Komşum???
Kisisel baglamda bu hitap kelimesi yabanci gelmisdi bana da ilk zamanlar.ama refuse etmedim.karsilik olarak 'hocam',kucuklerime ise 'kardesim' kullandim.'ustad' veya 'ustadim' da kullandim.kisi,konu gibi faktorlere gore degisik yani.'komsum' hitabi temelde cok anlamli.atasozlerimiz malum ya.
Saygılı ve samimi olan her hitap güzeldir..Seven ve sevmeyene duyulan saygı gibi..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Forum kurucularımızdan @Lord Sparhawk bu hitabı forum literatürüne kazandırarak bence çok iyi yapmış. Tıraş konusuyla sınırlı forumumuzda olduğu gibi forumlar belli bir konuda bilgileri/düşünceleri paylaşma amacıyla kurulduğuna göre bu ortak amaçta bilgi paylaşmak için foruma kaydolan üyeler de birbirine "forum komşusu" oluyor diyebiliriz. Bu noktada sözcük anlamı da karşılanmış oluyor.

Forumda farklı yaş gruplarından üyelerin bulunduğu da göz önünde bulundurulduğunda bence "komşum" (@mavi Komşum) hitabı; en genel, hem saygıyı hem de samimiyeti ifade eden çok yerinde bir hitap sözcüğü.
(21/07/2015, Saat: 17:13)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saygılı ve samimi olan her hitap güzeldir..Seven ve sevmeyene duyulan saygı gibi..

(21/07/2015, Saat: 17:35)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum kurucularımızdan @Lord Sparhawk bu hitabı forum literatürüne kazandırarak bence çok iyi yapmış. Tıraş konusuyla sınırlı forumumuzda olduğu gibi forumlar belli bir konuda bilgileri/düşünceleri paylaşma amacıyla kurulduğuna göre bu ortak amaçta bilgi paylaşmak için foruma kaydolan üyeler de birbirine "forum komşusu" oluyor diyebiliriz. Bu noktada sözcük anlamı da karşılanmış oluyor.

Forumda farklı yaş gruplarından üyelerin bulunduğu da göz önünde bulundurulduğunda bence "komşum" (@mavi Komşum) hitabı; en genel, hem saygıyı hem de samimiyeti ifade eden çok yerinde bir hitap sözcüğü.

Katılıyorum...yerinde tespitler..Komşuluk yapanlar bilir anlamını ..senelerce yardımlaştığımız ,dar günde yanımızda olan acıyı sevinci belli bir düzeyde paylaştığımız insanlar...hem artık unutulan bu tarz değerleri hatırlatması anlamındada bence uygun ve güzel bir hitap
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: