde sorun yok da , yüz de köpürtmeyi kastettim.)
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Hoşgeldiniz komşu.

Ben biraz bu aletleri kullanıp alışmanızı tavsiye ederim. O sete hoş bir sabun ve after shave için tercihinize göre kolonya veya balsam eklemek daha hoş olur.

Keyifli tıraşlar. Güle güle kullanın.
KOO
(05/11/2015, Saat: 11:19)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz Smile Güzel bir kadro oluşturmuşsunuz.Güle güle kullanın.

@Mehmet Kiraz , Ben cildi mi hassas bilirdim, sizinki benden de hassasmış.Bu sabah kullandığım için dikkatimi çekti.Isana Pure Badger bende en ufak bir batma yapmadı.Hatta omurgası da sıfıra yakın olduğundan, en yumuşak fırçam diyebilirim.Ben saptan ziyade kıllardan tutarak masaj yapıyorum.(Düz badana sitilinde sorun yok da , yüz de köpürtmeyi kastettim.)

koolandgang komşum üç-dört defa şans verdim her defasında suratımı çizdi ve tahrişe sebebiyet verdi. Badana stilinde uygun şekilde köpürtme yapılırsa sorun yok ama kesinlikle yüzde köpürtme için uygun bir fırça değil. Ben biraz backboneu olan fırçaları seviyorum, ileride puredan sonraki düzeylerde iyisinden bir porsuk fırça alırsam belki fikrim değişir. Şu an sadece Wilkinson Sword Klasik Fırça, Omega 10077 kısa loftlu bir fırça ve Isana Premium Sentetiğim var. Büyük ihtimalle bir porsuk ve semogue düşünüyorum ileride.
Dün impadan yaptığım alışveriş geldi , mustafayi bey rapiralari 10luk yerine 100luk yollamış, o değişecek.. Zaten köseye yakın sakalım olduğu için bu samplelar bile bana hiç yoksa birkaç ay yeter.

7yildir speick ürünleri kullandığım için (herkes tıraş ürünlerinden bahsediyor burada haliyle ama bence en guzel urunu deo-sticktir) after shave balsami da speick aldım, klasik speick kokusu, bence mükemmel bir koku o yüzden çok sevdim.

Fırçami şimdilik 2sefer kullandım, arko sabun gibi ona da biraz şans vereceğim, bir sonraki alışverişimde kesin speick sabun ve bir adet de artisan sabun olacak, fırça işini de ufaktan araştırmaya başladım, zehir kana karıştı mı cüzdan da akıl da hemencecik boşaliveriyorSmile

Herkese iyi akşamlar keyifli forumlar.

,
b6c1bfae39c7ac45ecd75fc78188127d.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar saygılar sevgiler. SertAdam 15 4,158 13/10/2021, Saat: 09:27
Son Yorum: V4Vamık
  Sinop'tan Sevgiler Saygılar EmrahEray 21 8,026 01/11/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: EmrahEray
  Antalyadan Sevgiler AliDesidero 15 11,285 21/02/2015, Saat: 02:40
Son Yorum: Blade