Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
Straht Üstad;

Aslında bu konunun sadece takipçisiydim bana söz hakkı düştüğünü düşünerek yazıyorum.Bilgine...

Tipsoft Luxury Brushes'ın bir marka ve bir değer olması sebebiyle custom sap bu değerin küçük bir modülüdür.Bu sebeple Tipsoft bana değil ben Tipsoft'a bağımlıyım.

Başka bir konu, "Sap uydurma, yada uydurma sap" alabildiğine heryerde.Bilakis her bir custom ürün eşsizdir  
Bahsettiğin üzere bir teklifle gelmem mümkün değil, teklifleriniz varsa Onur'a iletmenizde fayda var.
www.instagram.com/karia_brushworks/
@li_jun

Üstat, öncelikle ''sap uydurma'' kısmını açıklığa kavuşturayım. Sap uydurmaktan kastım bu projenin bütçesine en uygun düğümü aldıktan sonra kalan para ile alabilinen en iyi sapı almaktı fakat gerek böyle olduğu zamanki toplama fırça hissi gerekse yapılacak işlerin çoğalması ile pek sıcak bakan olmadı bu işe. Toplama fırçanın en büyük artısı fiyat/performans oranını optimize edecek olmasıydı, artısı olduğu gibi eksisi de tabii ki olacaktır. Yani uydurma saptan kastım uyduruk idare eder bir sap olması değil bütçeye uygun olan herhangi bir sap olmasıydı. Forumca böyle bir organizasyon yapılırken her şeyin en iyisine ulaşamayacağımız gibi (toplu bir proje olduğundan bütçe sınırlı) hiç bir şeyin en kötüsünü de foruma layık göremeyiz. Uydurma saptan kimse uyduruk ürün manasını çıkarmasın diye açıklamak istedim.

Tipsoft marka fırçalar konusunda eğer siz Tipsoft'a bağımlıysanız Onur Bey bir önceki mesajıma binaen bir cevap yazdığında bize bir fiyat da çıkartabilir demekki. Fiyat ortaya çıktığı zaman neyin ne kadar tuttuğunu görür ve herkesin isteğince ortak ayarlamalar yaparak bu organizasyonu sonlandırabiliriz demekki. Fiyat olarak bütçemiz belli olduğu için (cihankeskin komşumun belirttiği üzre 200 lira fırça +50 lira özel sap opsiyonu) bizim değil üretici markaların teklif vermesi daha doğru olur zira bizim elimizdeki bütçe belli isteklerimiz belli.

Üstat sizin yaptığınız kişiye özel sapların inceliklerini, detaylarını elbetteki herkes görüyor hatta gönül isterki fiyat konuşmadan direk işi sizin zevkinize bırakalım siz bize seçenekler sunun ama maalesef ki bütçe sınırılı bu yüzden Tipsoft markasından ricamız bu proje için standart sapınız haricinde basit fakat güzel bir tasarıma sahip ve fiyatı bütçe içinde tutacak bir malzemeden bir sap üretmeniz. Bu sapa da yine projeye girecek olan üyelerimizin uygun göreceği ve yine bütçemize uygun bir düğüm takılması.

En iyisi Onur Bey buraya şu sap şu düğüm olursa fiyat bu olur bu sap bu düğüm olursa fiyat bu olur diye kalem kalem yazsın ondan sonra üzerine tartışalım yoksa şuan bu belirsizlik ortamında herkes gerilmeye müsait. Ben kimseyi kırmak istemem o yüzden mümkün olduğunca objektif bir tavırla yazmaya çalışıyorum fakat o an başka bir şeye sinirli biri gelip yine de alınır bir tatsızlık çıkar ben de bunu istemem.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(06/09/2015, Saat: 11:55)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler iş biraz forum için özel birşeyler üretelim , özel bir fırçamız olsun , güzel bir hatıra kalsın dan çıkıp sanki '' laf olsun torba dolsun''  yine de birşeyler olsun moduna girmiş gibi görüyorum.

Eğer böyle bir fırça yapacaksak , uzayı tekrardan keşfetmeye gerek yok. Alalım 30 tane Jaguar 1071. Altına yazarız sırayla 1-2-3-4-5... diye... Hatta herkes kendi kafasına göre fırça alsın , altına yine yazarız 1-2-3-4-5... diye. Bu teklif ne zaman gelecek diye de merakla bekliyorum Smile

Bence çok fazla zorlamamıza gerek yok kendimizi , olmuyorsa olmuyor. Fırça maliyetli bir iş , 40 TL lık sabunla kıyaslama yapmamak gerek ki o sabun organizasyonunda dahi adeti tutturmak için fazladan satın alan arkadaşlar da mevcut. Bir de forumda ki aktif üye sayısı hakikaten az. Bunun dışında  sineğin yağını hesaplayan , arko'ya gliserin ekleyip tabac yapmaya çalışan bir kitle de mevcut ki haliyle yeterli katılım alınamıyor. Gerçek anlamda bütçesi olmayan da birçok arkadaşımız mevcut. Bu arada  dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Geltir' e özel bir fırça organizasyonu yapalım diye 11 sayfadır tartışıyoruz ama forum yönetiminden tek bir kimsenin dahi olumlu , olumsuz mesajını göremedim.

Semogue ' la görüşmek için ben tekrar mail attım. Lakin bir netice çıkar mı , emin değilim. Olmuyorsa da çok fazla zorlamayalım. Çünkü zorladıkça ortaya çıkan sonuçlar '' foruma özel , kalite çıtası yukarıda '' ürün olma özelliğini kaybedip , sıradanlaşıyor.

burada fikir beyan eden arkadaşların hiç birinin "laf olsun torba dolsun" diye bir çabası olduğunu
düşünmüyorum. ha sizin ki de güzel bir fikir, kaliteli bir sap ve uygun knot olur forum arkadaşların
beğeniside olursa jaguarda olur başakta, bunu kompleks meselesi yapmak çok daha üzücü.

"Bunun dışında  sineğin yağını hesaplayan , arko'ya gliserin ekleyip tabac yapmaya çalışan bir kitle"

derken, bu küçümseyici cümleyi de çok talihsiz buldum, burda tüm üstadlar kendi çapında farklı sabun türevleri çıkarmaya çalışanlar, deneyimleme de bulunan ve beğenilerini tecrübelerini paylaşan "kitle" yi
"sineğin yağını çıkaran" olarak nitelemeniz de bir başka hayal kırıklığı. burda fikir paylaşımlarıyla, ortak
bir zeminde bir etkinlik yapabilmek, kimsenin kimseyi zorladığı yok. önemli olan birliktelik, önemli olan burda ki arkadaşların sinerjisi.
https://www.instagram.com/u1071/
(06/09/2015, Saat: 18:41)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: burada fikir beyan eden arkadaşların hiç birinin "laf olsun torba dolsun" diye bir çabası olduğunu
düşünmüyorum. ha sizin ki de güzel bir fikir, kaliteli bir sap ve uygun knot olur forum arkadaşların
beğeniside olursa jaguarda olur başakta, bunu kompleks meselesi yapmak çok daha üzücü.

"Bunun dışında  sineğin yağını hesaplayan , arko'ya gliserin ekleyip tabac yapmaya çalışan bir kitle"

derken, bu küçümseyici cümleyi de çok talihsiz buldum, burda tüm üstadlar kendi çapında farklı sabun türevleri çıkarmaya çalışanlar, deneyimleme de bulunan ve beğenilerini tecrübelerini paylaşan "kitle" yi
"sineğin yağını çıkaran" olarak nitelemeniz de bir başka hayal kırıklığı. burda fikir paylaşımlarıyla, ortak
bir zeminde bir etkinlik yapabilmek, kimsenin kimseyi zorladığı yok. önemli olan birliktelik, önemli olan burda ki arkadaşların sinerjisi.

Bravo komşum. Yanlış anladığınız kısımlar haricinde - ki bu yazmış olduğum yorumun tamamını kapsamakta- size kesinlikle katılıyorum. İyi niyet , beklenti ve temennileriniz için de teşekkür ederim.
@adamentium, yanlış anlaşılacak bir durum yok, yazdığınız mesaj hoş değil.

Kimsenin düşündüğünüz gibi "Jaguar fırçanın altına numara konsun, forum fırçası olsun" gibi bir beklentisi yok. Belirlenen 200 TL rakamı da az bir para değil onu da belirteyim. İnsanlar alternatifleri araştırıyor ki ortaya konan alternatifler bence makul. "Olmuşken iyisi olsun" temennisindeyiz hepimiz fakat madem "forum fırçası" olacak Jaguar olmuş bir önemi yok benim için. Bir topluluk olarak hareket etmenin sonucunda insanlar iyi kötü bir şeyler yapmaya çalışıyor bir ortayol aranıyor.

"Bunun dışında sineğin yağını hesaplayan , arko'ya gliserin ekleyip tabac yapmaya çalışan bir kitle de mevcut"

Arko' yu tüm dünya modifiye ediyor. Forumda da sabun modifikasyonu ile ilgili paylaşılan bilgileri "sineğin yağını çıkarıp Tabac elde etmeye çalışma" gibi algılamanız son derece üzücü. Bunun yanlış anlaşılacak bir tarafı yok, ne söylediğiniz net bir şekilde ortada. Sormak istiyorum "Arko' yu modifiye ettim Tabac gibi oldu" diyen veya bu beklenti içine girenlerin bir istatistiğine mi sahipsiniz? Bu işi "sineğin yağını çıkartmak" şeklinde yorumlamak için Arko modifiyesi yapanların gelir istatistiklerini mi çıkarttınız?

Bir önceki fırça alımını da ben tüm olumsuzluklara rağmen başarılı bulduğumu belirteyim. Fırçamı da severek kullanıyorum. Yani gerçekten bir topluluk olmanın ne demek olduğunun anlaşılmadığını düşünüyorum. Bu anlaşılmadıktan sonra 10000 TL vermişiz fırçaya bir önemi yok (ben de uç noktada örnek vereyim istedim Jaguar' ın tersine).
Haydi hayırlı tıraşlar...
Öncelikle bu konuya bir ilgim yok zira yapılacak fırça sentetik olmayacağı için organizasyona katılamam. Ama bu konuyu okuyup da jaguara numara basalim vs diye yazmak hoş değil, zaten çoğunluk 200+50 gibi bir bütçe çıkarmış. Bu fiyata güzel bir fırça yaptırılabilir ama eğer kar marji düşük diye girmeyen marka olursa o kendi tercihleridır başka markayla irtibata geçilir. Önemli olan buradaki toplu organizasyonun keyfini anlamaktır.

Forumda sineğin yağını çıkaran arkadaşlar varsa, ben özür dilerim onlardan o talihsiz cümle adına. Zira insanın bütçesiyle alay etmek çok acili bir durum. Kaldı ki bunu bütçeden yapan arkadaşlar olduğunu sanmam, merak ediyor insanlar.

Bu kibirli tavırlar, ben bilirim havaları yakışmıyor bu foruma malesef. Keşke egolari bir kenara alıp şu basit ortamın keyfini çıkarabilsek.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(06/09/2015, Saat: 19:39)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @adamentium, yanlış anlaşılacak bir durum yok, yazdığınız mesaj hoş değil.

Yazdığım yorumu anlamadığınız için hoş bulmamanız normal , size göre hoş olmayabilir ancak ben herhangi bir sorun görmüyorum. Söylediklerimin de arkasındayım.

(06/09/2015, Saat: 19:39)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimsenin düşündüğünüz gibi "Jaguar fırçanın altına numara konsun, forum fırçası olsun" gibi bir beklentisi yok. Belirlenen 200 TL rakamı da az bir para değil onu da belirteyim. İnsanlar alternatifleri araştırıyor ki ortaya konan alternatifler bence makul. "Olmuşken iyisi olsun" temennisindeyiz hepimiz fakat madem "forum fırçası" olacak Jaguar olmuş bir önemi yok benim için. Bir topluluk olarak hareket etmenin sonucunda insanlar iyi kötü bir şeyler yapmaya çalışıyor bir ortayol aranıyor.

Şimdi benim bu başlık altında yazdıklarımı takip eden arkadaşlar çok iyi göreceklerdir ki benim için de Jaguar olmuş , Tipsoft olmuş , Simpson olmuş , hatta 5 TL ' lık herhangi bir fırça olmuş  çok önemli değil ancak en başından beri savunduğum şey bu foruma özel , bu forum için hatıralarda yer edecek bir fırça olması. Daha önce de bunları belirttim , sizle de yanlış hatırlamıyorsam yine aynı başlık altında aynı şeyleri konuştum.

Ben diyorum ki bu fırça foruma yakışacak bir fırça olsun. Ha 15 TL lık Jaguar' ı da alacağız  , ona da bir itirazım yok ancak sırf etkinlik yapmak için etkinlik yapmak yerine olaya biraz realist yaklaşıp görünen manzarayı da ortaya koymak gerek.

Doğruları söylediğim için mi mesajımı beğenmiyorsunuz ?

Ortalama olarak ortaya çıkan bütçe evet 200 TL. Lakin şu an hadi tamam yapıyoruz desek o 200 TL ' yi de verecek 30 kişi çıkacağını sanmıyorum. Buna hüsnü kuruntu da diyebilirsiniz , gözlem de diyebilirsiniz , adına ne derseniz deyin. O 200 TL bütçe ortalama çıkan bütçeydi. Oy veren herkes 200 TL ye oy vermedi...

(06/09/2015, Saat: 19:39)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Bunun dışında  sineğin yağını hesaplayan , arko'ya gliserin ekleyip tabac yapmaya çalışan bir kitle de mevcut"

Arko' yu tüm dünya modifiye ediyor. Forumda da sabun modifikasyonu ile ilgili paylaşılan bilgileri "sineğin yağını çıkarıp Tabac elde etmeye çalışma" gibi algılamanız son derece üzücü. Bunun yanlış anlaşılacak bir tarafı yok, ne söylediğiniz net bir şekilde ortada. Sormak istiyorum "Arko' yu modifiye ettim Tabac gibi oldu" diyen veya bu beklenti içine girenlerin bir istatistiğine mi sahipsiniz? Bu işi "sineğin yağını çıkartmak" şeklinde yorumlamak için Arko modifiyesi yapanların gelir istatistiklerini mi çıkarttınız?

Anlamamışsınız. Ve boşu boşuna kendi çıkarımlarınız üzerinden bana hesap soruyorsunuz...

Evet bu forumda sineğin yağını hesaplayan üyeler var. Bunu da forum da ikinci el satış bölümüne bir ilan verdiğinizde gelen özel mesajlardan , forumda ki başlıklardan görüp , okuyarak , tecrübe ederek anlayabilmek çok da zor değil.

İstatistiğini ben tutmadım ama sanırım siz tutmuşsunuz. Siz tuttuysanız problem yok.

Ha ben arko sabundan modifiye yapan üyeleri kastederek bunu söylemedim. Tabi ki isteyen istediği modifiyeyi yapar , istediği şekilde kullanır. Buna ben dahil , kimse karışamaz , yorum yapmak da üzerime vazife değil zaten. Benim kastettiğimi anlayan anlamıştır deyip kestirip atmak isterim ama anlaşılmadığı için tekrar onu da belirteyim.

Keyfe keder modifiye yapan arkadaşlarımız üzerlerine alınmasınlar. Kastedilen '' arko sabuna gliserin ekleyip tabac sabun yaptığını zanneden kitle '' tıraş sabununa , aftershavelere , balsamlara vs. vs. para harcayan kitleye '' lan ne gerek var al işte arkoya gliserin ekledik tabac oldu , adamlar enayi acca kappa ' ya, acqua di parmaya bir dünya para veriyor '' gözüyle bakan kitledir. Şimdi ifşa etmek istemiyorum ama aramızda böyle üyelerinde olduğunu sen de çok iyi biliyorsun , ben de...

(06/09/2015, Saat: 19:39)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir önceki fırça alımını da ben tüm olumsuzluklara rağmen başarılı bulduğumu belirteyim. Fırçamı da severek kullanıyorum. Yani gerçekten bir topluluk olmanın ne demek olduğunun anlaşılmadığını düşünüyorum. Bu anlaşılmadıktan sonra 10000 TL vermişiz fırçaya bir önemi yok (ben de uç noktada örnek vereyim istedim Jaguar' ın tersine).

İşte bak siz herkesi kendiniz gibi değerlendiriyorsunuz ancak o organizasyon sonunda forumda fırçaları satan üyeler de oldu... Demek ki herkes de aynı etkiyi bırakmadı o organizasyon.

Ben de diyorum ki yapacağımız organizasyon bu forumun adına , şanına yakışacak bir etkinlik olsun. Sırf üye çıkmıyor diye çıtayı diplere vurmanın , yapmak için yapmanın bence bir lüzumu yok. Ha biz yapalım dediğinizde bırakın buna köstek olmayı , destekleyeceğim hatta üye sayısı eksik kalırsa birden fazla katılım da yapacağımı buradan belirteyim.

Buradan baktığımda görünen köyün kılavuzu ,

1- Yeterli katılım yok ,
2- Bütçe nispeten yeterli gibi gözükmesine rağmen ( bence 200 TL verecek de 30 kişi bulamayacağız ) , üye sayısı az olduğu için bu işe girecek elle tutulur , adam gibi fırça yapacak üretici yok ,
3- Mevcut üyelerden de ne şartla olursa olsun katılırım diyen üye sayısı da sınırlı. Yani tutun ki 30 fırçayı yapacak bir üretici bulduk , bu sefer de ben 24 mm fırça istemiyorum , ben 30mm fırça istemiyorum , domuz olmasın , sentetik olmasın muhabbeti ortaya çıkacak ki buradan da katılımcı sayısı yine azalacak. Buna da saygı duymak lazım.

Siz beni sorgulamayı bırakın da bu forumun an itibariyle 2204 üyesi olmasına rağmen 100 TL ortaya koyacak 100 tane üyeyi neden çıkaramadığı üzerine kafa yorun. Sonra benim söylediğim unsurların da bulgularınız üzerinde etkisi olup olmadığını bir tartışalım...

Son olarak hala yönetimden bu projeye ilişkin bir destek mesajı görememeyi de garip bulduğumu belirteyim. Sonuçta Badgerandblade forumuna özel fırça etkinliği yapılmıyor, Geltir ' e özel etkinlik yapılıyor. Yönetici arkadaşlarımız ' ın ihtiyacı olmayıp katılmayacak olsalar bile , en azından destek mesajlarını görmek sevindirici olurdu.
(06/09/2015, Saat: 20:18)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kibirli tavırlar, ben bilirim havaları yakışmıyor bu foruma malesef. Keşke egolari bir kenara alıp şu basit ortamın keyfini çıkarabilsek.

Elinize agziniza saglik sevgili Chinaski.

Degerli adamentium, hala " anlamamissiniz" turu ciddi ithamlarda bulunuyorsunuz. Ne demek istediginizi genelde anlamakla birlikte, aradaki bu ufak kelimeler ciddi sikinti olusturuyor. Ne yapacaginizi soylemek haddime degil ama biraz geri cekilseniz tansiyon dusecek.
(06/09/2015, Saat: 20:18)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle bu konuya bir ilgim yok zira yapılacak fırça sentetik olmayacağı için organizasyona katılamam. Ama bu konuyu okuyup da jaguara numara basalim vs diye yazmak hoş değil, zaten çoğunluk 200+50 gibi bir bütçe çıkarmış. Bu fiyata güzel bir fırça yaptırılabilir ama eğer kar marji düşük diye girmeyen marka olursa o kendi tercihleridır başka markayla irtibata geçilir. Önemli olan buradaki toplu organizasyonun keyfini anlamaktır.

Madem önemli olan toplu organizasyon keyfini anlayabilmekse , merakımdan soruyorum neden katılmıyorsunuz etkinliğe ? Sentetik tercihiniz takdire şayan , eminim haklı gerekçeleriniz de vardır. Bunları bana açıklamak zorunda da değilsiniz ancak amaç toplu organizasyon olduğu için diyorum. Hani kullanmasanız da kenarda dursa forum için bir hatıra kalırdı size ???

Böylece katılımcı sayısı da artar. Yine bir değerlendirin derim.

(06/09/2015, Saat: 20:18)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kibirli tavırlar, ben bilirim havaları yakışmıyor bu foruma malesef. Keşke egolari bir kenara alıp şu basit ortamın keyfini çıkarabilsek.

Bu mesajınızda kibirden uzak , buram buram hümanizm kokuyor. Keyifli forumlar dilerim.

Başlık içerisinde ki bu konuyla ilgili son mesajımdı. Bundan sonra ki mesajlara cevap vermeyeceğim.
@adamentium gerçekten gereksiz bir cevap yazmissiniz, bende cevap vermeyi düşünmüyorum bu ciddiyetsiz tavriniza.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,447 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,739 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,821 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,763 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,188 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 175,582 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,592 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,231 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,701 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,680 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: