Porsuk Fırça Tavsiyesi
Zevkler renkler tartısılmaz ama, 2 numara 26 sı 2band idealdir komsum.
2 band zamanla yelpaze gibi açılma yaparmı acaba üstadım, çünkü kısmet olursa uzun zaman kullanmak istiyorum.
Orada daha onemli nokta 2 band olayı degilde, Thater ın kendine has o bulb sekli, kenarlarda cok daha kısa kıl yapısıyla yayılmasının onune geciyor. Ozel ve guzel hissiyatlı fırcalardır. Pisman olmayacagınızı dusunuyorum komsum.
(01/06/2018, Saat: 23:35)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet üstadlar bulb thater hangi modeli ideal 26 veya 28 knot silvertip veya two band , nokta atışı yapmam gerekiyor aklımda bir şey kalmaması için zira koleksiyon yapmaya ne imkanım var nede hanımla papaz olmak istemiyorum.

Şu an ilanda olan bir fırçam var isterseniz göndereyim 30mm ile fikir sahibi olun, ona göre karar verir alırsınız. Yüzde tasta avuç içinde çok rahat köpük yapabildiğim , MWF’yi bile dize getirmiş tövbe ettirmiş bir fırçadır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
komşum ilanınızı gördüm teşekkür ederim ama ikinci el almayı düşünmüyorum açıkçası thater şuan hedefimdeki fırça
(01/06/2018, Saat: 23:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulb Thater, sen ne guzel bir fırcasın. Wink

Bu söze katılmamak namümkün Smile
21mm knotlusu bile kullandıkça beni dahada memnun ediyor. Yoğun düğüm, yayılmayan ve yumşacık uçlu kıllar. @connect komşum eğer çok iri yapılı tombik yanaklı kocaman elleri olan birisi değil iseniz 23-24mm knotlu 2 band bulb bir thater ziyadesiyle sizi memnun edecektir ve fırça arayışınızı sonlandıracaktır diye tahmin ediyorum. Yine netten ölçülerine bakıp bir seçim yaparsınız elbet, kolay gelsin Smile
yüz hatlarım zayıf ve tombik değil 26 mm büyük mü olacaktır sizce ?
(03/06/2018, Saat: 23:40)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yüz hatlarım zayıf ve tombik değil 26 mm büyük mü olacaktır sizce ?

Komsum bu isin yuz olcusunle ilgisi yok. Zevk renk isi. Farklı farklı fırcaları tecrube ettikce, nasıl fırcalardan hoslandıgınızı kendiniz bulursunuz. Suratı ufak arkadasın buyuk fırca sevdigi gibi tam tersi durumda olabilir.
Genel bilgi olsun diye soyluyorum, daha kucuk fırcalar yuzde daha rahat hareket ettirilir, buna karsın 24mm bir fırca ile 26mm fırca gozle bakıldıgında cok fark olmasada, kıl adedi yaklasık %30 fazladır.
Pure badger fırça ile domuz kılı fırçayı kıyaslarsak hangisi daha yumuşaktır. Domuz kılı yerine pure badger kullanmak daha mı iyi sonuç verir.
aerials Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Pure badger fırça ile domuz kılı fırçayı kıyaslarsak hangisi daha yumuşaktır. Domuz kılı yerine pure badger kullanmak daha mı iyi sonuç verir.

Şu ana kadar sentetik, domuz, 2 band ve silvertip porsuk (badger) kullanmıştım ve geçen hafta pure badger bir fırçama açılış yapayım dedim. Semogue vs gibi Avrupalı bir marka değil, Vigshaving markalı bu pure badger fırça için ilk bulgularım aşağıdaki gibi:

- Pure badger fırça oldukça yumuşak kıllardan oluşuyor. Suyu çekince hacimli de duruyor ama bu kıllar yatmaya meyilli oldukları için yüzde masaj etkisi pek yok.
- Pure badger fırça o kadar yumuşaklığına rağmen kıllar sanki yeni tıraş edilmiş ense kılı gibi keskin keskin kenarlarla dokunuyor. Bu tüm kıllar genelinde olan birşey değil ama bazı kıllar "batıcı"
- Sert sabunları köpürtürken, yatmaya meyilli olan kıllar yüzünden fırça pek basınç uygulayamıyor ve sonucunda sabun sökmesi pek kolay değil. İşe yarıyorsa o "batıcı" kıllar yarıyor ve sabun sonunda köpürüyor.
- Krem kullanımında Pure Badger hızlı köpük yapıyor. Yüzünüzdeki hissiyatı zamanla iyileşebilir, siz alışabilirsiniz, bilemiyorum ama kremle kullanıldığında yoğun hacmiyle, sıcaklığı tutmasıyla domuza göre bir tık iyi geliyor.

Bir yaban domuzunu ehlileştirmek zaman alıyor. Bununla birlikte iyi açılmış bir domuz kılı fırçada yeni alınmış pure badger fırçanın o çiziciliği olmuyor. Yine de alternatifi olarak Wilkinson Sword fırça kullanacaksanız mesela, o da öyle pek ehlileşen bir fırça olmadığı için pure badger daha yeğ olabilir, çok sert sabun kullanmayacaksanız.

Pure Badger fırçayı uzun süre kullanmadığım için söyleyebildiklerim bu kadarla sınırlı. Ama mesela uzun kullanımda o batıcı, çizici hissiyat azalıyorsa, su tutuşu ve o yastıksı hissiyatı için, kremlerle birlikte kullanıma adanmış olarak bir pure badger alınabilir. Bunun dışında, orta ve üzeri büyüklükte bir Omega domuz kılı fırçayla 1-2 hafta bir kenarda uğraştıktan (sabunla, durula, kurut, ertesi gün aynı şekilde, vs) sonra her türlü sabuna giden bir fırça da elde edebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,481 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 896 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,829 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,821 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,154 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,462 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,991 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,365 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,654 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,181 13/08/2020, Saat: 16:05