Porsuk Fırça Tavsiyesi
(12/05/2017, Saat: 00:58)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Reblica komşum, bende Frank Shaving finest 2 band 26 mm var, çok memnunum. Yüzde de tasta da köpürtme yapıyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sert ve orta sertlikte sabunları yüklemede gayet başarılı.

Omurgası ise orta seviye hatta bir tık üzeri. Bana göre tam kıvamında omurgası.

Kıllarda herhangi bir çizicilik ve batıcı batıcılık yok. Çok fazla olmasa da uçları jel diye tabir ettiğimiz biçimde.

Theater 2 band almayı düşünüyordum İmpa'dan, Razorus'tan fs alıp denemek istedim. İyi ki de almışım diyorum.

İki tane silvertip var bende, ikisi de çiçek gibi açılıyor yüzde. Ama 2 band finest tam istediğim gibi. Dairesel hareketlerle yüzde masaj etkisi güzel oluyor.

Eğer aynı model Fs'lerin kılları arasında bariz fark yoksa alıp denenebilir.

@FurkanErdem Komşum mesajınızı yeni farkettim. Güzel güzel açıklamışssınız, eksik olmayın. Forumdaki diğer arkadaşların da önerilerini değerlendirip Finest yerine Silver almaya karar verdim. Güzel bir tecrübe olacağını düşünüyorum, umarım beklentilerime de cevap verir.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
(12/05/2017, Saat: 02:48)Reblica Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanErdem Komşum mesajınızı yeni farkettim. Güzel güzel açıklamışssınız, eksik olmayın. Forumdaki diğer arkadaşların da önerilerini değerlendirip Finest yerine Silver almaya karar verdim. Güzel bir tecrübe olacağını düşünüyorum, umarım beklentilerime de cevap verir.

Rica ederim @Reblica komşum. Umarım seçiminizden memnun kalırsınız
Arkadaşlar şu karakterde bir fırça arıyorum hangisini önerisiniz ;
Yüzüme makyaj fırçası hissi vermeyecek ,masaj hissi etkisi yapacak ve klasik geleneksel traşı tam anlamıyla hissedebileceğim katı sabun için uygun (cella , tabac ,arko sabun vb...) gündelik ve senelerce kullanabileceğim fırça arıyorum ?

Hangisini önerirsiniz ?
(13/05/2017, Saat: 12:31)Mnbvc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar şu karakterde bir fırça arıyorum hangisini önerisiniz ;
Yüzüme makyaj fırçası hissi vermeyecek ,masaj hissi etkisi yapacak ve klasik geleneksel traşı tam anlamıyla hissedebileceğim katı sabun için uygun (cella , tabac ,arko sabun vb...) gündelik ve senelerce kullanabileceğim fırça arıyorum ?

Hangisini önerirsiniz ?

Yazdıklarınıza bakarak, finest veya best badger kıl tipi sizin ihtiyacınızı karşılar gibi...RAZORUS tan frankshaving in fırçalarına bakabilirsiniz.Birde forum üyemiz olan TİPSOFT fırçaların üreticisi @onur98 üstadın üretimleri harika.
(13/05/2017, Saat: 12:31)Mnbvc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar şu karakterde bir fırça arıyorum hangisini önerisiniz ;

Hangisini önerirsiniz ?

Simpsons Duke 2 Best Badger!
Acta est fabula, plaudite.
Peki Simpsons Duke 2 Best Badger fırça Kremlerde de iyimidir ?TOBS un  Kremlerini kaldırır mı ,köpüğü boğarmı acaba ?
(13/05/2017, Saat: 15:32)Mnbvc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki Simpsons Duke 2 Best Badger fırça Kremlerde de iyimidir ?TOBS un  Kremlerini kaldırır mı ,köpüğü boğarmı acaba ?

Kremle denemedim, şimdiye kadar hep sabun kullandım. Kullandığım sabunlar ise TOBS, Mitchell's Wool Fat, Saponificio Varesino ve Valobra gibi nispeten sert sabunlar.
Acta est fabula, plaudite.
Semogue Owners Club Super Badger Cherry Handle
kendi fırçam tek geçerim herkese tavsiye Smile
(13/05/2017, Saat: 15:32)Mnbvc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki Simpsons Duke 2 Best Badger fırça Kremlerde de iyimidir ?TOBS un  Kremlerini kaldırır mı ,köpüğü boğarmı acaba ?

Duke 2'yi bilemeyeceğim(Duke 2 den tek farkı çapı onun için rahatlıkla yazabiliyorum. ) ancak Duke 3'ün köpürtemeyeceği sabun yok gibi.

Diğer taraftan yüzde köpürtme için de fazla fazla iş gören bir fırça. Yüzde kremi çabuk ve hızlı köpürtüyor bunu yaparken yüze batmıyor ancak backbone'u sayesinde de güzel masaj yapıyor. Ecnebilerin tabiriyle tam anlamıyla bir "workhorse"  Çok iyi bir backbone, 20-25 tıraşta şaşırtıcı biçimde yumuşayan kıl uçları.  Taş gibi bir fırça.

Ne bir silvertip ponpişliği ne de domuz kazıklığı. Her şeyi kararında bir fırça. Bana göre tam anlamıyla olmuş diyebileceğim iki fırçadan biri.
Ben de ki 2 seneyi çoktan devirdi., hakkında olumsuz yazabileceğim bir şey yok.

Diğer olmuş diyebileceğim  fırça isi Semogue SOC 2 band

Karakterlerini çok benzetmekle beraber, SOC 6 ayı çoktan  geçti daha bende 2 tane kıl döktü. Daha fazla döktüyse de ben farkedemedim.
Düğüm kalitesi çok iyi bir fırça. Kıl uçları gene silvertip yumuşaklığında değil  hatta ilk başlarda hafiften yüzü gıdıklıyor ancak Duke'e göre daha yumuşak.
Backbone'unu ise ben Duke'e göre biraz daha sert buluyorum. Rahatsızlık veriyor mu? Asla, hatta bence daha bile iyi.
Semogue'un sevdiğim tarafı ise tam böyle bulb formda değilmiş gibi olması. Özellikle tıraştan sonra ıslak halde bu dediğim ortaya çıkıyor, hafiften fan shape görünüşüne giriyor. Tam ortada bir fırça gibi.  Yani hem kase de hem de yüzde köpürtme için çok çok ideal fırça.

İkisi arasında karar vermek zor.Eğer ikisinde biri olacaksa, ben lüks hissiyatını daha önde bulmam nedeniyle SOC derim.

Hangisini önerirsiniz ?

SOC'ların her ikisi de tarifinize uyar
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,484 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 897 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,834 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,882 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,156 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,472 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 8,004 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,396 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,666 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,224 13/08/2020, Saat: 16:05