Feather Popular TTO
(25/04/2016, Saat: 22:28)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ürünü nereden temin edebilirim? Orjinal olarak.piyasada sahteleri kol geziyor.

Ben kullanıyorum.Memnunum.Şu ana kadar yüzümü hiç kesmedim.Günlük traş için gayet uygun.İmpa ticaretten aldım.İnternette Feather jiletli makine diye sahteleri satılıyor.Sanırım jiletler feather makine ise değil.Onlara dikkat etmen gerekiyor.
Komşum impa ticarete sordum kalmamış. İnternet te çoğu sahte gittigidiyorda var ama çince yazılar var bide üzerinde. Sahte oldukları çok açık.
Hergun tiras olanlar icin yaratilmis adeta. Mildligini sevenlerdenim.
(25/04/2016, Saat: 23:39)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum impa ticarete sordum kalmamış. İnternet te çoğu sahte gittigidiyorda var ama çince yazılar var bide üzerinde. Sahte oldukları çok açık.

İnternetteki İngilizce yazı içermeyen Feather ürünleri Japonya iç pazarı için satışta olan ürünler diye biliyorum. Muhtemelen daha ucuz oldukları için satıcılar oradan alıp satıyor olabilirler ancak sahte olduklarını düşünmüyorum, ebay'den almıştım bende de aynı üründen var.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
DE ile traşa yeni başlayan biri olarak yeni başlayanlar için olmadığını söyleyebilirim.
Bir aydır plastik wilkinson classic ile traş oluyordum, geçen hafta meraktan bu aleti aldım, 2 gündür kullanıyorum ama açıkçası hayal kırıklığı oldu.

Hemen hemen hiç sesli geri bildirim yapmıyor, yani tutuş açım doğru mu yanlış mı sesini dinleyip anlayamıyorum. Bıçak açıklığı (agresifliği?) çok az, wilkinson bunun yanında ustura gibi kalıyor. Benim sakal tipimde wilkinson alet+wilkinson jilet + arko ile 2 perde yeterken bu aletle aynı koşullarda (wilkinson jilet + arko) 3 perdede bile tatmin edici sonuç alamıyorum.

Sonuç olarak tecrübeli DE'ciler için bu tür dezavantajları problem olmayabilir ancak benim gibi acemiler için çok da iyi bir alet değil.

Kalitesine birşey diyemem, sonuçta 2. aletim ve diğer aletim olan wilkinson'dan kaliteli Smile
Çok mild bir alet. Yeni baslayanlara genelde mild alet oneriyoruz ama, bazende yanlıs mı yapıyoruz diye dusunmuyor degilim.

Zira alet cok mild oldumu istemsiz olarak, ıslak tırasın en onemli kuralı olan "bastırmayacaksın" olayı unutuluyor. Zaten kartustan gelmis kişi, mild bir aletle eski el alıskanlıgı olarak bastırmaya baslıyor. Mild oldugu icin dikkat azalıyor, teknik ve yuzune gore kendi stilini gelistirme antremanları yavaslıyor.

O yuzden progress gibi bir ayarlı alet olunca, bastırmadan once en azından ayarı ile oynuyor adam, yada ne bilim, fatip grand yada merkur34 gibi bir aletle daha dikkat ediyor.

O yuzden sahsen uzun sureden beri de89 yada feather gibi mild aletleri pek tavsiye etmiyorum ben. Hani dilimin ucuna geliyor, kardesim al r41 i dikkatle yavasca ol tırasını demek, tutuyorum kendimi. Zira en guzel kendini gelistirme, teknik ilerlemesi agresif aletlerle oluyor en azından bende o sekil oldu. Sesli dusundum, konuyu kirletmeyeyim.
Saygılar sevgiler
Feather popular edindim yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Çok beğendim jiletin yüzüme çok yakın temasını sevmiyorum. Bu alet çok mild. 2 günde bir kullanıyorum. Sakal çok uzun değilse memnun kalırsınız.
(23/05/2016, Saat: 14:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok mild bir alet. Yeni baslayanlara genelde mild alet oneriyoruz ama, bazende yanlıs mı yapıyoruz diye dusunmuyor degilim.

Zira alet cok mild oldumu istemsiz olarak, ıslak tırasın en onemli kuralı olan "bastırmayacaksın" olayı unutuluyor. Zaten kartustan gelmis kişi, mild bir aletle eski el alıskanlıgı olarak bastırmaya baslıyor. Mild oldugu icin dikkat azalıyor, teknik ve yuzune gore kendi stilini gelistirme antremanları yavaslıyor.

O yuzden progress gibi bir ayarlı alet olunca, bastırmadan once en azından ayarı ile oynuyor adam, yada ne bilim, fatip grand yada merkur34 gibi bir aletle daha dikkat ediyor.

O yuzden sahsen uzun sureden beri de89 yada feather gibi mild aletleri pek tavsiye etmiyorum ben. Hani dilimin ucuna geliyor, kardesim al r41 i dikkatle yavasca ol tırasını demek, tutuyorum kendimi. Zira en guzel kendini gelistirme, teknik ilerlemesi agresif aletlerle oluyor en azından bende o sekil oldu. Sesli dusundum, konuyu kirletmeyeyim.
Saygılar sevgiler

aynen katılıyorum güzel kardeşim. uzun süredir r41 ile tıraş oldum bunu görünce buda neymiş diyerek sanki mach 3 gibi davrandım sonuç hüsran...
İlk makinam Feather popular di. Açıkcası ben bu makinadan oldukça memnun kaldım.Bir yerini kesmen imkansız.İmpadan almıştım .Sanırım kalmamış.Piyasada feather jiletin yanında verilen hediye jilet tutucular feather olmayabiliyor.Dikkatli olmak gerekiyor.Şu anda merkür futur kullanıyorum.Tabiiki arada oldukça fazla fark var.Ama fiyat farkıda bir okadar fazla.Açıkcası Feather popular tavsiye edeceğim iyi bir makina.
Takriben 10-15 gun once, Ankara'da yasayanlar animsayacaktir diye dusunuyorum adresi, İzmir -1 caddesi uzerinde bulunan yuksel bijuteride(amerikan pazarinin hemen karsisi) rastladim. İlkiz sokaktan baslayip kizilaya dogru devam ederken tiras malzemesi satan yerleri gezeyim dedim ve buraya rastladim. Tahmin de edebileceginiz gibi Ankara'da farkli bir marka jileti bulmak dahi zor. Birkac model merkur, omega firca da mevcut bahsettigim yerde ama cok bir beklenti ile gidilmemesi gerek malum cesit oldukca az. Ben de bir tane feather TTO almak istiyorum dedem icin. Yakin zamanda kendisine bir miktar kullanip yumusattigim ve gereksiz killari ayikladigim bir firca da verdim. Mutlu olacagini dusunuyorum bu hediye ile.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,361 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Feather AS-D2 fergus 32 43,334 07/11/2019, Saat: 16:04
Son Yorum: Sheeplessness
  Mühle R41 ve Feather Jilet uyumu connect 8 5,421 09/05/2018, Saat: 14:21
Son Yorum: dikdik_s
  Feather AS-D2 Tıraş Aleti - inceleme Emreozer 23 21,956 22/10/2016, Saat: 19:56
Son Yorum: Nani Kuş
  Feather Stainless Steel Razors (AS-D1) bossyje 14 24,004 07/09/2015, Saat: 22:09
Son Yorum: alfa
  FEATHER WS-D1S AHŞAP SAPLI impaticaret 14 20,010 10/07/2015, Saat: 21:24
Son Yorum: danjamem
  Tradere sb-ıkon dlc slant-feather as-d2-att m1 sızce hangısı ? Asit35 6 10,673 02/10/2014, Saat: 00:32
Son Yorum: arikanmd
  Feather Stainless Razor AS-D1 ErolBöğrek 17 24,348 18/04/2014, Saat: 19:05
Son Yorum: arikanmd
  Feather AS-D2 (Mart 2013) eggman 13 16,910 13/08/2013, Saat: 14:41
Son Yorum: fergus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: