İlk Geleneksel Tıraş Deneyimim
Bu sabah 2. tıraşımı oldum. Bu sefer de köpüğü fazla kıvamlı yapmışım. Jilet birden sabun dolunca hemen köpüğü biraz seyrelttim. Gayet keyifli oldu... Aynı zamanda ilk kez tersten tıraş oldum. Sinek kaydı denen şeyin ne olduğunu ilk kez hissediyorum galiba. Smile Ama gerekli bir şey midir ondan emin olamadım henüz. Smile
Aramiza hosgeldiniz. Yazinizi keyifle okudum, umarim geleneksel tiraslariniz her daim zevkli ve puruzsuz olur.

Kopuk kivamini bir tasta yavas yavas ayarlayin, suyu damla damla ekleyin. Fircaniz yumusadikca daha rahat ayarlarsiniz
memleket kurtulana kadar siyah
Üstadım hoşgeldiniz, bu iş hemen alışılacak bir durum değil, zamanla oturunca daha kaliteli tıraş olmaya başlayacaksınız. Biz tüketicilere sunulan ve zamanla tüketiciyi bir takım markaları almaya mahkum eden stratejiye şöyle okkalı bir tokat atmış olacaksınız. Saygılar..
Foruma hoş geldiniz, tekniğinizi oturtmadan fazla tersten almamaya bakın derim, zaten çokda gerekli değil yorar cildi.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Hoş geldiniz, ben foruma ilk başladığımda internetteki videoları izleyip gaza gelip ters düz cart curt diye tıraş olayım derken pancar gibi olmuştum Big Grin kan taşını nereye süreceğimi şaşırdım, aman dikkat benim gibi olmayın, o meshur videolardaki kişiler muhtemelen cilt nakli yaptırmıslardır Big Grin sakin sakin olmakta fayda var.
Yazinizi keyifle okudum, ama bence birseyi belirtmemissiniz: O da tras oncesinde yuzunuzu nasil hazirladiginiz. Eger bu kisim iyi yapilirsa tras kalitenizde inanilmaz bir iyilesme olacaktir.

Sent from payphone using Tapatalk
(07/05/2015, Saat: 22:17)erdincarikan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazinizi keyifle okudum, ama bence birseyi belirtmemissiniz: O da tras oncesinde yuzunuzu nasil hazirladiginiz.  Eger bu kisim iyi yapilirsa tras kalitenizde inanilmaz bir iyilesme olacaktir.

Sent from payphone using Tapatalk

Evet belirtmemişim; yüzümü bol suyla yıkıyorum sadece. Tıraş öncesi ürünler hakkında bir fikrim yok.

Bu arada; sanki tersten de almayınca tam tıraş olmuyormuşum gibi hissetmeye başladım. Çok saçma değil mi? Smile
"Daha pürüzsüz olacak! Daha parlak olacak! Evet! Evet! Bunu başarabilirim!" Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(08/05/2015, Saat: 00:54)SerkanCicek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada; sanki tersten de almayınca tam tıraş olmuyormuşum gibi hissetmeye başladım. Çok saçma değil mi? Smile

Komşum eğer çok keskin jilet kullanmıyorsanız ve sakal tipiniz serte dönük ise tersten almadığınız zaman sanki tıraş olmamış izlenimi veriyor. Bende öyle oluyor en azından. 
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(08/05/2015, Saat: 09:31)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum eğer çok keskin jilet kullanmıyorsanız ve sakal tipiniz serte dönük ise tersten almadığınız zaman sanki tıraş olmamış izlenimi veriyor. Bende öyle oluyor en azından. 

Sakalımın "sert" kategorisine girdiğini pek sanmıyorum aslında. Ama yine de aynı şeyi hissetmeye başladım. Burada ilk okuduğum zamanlarda 2. perde konusunu anlayamamıştım pek, hatta saçma gelmişti. Şimdi ise mutlaka 2. perde ve tersten alıyorum. Smile

Bu arada 5. tıraşımı oldum... Gillette Stainless kullandım henüz sadece. Sanki sonsuza kadar kesebilecekmiş gibi hissediyorum. Smile Sabun konusunda Arko'yu da sevdim ama Cella kesin daha iyi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,754 26/04/2024, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,243 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,975 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,833 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,381 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 974 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,581 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,318 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,209 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,357 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: