Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
Bence bu konuda sap ile saman biraz karışmış, Tipsoft düğümleri Çin'den geliyor diye köyü demiyor Straht kaptan, ilk çıktığında aynı kaliteyi daha uyguna verirken neden fiyat bu kadar arttı diyor. Ben de bir sürü marka fırça denedim ama içlerinde en sevdiğim Çin li bir satıcıdan hmw düğümdü, ihtilaf üstadımdan almıştım o fırçayı. Kıl dökmez, ymuşacık jel tp uçları olan ve inanılmaz güzel, yüzü kavrayan yastık gibi bir omurgası var. Tüm fırçalarımı sattım ama onu satmaya kıyamıyorum, ederi belki 50 usd civarıdır belki daha düşük. Simpson ve diğer büyük fırça üreticilerinin fiyat politikası ise kıl kalitesinden ve pahalı düğümden değil, el işçiliğinin ve marka ederinin eklenmesinden dolayı çok yüksek satılıyor, haklı olarak da karşılığında çok iyi denetlenmiş ve kaliteli fırçalar çıkıyor buna sözüm yok kesinlikle. Eminim onlar çok uyguna alıyorlardır düğümlerini ama fiyata yansıtmıyorlar bunu -tam tersi fiyatlar hep yukarıda-

Simpson 150 tl ye satılan Best tipi colonel x2l ile 450 tl ye satılan chubby 2 fırçası temelde yakın kaliteye sahip kıl tipi değil mi? Burdaki fiyatlandırma sadece kalite değil belli ki, marka payı ve işçilik gibi çok yüksek kalemler ekliyorlar. Onun dışında eğer özel tip bir kıl tipi kullanıyorlarsa da bunu inanılmaz fahiş fiyata satıyorlar, neden satmasın ki alıcısı olduktan sonra?

Saygılar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(09/09/2015, Saat: 12:49)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar;

Konu farklı yerlere gitmeye başladı.

Konu sahibinin (cihankeskin) ve/veya yönetimin artık bu konuda son sözü söylemesi gerektiğini düşünüyorum, zira karşılıklı söylemlerin daha da köşeli kelimeler içermeye başladığını görmekteyiz.

Ortada iki seçeneğin olduğu bir tercih skalası var.

İsteyen, istediğine dair mesajını atsın. İstemeyen de organizasyona dahil olmasın.

Ama karşılıklı bu şekilde atışmanın ne foruma, ne konuya ne de üyelere bir yararı yok.

(Not: Ben organizasyona dahil olmuyorum. Bu mesaj, bu konudaki son mesajım. )

Olay yönetimin (ki kendileri bu tür organizasyonlarda tarafsız olduklarını belirttiler) veya benim bir konuda son sözü söylemem olarak değerlendirilmemeli. Neticede burada herkes organizasyonu bir şekilde sürdürmek için ne yapılması gerektiğini tartışıyor. Burada ciddi ayrımların olması da normal. Herkesi tamamı ile tatmin edecek bir organizasyonu düzenlemek maalesef mümkün değil. Belirli sınırlar içerisinde karşılıklı saygı çerçevesinde bu tartışmalar olmalı da. Ama tartışmaların artık kavga seviyesine gelmesi ve fırça gibi basit bir konudan dolayı forumdaşların birbirlerini kırmaları beni gerçekten de üzdü.

Üzülerek söylüyorum arkadaşlar ben artık fırça konusunda organizatör olmak istemiyorum. En azından şu an için bunu yapacak pek hevesim kalmadı açıkçası.

Herkese selamlar,
Cihan

Not: Bir kaç sayfa önce bir havlu önerisi vardı. Ilrasaio'nun daha önce yapılmış benzer bir projesi var. Bizler de bunu kolaylıkla yapabiliriz. Hem çok yapılmayan bir şeyi yapmış oluruz hem de fırçadaki kadar büyük sorunlar yaşamayız.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(08/09/2015, Saat: 17:01)totto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: (...)

Önerim ise bu organizasyonu, fırça yerine havluya çevirmek.

(...)

Ben şuan bu konuda organizatörlük üstlenebileceğimi sanmıyorum ama organize eden birisi olursa seve seve katılırım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Tipsoft fırçalar, kullanıcıları tarafından, ben de bunlardan biriyim, defalarca kez takdir edildi, övüldü. Ancak bu işler, forum geneline yayıldı ve bu takdirleri, memnuniyetleri, ancak forum kullanıcıları analiz edebilir. Foruma biraz yabancı olanlar, dışarıdan bakıp sadece bu başlık ile Tipsoft hakkında hoş olmayan görüşler kazanabilirler.

Yine forumdaşlarımız hatırlayacaktır, @seiko komşumuzun semogue 830 ile ilgili başına kötü bir talihsizlik geldi. Şimdi bir yabancı, forumumuza girip, semogue 830 model ile ilgili yorumları okusa, çok büyük ihtimal bu güzel fırçayı almaktan vazgeçer. Çünkü o sadece bir boyuttan bakıyor olaya. Halbuki biz günün tıraşı paylaşımlarında aynı fırçayı bir çok kez görüyoruz ve ne kadar memnun kullanıcıları var biliyoruz.

Yine forum olarak, yeni gelen üyelerin hayran içinde kaldığı, son derece kibar, nazik bir yapıdayız. Ama şimdi dışarıdan bakan yine bizi yanlış anlayabliir.

Denendi, olmadı, hayırlısı olsun deyip yolumuza bakalım. Zaten daimi aktif olan sınırlı sayıda insanız. Birbirimizi az çok tanıyoruz. Başka güzel başlıklar altında yeniden toplanalım.  

Saygılar
@Strath
niye bu kadar galeyana geldiniz anlamadım, fiyat fazla geldiyse ben katılmıyorum der çekilirsiniz.
bütün forum duyana anlayana kadar uğraşırım, çinde toptanı 30 $, mançuryada yetişen porsuklar vs komik yazılar
diğerlerinden farklı bir ürün sunulmuş ve fiyatı söylenmiş fakat konu gereksiz uzatılıyor.

@cihankeskin
havlu önerisi güzel, denizlide yaşayan veya bu işle yakın birileri güzel şeyler çıkartacaktır.
@1912

Biri çıkıp gelip tabii ki düğüm konusunda her türlü desteği veririm diyip üzerine forumla olan bağımız tabii ki mantık değil duygusal bir bağ dedikten sonra hala yurtdışı ile aynı fiyatlara ürün satmaya çalışırsa bu benim ne etik ne ahlak anlayışıma uymaz. Onur Bey çıkıp en başta ''Benim aldığım fiyat belli, kapasitem belli ben parakende fiyatımdan düşemem kusura bakmayın'' deseydi benim canıma minnet fakat foruma bağlıyız, elimizden geleni yaparız diyip aynı fiyatlarla karşımıza çıktığı zaman ben de bunu bildirme ihtiyacı hissettim. Forumda yeni üyeler olduğu için bazı şeylerin fiyatlarından ve ederinden haberdar olmayabilirler. Burası bir forum olduğu için de doğal olarak amacımız bilgilenmek, bende kendi değerlerim gereğince bu konuda sessiz kalamazdım ve kalmayıp bilgi verdim. Dediklerinize katılmıyorum veya doğru bulmuyorum demek anlaşılabilir fakat içinde bilgi olan bir mesaja komik demek hoş değil.

Şu kadar yazdığımdan sonra zaten anlamak isteyen anlatmak istediğimi anlamıştır anlamak istemeyene bir bu kadar daha yazsam da anlamayacaktır. Bu başlığa Tipsoft fırçalar hakkında daha başka bir yazı da yazmam. Tipsoft'la bu işe girilecekse Cihankeskin komşum beni listeden çıkartabilir. Semogue vs diğer üreticiler için gerekli sayıya ulaşılırsa her türlü varım. Havlu fikri de ayrıca şahane, eğer buna ön ayak olabilecek birileri varsa daha önce örneği az olduğu için hoş bir organizasyon olur.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Straht, ben sizi net olarak anladım. Şu paragrafınız yeterli.

(09/09/2015, Saat: 13:03)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim takıldığım nokta şu; Simpson da olsa Rooney de olsa bu kılların en iyisi Çinli Toptancılardan artık alınan miktara göre 30-50 USD gibi fiyatlarla alınıyor sonrası tamamen markayı konumlandırma stratejisi gereği fiyat politikaları ile satış yapmaktan geçiyor. Tabii ben lüks markayım diyip Simpson, MF veya Thater'in kalitesine yaklaşmadan, onların o marka değerlerine ulaşırken izledikleri yolu izlemeden direk onlara yakın fiyattan mal satmaya kalkarsam insanlar ya benden hiç ürün almazlar ya bir alır iki alır sonra bu parayı haketmediğini düşünüp almazlar. Bizim forum üreticisi diye sürekli desteklediğimiz Tipsoft kalkıpta biz bu düğümlerin fiyatlarını ve piyasadaki muadillerini bilmiyormuşuz gibi hiç bir indirim yapmadan bize fiyat çekerse ben de kalkar bütün forum bunu duyup anlayana kadar uğraşırım.

Amacınızın yapıcı olmadığını da bir önceki mesajımda yazdıklarımı araya mesaj girmesine rağmen "düzeltme" adı altında konuşmayı bilgi yarışmaşına döndürdüğünüzden anladığım için başlığa konu ile ilgili son mesajımı yazıyorum. Zira ilk mesajımdaki kişisel algılamayınız ifadesi anlamını yitirmeye başlamakta.

Düzeltmenizin yanlış olduğunu da linkte yer alan açıklamada görebilirsiniz.

http://www.simpsonshavingbrushes.com/cgi...ANCH2EBONY
gurmekokular
@straht üstadın iyi niyetli çabalarını kutluyorum herkesin ulaşabileceği bir fırça çıkması hepimizi mutlu edecektir
iyi forumlar

Sent from my iPhone using Tapatalk
Arkadaslar, birkaç tane custom Tipsoft fırçam var biliyosunuzdur. Konu hafiften duruldu, niyetim tartışma oluşturmak değil, sadece birkaç şey soylememin uygun olacağını düşündüğüm için yazıyorum. Straht üstadımı çok severim saygı duyarım, onur98 üstada da çok değer veriyorum, niyetim tartışmaya girmek değil, biraz ortam gergin daha da germek istemiyorum aslında Confused . 2 tane custom fırça talep ettim şimdiye kadar her ikisi de normal Tipsoft fırçalardan çok daha üst fiyattaydı. Hatta son talep ettiğim fırça Onur üstadın burada yeni Manchurian düğüm için verdiği fiyattan pahalıydı. Benim fırçam bildiğim kadarıyla eski düğüme sahipti. Onur üstad engraving işlemini büyük ihtimalle dışarıdan birine ücret karşılığı yaptıracak diye tahmin ediyorum. Bir fiyat belirlenmiş, benim bu ayki ve gelecek ayki bütçem Kurban dolayısıyla bayağı sıkışık herhalde katılamam, sadece fiyatlandırma konusunda biraz deneyim geçirmiş olarak açıklama yapmam gerekir diye düşündüm Confused.
Sevgili arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum forumda bizden fırça alıpta sıkıntı yaşayan ve sorununu çözmediğimiz yada @straht kaptanın söylediği gibi izole ettiğimiz forumdaşlarımız var ise bize mesaj yolu ile ulaşıp sıkıntılarını dile getirebilirler zira ben sıkıntısını çözmediğimiz birileri olduğunu düşünmüyorum, yanılıyorsamda iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.
Onur dan istenen bir teklif vardı oda taklifini yaptı elbette eleştiriye açık olacaktır fakat @straht soygun tabirinizi oldukça yersiz ve talihsiz buldum. Sizin kalitenizde bir insanada yakıştıramadım. Diğer yandan almış olduğunuz özel mesajlarda bazı arkadaşlarımızın söylemediklerini söyleyip takdirlerini kazanmışsınız. Birkaç arkadaşımızın sizinle aynı fikirde olmasını saygı ile karşılarım fakat bu tavrınızı legalize etmez yada sizi haklı duruma getirmez.
Fiyat fazla gelebilir buna tepki verip birkaç örnekleme ile dile getirip forumu aydıtlatmak istemenizide oldukça yerinde buluyorum, saygı duyuyorum. Ama bir kampanya yürütür gibi tüm forum anlayana kadar uğraşırım ve derseniz ben sizin tipsoft ile kişisel bir sorununuz olabileceğini düşünürüm. Var ise böyle bir durum anlatın size yardımcı olalım.
Amacım sizinle tartışmak değil forumdaşların çoğu eminim tavrımı ve tarzımı bilir sadece Tipsoft un ve Onur un hak etmediğini düşündüğüm şeyleri görünce yazmadan edemedim.

Saygılar

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,447 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,739 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,820 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,748 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,187 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 175,569 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,590 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,231 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,688 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,680 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: