Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
@adamentium, evet, ortaya konan fikirler açısından örtüşen bölümler var ama bir söylediğiniz öbürünü unutturuyor. Kurduğunuz cümlelere ve seçtiğiniz kelimelere dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bu uzun yazıya satır satır cevap verecek değilim, yaptığınızın yanlış olduğunu düşünüyorum üstelik bu yanlışı katlayarak devam ettiriyorsunuz.

Genel fikir olarak forum yönetiminin böyle bir organizasyona dahil olmak, üstlenmek, fikir belirtmek, yönlendirmek vb.. faaliyetler içerisinde bulunma zorunlulukları yok. Ellerinden bir şeyler geliyor olsaydı bence şimdiye dek mutlaka yazarlardı. Bu düşüncede olanlar varsa diye yazıyorum.

Tüm bunların dışında illa ki "evet, destek veriyoruz" şeklinde bir mesaj yazmalarının da bana göre çok bir önemi yok.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(06/09/2015, Saat: 11:55)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler iş biraz forum için özel birşeyler üretelim , özel bir fırçamız olsun , güzel bir hatıra kalsın dan çıkıp sanki '' laf olsun torba dolsun'' yine de birşeyler olsun moduna girmiş gibi görüyorum.

Eğer böyle bir fırça yapacaksak , uzayı tekrardan keşfetmeye gerek yok. Alalım 30 tane Jaguar 1071. Altına yazarız sırayla 1-2-3-4-5... diye... Hatta herkes kendi kafasına göre fırça alsın , altına yine yazarız 1-2-3-4-5... diye. Bu teklif ne zaman gelecek diye de merakla bekliyorum Smile

Bence çok fazla zorlamamıza gerek yok kendimizi , olmuyorsa olmuyor. Fırça maliyetli bir iş , 40 TL lık sabunla kıyaslama yapmamak gerek ki o sabun organizasyonunda dahi adeti tutturmak için fazladan satın alan arkadaşlar da mevcut. Bir de forumda ki aktif üye sayısı hakikaten az. Bunun dışında sineğin yağını hesaplayan , arko'ya gliserin ekleyip tabac yapmaya çalışan bir kitle de mevcut ki haliyle yeterli katılım alınamıyor. Gerçek anlamda bütçesi olmayan da birçok arkadaşımız mevcut. Bu arada dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Geltir' e özel bir fırça organizasyonu yapalım diye 11 sayfadır tartışıyoruz ama forum yönetiminden tek bir kimsenin dahi olumlu , olumsuz mesajını göremedim.

Semogue ' la görüşmek için ben tekrar mail attım. Lakin bir netice çıkar mı , emin değilim. Olmuyorsa da çok fazla zorlamayalım. Çünkü zorladıkça ortaya çıkan sonuçlar '' foruma özel , kalite çıtası yukarıda '' ürün olma özelliğini kaybedip , sıradanlaşıyor.

Forum yönetiminden cevap bekleyen mesajınız üzerine şunu belirtmeliyim
Forum olarak özel üretim, toplu alım vs. ne sebeple olursa olsun "maddi bir karşılığı olan" organizasyonlara dahil olmuyoruz. Sorumluluklarımız nedeniyle olmamalıyızda.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(06/09/2015, Saat: 20:35)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @adamentium gerçekten gereksiz bir cevap yazmissiniz, bende cevap vermeyi düşünmüyorum bu ciddiyetsiz tavriniza.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kesinlikle +1
https://www.instagram.com/u1071/
@onur98

Onur Bey sizden iki gün önceki mesajımda istediğim gibi bize fiyat çıkaracak mısınız? Lijun üstat da size bağlı olduğunu söylediğine göre top sizde. Fiyatları görmek hem şuanki hem bundan sonraki organizasyonlar adına iyi olacaktır diye düşünüyorum. Önceki mesajımda da dediğim gibi bir kaç düğüm ve sap alternatifi ile fiyat verirseniz iyi olacaktır.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

acaba impa ticaret, mustafa bey de bir seçenek sunabilir mi ? simpson, EJ, omega vs bağlantıları var.
@utunc komşum bu markalarla direk iletişime de geçilebilir ama önceki sayfalarda konuşuldu:

1- Simpson ve EJ için ne bütçe ne de adet yeterli değil.
2- Omega bu yıl sadece ilrasoio için forum fırçası üretiyor ki orada da 100 adet zorunluluğu var ve forum içi yeterli sayıya daha ulaşamadıkları için sıkıntılar yaşıyorlar.

Ayrıca böyle bir organizasyonu Mustafa Bey üzerinden yapmak fiyatları daha da arttıracaktır. Zira Mustafa Bey bütün işini legal olarak bütün vergileri ödeyerek yapıyor. Bireysel ithalatla bizim postayla aldığımız ürün fiyatına Gümrük masrafları ve KDV eklenmesi demek bu da.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(08/09/2015, Saat: 15:48)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onur98

Onur Bey sizden iki gün önceki mesajımda istediğim gibi bize fiyat çıkaracak mısınız? Lijun üstat da size bağlı olduğunu söylediğine göre top sizde. Fiyatları görmek hem şuanki hem bundan sonraki organizasyonlar adına iyi olacaktır diye düşünüyorum. Önceki mesajımda da dediğim gibi bir kaç düğüm ve sap alternatifi ile fiyat verirseniz iyi olacaktır.

Ben de @Straht komşuma katılıyorum. @Onur98 bey şu an top sizde. Tipsoft markası forumumuzda doğmuş bir marka ve denilebilir. Engraving altyapınızın olmadığını daha önce sizinle mail yoluyla da görüşmüştük, acaba dışarıdan bu hizmeti alabileceğiniz bir yer mevcut mudur? Veya artık bir Engraving yapabilme altyapısı kurmanın vakti gelmiş olabilir mi sizin için, zira markanız (daha doğrusu markaMIZ) artık güzel yerlere geldi ve çoğunlukla müşteri talebi doğrultusunda özel fırçalar ürettiğinizi de düşünürsek belki bu seçeneğe artık bir el atmanın vakti gelmiş olabilir.

Forumdaki olumsuz birkaç yorumu bence göz ardı edebiliriz. Bunlar güncel tabirle bu tarz işlerin "fıtratında var". Ayrıca sizin satış sonrası ürününüzün arkasında nasıl durduğunuzun forumdaki yazışmalarda ziyadesiyle mevcut. Bu garanti şeklini diğer markalarda kolay kolay bulableceğimizi sanmıyorum. Bu konuda tüm katılımcılar sanıyorum hemfikirdirler.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Sevgili kardeşlerim, sayın ağabeylerim; aranıza yeni katıldım ancak haddim olmayarak birkaç fikir beyan etmek istedim.

Konudaki çoğu mesajı okuduktan sonra bende şöyle bir izlenim oluştu.

Fırça organizasyonunda birkaç temel dinamik söz konusu.

1 - Fiyat
2 - Katılımcı sayısı
3 - Beklentiler

Bence en zor araç üzerinde mutabakata varmaya çalışılıyor.

Önerim ise bu organizasyonu, fırça yerine havluya çevirmek.

Sebebine gelince, opsiyonlar azalacak (domuz,porsuk,sentetik vb) böylece beklentiler arasındaki uçurum kalkacak, maliyet ve fiyatlar azalacak, böylece katılımcı sayısı artacak.

Sonuç olarak daha uzlaşılabilir bir ürün seçimi organizasyonu hızlandıracaktır.

Niyetim fırça organizasyonunu manipüle etmek değil sadece gördüğüm çıkmaza bir çözüm önerisi getirmek.

Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. Yazdıklarım olumlu karşılanmayabilir tabiki, saygı duyarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
@cihankeskin komşu haklısınız gözümden kaçmış olmalı.
(08/09/2015, Saat: 17:01)totto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili kardeşlerim, sayın ağabeylerim; aranıza yeni katıldım ancak haddim olmayarak birkaç fikir beyan etmek istedim.

Konudaki çoğu mesajı okuduktan sonra bende şöyle bir izlenim oluştu.

Fırça organizasyonunda birkaç temel dinamik söz konusu.

1 - Fiyat
2 - Katılımcı sayısı
3 - Beklentiler

Bence en zor araç üzerinde mutabakata varmaya çalışılıyor.

Önerim ise bu organizasyonu, fırça yerine havluya çevirmek.

Sebebine gelince,  opsiyonlar azalacak (domuz,porsuk,sentetik vb) böylece beklentiler arasındaki uçurum kalkacak, maliyet ve fiyatlar azalacak, böylece katılımcı sayısı artacak.

Sonuç olarak daha uzlaşılabilir bir ürün seçimi organizasyonu hızlandıracaktır.

Niyetim fırça organizasyonunu manipüle etmek değil sadece gördüğüm çıkmaza bir çözüm önerisi getirmek.

Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. Yazdıklarım olumlu karşılanmayabilir tabiki, saygı duyarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu kibar mesajınız için öncelikle teşekkür ederim. Havlu fikri de gayet güzelmiş, benzeri var mı acaba tıraş camiasında?

Fakat sorun şu ki havlu işinde de benzer sorunlar önümüze çıkacak. Nesne olarak ne düşünürsek düşünelim bu sorunlar hep karşımıza çıkacak.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,447 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,739 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,820 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,747 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,187 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 175,567 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,590 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,230 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,688 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,680 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: