Bir tıraşın maliyetinden ne olur ki ? Cevap: 40.000 lira kaybedebilirsiniz
(07/04/2015, Saat: 18:44)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kadının biri otelin barında bira içen adama sormuş
- her akşam bira içer misin
-evet her akşam 3 bira içerim
-ne zamandır bu böyle
-30 yıldır içerim
-kaç para ödersin peki
- 4 dolardan 12 dolar
- bu yılda 4380 dolar eder ve 30 yılda 131.400 dolar eder. Eğer içmeseydin şimdi bu paraya S class bir yeni Mercedes'in olurdu
-hanımefendi siz bira içer misiniz
-ağzıma sürmedim
-ama kapıda S class mercedesinizi göremedim Smile

Güzel.Sigara ve birayı seviyorum da ondan Big Grin
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
Martin Amca'nın bu yazısı kendi hesaplamalarımı hatırlattı (evet üzülerek de olsa 3-5 kuruş nereye vermiyoruz ki ekolündenim). Her gün tıraş olup, resmi tatiller ve yıllık izin dolayısıyla uzayacak tıraş aralıklarını da hesaba katarak yılda 240 kez tıraş olduğumu ve pahalı sayılabilecek jilet, tıraş sabunu, tıraş sonrası ürünleri kullanarak yıllık tıraş masrafımın 220 TL civarı olduğunu hesapladım (tıraş makinesi ve fırçanın amortismanı katılmadı).
Acta est fabula, plaudite.
sanırım martin amca emekli oldu Smile

kime benzediğimi bir türlü bulamıyordum
ben martin amcaya benziyormuşum meğer Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Neyse ki jiletten kısmadan, yarı sayıda tıraşı Arko ve tıraş sonrasını Brut'e yatırırsam maliyet 160 TL'ye düşüyor. Tamam artık dağılabilirim.
Martin amca bu aralar böyle hesap kitap işleri ile iyice haşır neşir olmaya başlamışsın üstadın dediği gibi emekli mi oldun
Emekli olmaya daha 20 yıl var sadece işten güçten aşırı bunaldığım böyle kaçamaklar yapıyorum

(07/04/2015, Saat: 19:28)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca  bu aralar böyle hesap kitap işleri ile iyice haşır neşir olmaya başlamışsın üstadın dediği gibi emekli mi oldun
bunu deneyimlediğiniz sürenin sonunda umarım daha fazla masraf çıkmış olmaz hocam.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
"En değerli giysiniz cildiniz" diye bir reklam vardı aklıma o geldi bunları okuyunca. Bu reklamcıya göre tabii, asıl önemli olan sizin cildinize biçtiğiniz değer.

Madem tasarruf diyoruz. O zaman ben de yeni bir bakış açısı getireyim.
Ne kullan at, Ne M3 ne de yaprak jilet vs.

En güzeli evladiyelik "çelik ustura" . Bir kere alıp bitiriyoruz işi o zaman Wink
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(07/04/2015, Saat: 20:38)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "En değerli giysiniz cildiniz" diye bir reklam vardı aklıma o geldi bunları okuyunca. Bu reklamcıya göre tabii, asıl önemli olan sizin cildinize biçtiğiniz değer.

Madem tasarruf diyoruz. O zaman ben de yeni bir bakış açısı getireyim.
Ne kullan at, Ne M3 ne de yaprak jilet vs.

En güzeli evladiyelik "çelik ustura" . Bir kere alıp bitiriyoruz işi o zaman Wink

Taşı, kayışı diye düşünmeseydik pek güzel olurdu :/
Onlari da bir kere aliyorsun be komsum. Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,149 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Kem alat ile kemalat olur mu? Ahmet Soyer 12 4,283 19/06/2021, Saat: 20:12
Son Yorum: Ahmet Soyer
  Tıraşın en heyecanlı kısmı sudüşleri 34 10,135 11/10/2020, Saat: 18:09
Son Yorum: shopol21
  Geleneksel Tıraşın Sevmediğimiz Yanları arandur 58 33,741 15/01/2018, Saat: 10:07
Son Yorum: aliyuksel
  Klasik tıraşın cilde zararı var mı? magna 6 5,005 02/09/2016, Saat: 04:32
Son Yorum: magna
  Geleneksel Tıraşın Tarihinde Ustura Kullanımı m y r 27 25,516 18/03/2015, Saat: 23:20
Son Yorum: ckeskin
  Kremli guzellik sabunlarindan tiras sabunu olur mu? linguist 9 11,870 06/04/2012, Saat: 22:04
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: