Gilette boş kaleye atamadı !..
bu kez gilette goal ile başbaşayız, kutuyu açtığımda jiiletin bir kısmının paslanmaya yüz tuttuğunu farkettim. daha evvelki 62 yıllık jiletlerde en ufak bir iz yokken, görece yeni olan bu jiletin yıllara direnememesi beni şaşırttı. yanlış ellerde, bakılmadan bî-tab düştüğüne inanmak istedim. yarısını kırıp ustura ile buluşmasına vesile oldum. tıraşa başladığımda ufak tefek çekmeler nazar-ı dikkatimi celbetti. bu jilet resmen kördü. ilk perdenin sonuna ite kaka geldik. yüzüme baktığımda ikinci hayal kırıklığı!?! o da ne? sakalların yarısı yerinden kımıldamaışlardı. bir perma ile tamaladık tıraşı. velhasıl-ı kelâm, bu jilet eski olduğundan galibiyete kavuşacağını düşünmeye meyilli iken, boş kaleye golü atamadığını gördük. koleksiyon parçası ve tarihe bir saygı olarak kalan yarısının benimle hayatına devam etmesini istiyorum. tekrar kullanmayı denemek bile gûlyabani görmeye benzer gönlümde.
selamlar...
hocam siz varken bize inceleme yapmak düşmez.. hatta diyorum doktora tezimde de size anlatayım siz yazın yorumlarınızı katarak (ben yazma hususunda biraz zayıfım da Confused )... Big Grin
süpersiniz, elinize sağlık...
Saygılarımla
estafurullah, dilim döndüğünce okuması zevk veren birşeyler yazayım istiyorum. elimden gelirse seve seve yazarım tezinizi de Smile teşekkür ederim.
selamlar.

(01/04/2012, Saat: 18:53)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam siz varken bize inceleme yapmak düşmez.. hatta diyorum doktora tezimde de size anlatayım siz yazın yorumlarınızı katarak (ben yazma hususunda biraz zayıfım da Confused )... Big Grin
süpersiniz, elinize sağlık...
Saygılarımla

Allah razı olsun hocam... sanırım kendim yazmak zorundayım Confused
Yine de teşekkür ederim hocam.
Saygılarımla
cümlemizden, nedemek. kolay gelsin size de.
selamlar.

(01/04/2012, Saat: 18:59)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah razı olsun hocam... sanırım kendim yazmak zorundayım Confused
Yine de teşekkür ederim hocam.
Saygılarımla

sağolun hocam Smile
(01/04/2012, Saat: 19:26)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cümlemizden, nedemek. kolay gelsin size de.
selamlar.
dün Sabri bile gol attı
gillette goal'e bunu hiç yakıştıramadım...
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Sabri adamım benim yav.... Smile
(01/04/2012, Saat: 19:43)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dün Sabri bile gol attı
gillette goal'e bunu hiç yakıştıramadım...
elime 50 adet gillette goal geçtiSleepy
black beauty ile goal ikilisi yanlarına EJ sandal tıraş kremi ve bristle fırçaDodgy
çok keskin olmayan bir jilet ilk iki tıraşda keskin ama fazla akıcı değildi. 3. tıraşda hafif takılma yapıyor,black beauty 9. numarayla yanaklardan aşağıya çekmede jilet akıcı değil,biraz sakal bırakıyor,keskin jiletlerin verdiği kesilme sesini hiç vermiyor
shark ve derby den daha keskin,kolay kolay kesik ve tahriş yapmıyor,2 gündür aleti 2 numaraya getirip tersten yani boğazdan yukarı çekiyorum tahriş,kesik ve sakal dönmesi yok fakat permanın düz tıraşı kadarda yakın tıraş vermiyor
kısaca kör ama uğraştırmayan bir jilet yakın tıraş gibi bir amacınız yoksa yada kendinizi kesmek istemiyorsanız,yeni başlayan birine tavsiye edecekseniz ideal jilet ,ws ,derby ve shark a tercih ederimCool
Ürünü bende beğenmedim.Yeşil astradan sonra kullandığım ilk jilet.Yeşil astıranın 2 perdede yaptığı tıraşı 4 perdede yapamadı.
wilkinson double edge kullanıyorum Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,271 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,613 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun
  Gilette blue blades Legend 15 8,483 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,796 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: