Bu işte yeniyim yardım lütfen
Star 
Arkadaşlar, abilerim herkese merhaba konuyu doğru yeremi açtım emin değilim eğer yanlıssa affola...
Bugune kadar hep makineyle ve glitte mach3 gibi seylerle traş oldum ama bu forumda cok güzel aletler gordum
Edwin Jagger DE89 Muhle R41 ve dahası...

18 yaşımda haftada 2-3 duruma göre traş oluyorum bana bu tarz alet onerebilecek ve hangi jiletleride almam gerektıgını soylersenız cok sevınırım...Fiyat ile ilgili problem olmucaktır teşekkür ederim Big Grin
Aha en genç üye ünvanımı kaybettim sanırım.
Tanışma bölümü daha iyi olurdu ancak sıkıntı olacağını sanmıyorum
Hoşgeldin öncelikle, fiyat problem olmayacaksa benim -Türkiye içinden- edineceğim set;
Alet olarak: (Paslanmaz veya SE dünyasına girmeyeceksen)
-EJ veya Muhle 89 veya Merkur 34C (sakallar çok sert ve yoğun değilse)
-Fatip Grande (sakallar yoğunsa ve sertse)
Fırça olarak:
-Simpson Duke 3 Best
Sabun olarak: (Kişisel tercihimdir kreme oranla, ayrıca yurtdışından alınacaksa daha başarılı sabunlar da var.)
-Cella (acıbadem, Dr.Pepper severim dersen)
-MWF
Krem olarak:
-Musgo Real
-Simpson
Jilet olarak:
-Rapira, Feather, Personna, Gillette (Goal dışında hepsi olur), Astra falan, hepsini al derim. Deneyip sevdiğini bulursun.
Aftershave:
-Tamamen zevk meselesi. Ama Clubman falan bizim yaşlara pek gitmiyor. Benim en sık kullandığım 4711.

Soruların varsa bu örnek şema üzerinden sorabilirsin. Smile
Hoşgeldiniz,

Aleksey her şeyi yazmış zaten yinede başka sorunuz olursa çekinmeyin.

Keyifli ve Bol Köpüklü Tıraşlar =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Aramıza hoşgeldiniz komşum. Aleksey bence de güzel özetlemiş. Yalnız bir şeyi netleştirmek istiyorum. Burada yeni olduğunuz için aklınız karışmasın.
Aleksey'in paslanmaz olarak bahsettiği tıraş aletleri tamamı ile paslanmaz çelikten üretilen aletler. Bu EJ DE89, Muhle R41, Merkur 34C gibi aletler paslanacak anlamına gelmiyor. Sadece bu aletler saf çelik değil kaplama aletlerdir. İyi bakarsanız bunları da torununuz bile kullanır. Bu konuda rahat olunuz.
Ek olarak sakal çıkış hızınız ve sıklığınız önemli. İlk başlangıçta EJ veya Muhle 89 veya Merkur 34C öneririm ben de. Eğer çok sık olmayan yumuşak bir sakalınız varsa Timor TTO tıraş aletini de düşünebilirsiniz. Hepsi İmpa'da mevcut. İstanbul'daysanız gidip inceleyebilirsiniz.
Yeni başlarken direk Fatip Grande ile başlamanızı tavsiye etmem. Kesik, çizik ve tahriş sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Eliniz alışınca ise haftada sadece 2 tıraş oluyorsanız bence mutlaka bir Fatip Grande edinmelisiniz.
Sabun - Krem işi biraz da bütçe işi. Bütçe belirli olursa daha iyi yardımcı olabiliriz.
Fırça için de forum üyemiz onur98 ile iletişime geçerek Tipsoft marka bir fırça edinebilirsiniz.
Keyifli tıraşlar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
hoş geldiniz..
çok şanslısınız böyle bir olayla bu kadar genç yaşta tanıştığınız için Smile
hepinize çok teşekkür ederim
öncelikle fen lisesinde okuyorum bu yuzden mı bılmıyorum müdürler ve öğretmenler sakala çok onem veriyor haftada 2 kesmek zorunda kalıyorum. İmpa ticaret e mail attım ürünler için geri dönmelerini bekliyorum geri döndükleri zaman siparişi geçeceğim Hepinize teşekkür ederim BOLZANO adlı bi jilet markasını cok ovdugunu gordum herkesın ne düşünüyosunuz ?
(21/08/2015, Saat: 13:10)yigiturkey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hepinize çok teşekkür ederim
öncelikle fen lisesinde okuyorum bu yuzden mı bılmıyorum müdürler ve öğretmenler sakala çok onem veriyor haftada 2 kesmek zorunda kalıyorum. İmpa ticaret e mail attım ürünler için geri dönmelerini bekliyorum geri döndükleri zaman siparişi geçeceğim Hepinize teşekkür ederim BOLZANO adlı bi jilet markasını cok ovdugunu gordum herkesın ne düşünüyosunuz ?

Ben de aynı şekilde çok övüldüğü için ilk paketimde alamyı kafama koymuştum. Ama çok matah bir jilet değil, en azından parasının jileti değil. Orta keskinlikte, konforlu ama pahalı bir jilet bana kalırsa. Tabi pahalı kısmı diğer jiletlere kıyasla. Bu nedenle deneyip görmek en iyisi.
(21/08/2015, Saat: 13:39)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de aynı şekilde çok övüldüğü için ilk paketimde alamyı kafama koymuştum. Ama çok matah bir jilet değil, en azından parasının jileti değil. Orta keskinlikte, konforlu ama pahalı bir jilet bana kalırsa. Tabi pahalı kısmı diğer jiletlere kıyasla. Bu nedenle deneyip görmek en iyisi.

Featherda aldım bekliyorum artık gelmelerını cok tesekkur ederım
Foruma hoşgeldiniz. Bu yaşta doğru yolu bulmanız sizin için büyük şans ; )
Hoşgeldiniz.Ben de Bolzano kullanıyorum ve gayet güzel tıraşlar çıkartıyorum.Konforlu ve keskin bir jilet bence.Gerçi üstadlar daha iyisini bilir Rolleyes
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeniyim öneri bekliyorum enesburukoglu 29 7,967 08/02/2020, Saat: 03:00
Son Yorum: dimitraki
  Acemiden Merhabalar (YARDIM LÜTFEN) vaadeden 19 8,160 17/03/2017, Saat: 17:22
Son Yorum: vaadeden
  Merhaba- tavsiye lütfen garga 7 3,812 11/02/2017, Saat: 01:56
Son Yorum: Tahir
  Merhaba & Yardım Heimdall 9 4,815 03/11/2016, Saat: 13:37
Son Yorum: umutatakul
Thumbs Up Alışveriş-Yardım hokurga 3 2,618 19/10/2016, Saat: 22:54
Son Yorum: hokurga