Merhaba Komşular ;)
Foruma hoşgeldiniz ,

Öncelikle yeni fırçanız ve ekipmanlarınız hayırlı olsun. Keyifli tıraşlarda kullanmanız dileklerimle...

Jaguar 1071 kolay sabun yüklenebilen ve hızlı bir şekilde mahalleye yetecek kadar köpük üretebilen toraman bir fırça. Sap kalitesi, düğüm, işçilik detayları vs. fırçadan fırçaya değişebilen ve her fırçası işçilik anlamında aynı kalitede olmayan bir marka. O yüzden alacak arkadaşlar alırken sağına soluna , kıl yoğunluğuna , düğümün sapla birleştiği yerde ki düğümü tutan plastik halkaya , içinde ki siyah kıl adetine vs. dikkat ederek alsınlar. Sap boyları da fırçadan fırçaya değişiyor , aklımda kalan detaylardan buda...

Lakin iyi bir Jaguar 1071 hakikaten arkadaşlarında dediği gibi benim de çok keyif aldığım bir fırça. Güçlü omurgalı fırça seven birisi olarak bu fırça istisnalar arasında yer alıyor. Sıcak suya koy , şöyle iki sabunun üzerinde çevir , kapta da iki çeviriver sonra gelsin tüm mahalle tıraşa Smile

Tabi burada atlanılmaması gereken husus şudur. Tıraş olmaya ve farklı fırçaları denemeye devam ettikçe , kafanızda net olarak beğendiğiniz ve beğenmediğiniz fırça algısı oluşuyor. Dolayısıyla bu fırçayı sevmek için kendinizi zorlamanıza gerek yok , sadece elinizin altında dursun , ben dahil birkaç arkadaşın seviyor olması sizin de seveceğiniz anlamına gelmiyor. Farklı fırçalar tecrübe ettikçe kendi tarzınızı bulacaksınız zaten.

İyi fırça , kötü fırça muhabbetine gelince... Fırça üretim konsepti çok ciddi teknolojik altyapı gerektiren , bilimsel testlere tabi tutulup çok ciddi arge yatırımı isteyen bir iş değil. Tornadan sap çıkıyor , üzerne düğümü yapıştırıyorsun. Kutuya koyup satıyorsun. Dolayısıyla dünya da tüm markalarda üretimden kaynaklı kusurlar barındıran fırçalar da mevcut , hiç kusur barındırmayan da... Çinli FS alıp sorunsuz kullanacağınız bir fırçaya da denk gelebilme şansınız yüksek , sorunlu bir düğüme sahip Simpson Chubby 3 de...

Ha bizim forumda yüksek bütçe gerektiren fırçalarla ilgili çok olumsuz yorum görme ihtimaliniz düşük. Birincisi hakikaten bu adamların kalite kontrol prosesi , Çin menşeili bir satıcıdan daha iyi olabilliyor. ( düğümleri çin den gelse dahi ). İkincisi de klasik Türk insanı zekasına bağlı olarak bir dünya para verdiği fırçayla ilgili aleni şekilde kazık yediğini itiraf edememe duygusu. Ve üçüncüsü de bizim forumda dahil belirli başlı arkadaşlar haricinde çok farklı fırça tecrübe eden kişi sayısı az olduğuından ötürü , fazla şikayet edecek kişi de yok haliyle. Yabancı forumlarda durum böyle değil. İnterneti şöyle biraz turlarsanız o büyük markalardan da şikayetçi yüzlerce insanla karşılaşırsınız.

Özetlemek gerekirse fırça üreticileri nükleer füzyon deneyleri yapan insanlar değil. Çok basit bir üretim yapıyorlar. Ve bu işin anavatanı ' da Çin. Fırça üzerinde Made in England yazsa dahi düğüm Çin menşeili. Verilen paranın büyük kısmı üreticinin marka itibarına , prestijine ve sapın üzerinde ki desenlere , detaylara gidiyor. Ucuz fırça = Kötü fırça demek kesinlikle yalnış bir değerlendirme olacaktır.
Fırça konusu cidden kafamı karıştırıyor, sanırım birkaç farklı model denedikten sonra fırça konusunda kriterlerim oluşmaya başlayacak.

Bu sebeple fırçaların oturmasını da göz önünde bulundurarak, bir fırçanın performansını anlayabilmek adına, yeni bir fırça edinmeden 3-6 ay mevcut fırçayı tecrübe etmem gerektiğini düşünmeye başladım.

Tabi bu arada tecrübeli kullanıcıların, abartı fiyatlı olmamak üzere önerilerinden yola çıkmayı düşünüyorum.
(05/09/2015, Saat: 23:08)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz ,

Öncelikle yeni fırçanız ve ekipmanlarınız hayırlı olsun. Keyifli tıraşlarda kullanmanız dileklerimle...

Jaguar 1071 kolay sabun yüklenebilen ve hızlı bir şekilde mahalleye yetecek kadar köpük üretebilen toraman bir fırça. Sap kalitesi, düğüm, işçilik detayları vs. fırçadan fırçaya değişebilen ve her fırçası işçilik anlamında aynı kalitede olmayan bir marka. O yüzden alacak arkadaşlar alırken sağına soluna , kıl yoğunluğuna , düğümün sapla birleştiği yerde ki düğümü tutan plastik halkaya , içinde ki siyah kıl adetine vs. dikkat ederek alsınlar. Sap boyları da fırçadan fırçaya değişiyor , aklımda kalan detaylardan buda...

Lakin iyi bir Jaguar 1071 hakikaten arkadaşlarında dediği gibi benim de çok keyif aldığım bir fırça. Güçlü omurgalı fırça seven birisi olarak bu fırça istisnalar arasında yer alıyor. Sıcak suya koy , şöyle iki sabunun üzerinde çevir , kapta da iki çeviriver sonra gelsin tüm mahalle tıraşa Smile

Tabi burada atlanılmaması gereken husus şudur. Tıraş olmaya ve farklı fırçaları denemeye devam ettikçe , kafanızda net olarak beğendiğiniz ve beğenmediğiniz fırça algısı oluşuyor. Dolayısıyla bu fırçayı sevmek için kendinizi zorlamanıza gerek yok , sadece elinizin altında dursun , ben dahil birkaç arkadaşın seviyor olması sizin de seveceğiniz anlamına gelmiyor. Farklı fırçalar tecrübe ettikçe kendi tarzınızı bulacaksınız zaten.

İyi fırça , kötü fırça muhabbetine gelince... Fırça üretim konsepti çok ciddi teknolojik altyapı gerektiren , bilimsel testlere tabi tutulup çok ciddi arge yatırımı isteyen bir iş değil. Tornadan sap çıkıyor , üzerne düğümü yapıştırıyorsun. Kutuya koyup satıyorsun. Dolayısıyla dünya da tüm markalarda üretimden kaynaklı kusurlar barındıran fırçalar da mevcut , hiç kusur barındırmayan da... Çinli FS alıp sorunsuz kullanacağınız bir fırçaya da denk gelebilme şansınız yüksek , sorunlu bir düğüme sahip Simpson Chubby 3 de...

Ha bizim forumda yüksek bütçe gerektiren fırçalarla ilgili çok olumsuz yorum görme ihtimaliniz düşük. Birincisi hakikaten bu adamların kalite kontrol prosesi , Çin menşeili bir satıcıdan daha iyi olabilliyor. ( düğümleri çin den gelse dahi ). İkincisi de klasik Türk insanı zekasına bağlı olarak bir dünya para verdiği fırçayla ilgili aleni şekilde kazık yediğini itiraf edememe duygusu. Ve üçüncüsü de bizim forumda dahil belirli başlı arkadaşlar haricinde çok farklı fırça tecrübe eden kişi sayısı az olduğuından ötürü , fazla şikayet edecek kişi de yok haliyle. Yabancı forumlarda durum böyle değil. İnterneti şöyle biraz turlarsanız o büyük markalardan da şikayetçi yüzlerce insanla karşılaşırsınız.

Özetlemek gerekirse fırça üreticileri nükleer füzyon deneyleri yapan insanlar değil. Çok basit bir üretim yapıyorlar. Ve bu işin anavatanı ' da Çin. Fırça üzerinde Made in England yazsa dahi düğüm Çin menşeili. Verilen paranın büyük kısmı üreticinin marka itibarına , prestijine ve sapın üzerinde ki desenlere , detaylara gidiyor. Ucuz fırça = Kötü fırça demek kesinlikle yalnış bir değerlendirme olacaktır.

Hoşbulduk üstadım, vermiş olduğunuz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz gibi sanıyorum en önemli etken kalite kontrol sürecidir.

Fırça tercihinde, daha doğru seçimler için, deneme imkanımız olan ürünler bir adım önde olmalı gibi anlıyorum.
Komşum siz hemen adapte olmuşsunuz. Aramıza hoş geldiniz. Smile
(06/09/2015, Saat: 20:25)flame2013 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum siz hemen adapte olmuşsunuz. Aramıza hoş geldiniz. Smile

Hoşbulduk komşum, evet ortam sıcak olunca adapte olmak ta pek zor olmuyor Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hoşgeldiniz. Domuzlar ile kişisel alıp vermediğiniz yoksa daha ufak bir jaguar fırça edinebilirsiniz. Aslında bende domuz fırçalar dan daha memnun olmama rağmen kullanmıyorum. Porsuklar tıraş süresini biraz uzatıyor. Ayrıca domuzlar biraz sabun düşmanı olduğu inkar edilemez.
(08/09/2015, Saat: 13:32)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Domuzlar ile kişisel alıp vermediğiniz yoksa daha ufak bir jaguar fırça edinebilirsiniz. Aslında bende domuz fırçalar dan daha memnun olmama rağmen kullanmıyorum. Porsuklar tıraş süresini biraz uzatıyor. Ayrıca domuzlar biraz sabun düşmanı olduğu inkar edilemez.

Hoşbulduk üstadım.

Domuzlarla bir alıp veremediğim yok, gayet memnunum. Sadece 1071 büyük geldiği için, Semogue 620 aldım.

Dün Semogue 620 ile ilk tıraşımı oldum ve gercekten çok memnun kaldım, break-in sürecini tamamladığında çok daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Sabun düşmanı olması şu aşamada benim için daha iyi çünkü arko'yu 2 haftadır hergün kullanmama rağmen azaltamadım henüz Smile

Tıraş süresine gelince, belki benim acemiliğimden kaynaklanıyor ancak tıraşa harcadığım süre (hazırlık, 2-2,5 perde tıraş ve sonrası) yaklaşık 30dk.

Ileride porsuk ta denemek isterim ancak 30dk'dan daha da uzun sürerse işim zor gibi gözüküyor.

Süre konusunda çok endişelenmeyin zamanla hızlanıyorsunuz. Benim şuan en çok zamanımı tıraş sonrası çektiğim Günün Tıraşı fotoğrafları alıyor. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(08/09/2015, Saat: 14:28)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Süre konusunda çok endişelenmeyin zamanla hızlanıyorsunuz. Benim şuan en çok zamanımı tıraş sonrası çektiğim Günün Tıraşı fotoğrafları alıyor. Smile

Evet Üstadım ben de zamanla hızlanacağımı düşünüyorum. Bu aralar hem yeni ekipman ve jilet kombinasyonlarına alışmaya hem de tekniğimi geliştirmeye çalışıyorum. Yüzümün haritasını çıkarttım, wtg, xtg, atg çalışmaları yapıyorum Smile

Yalnız Semogue 620 hakikaten sevdirdi kendini, ilk defa dudaklarımı ve burun deliklerimi köpükle doldurmadan yüzüme köpük yayabildim Smile

Zamanla daha da sevdirir kendisini. Siyah tüylerini kestiniz değil mi?
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 902 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,676 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 731 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,016 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 776 01/05/2023, Saat: 15:49