Crystal Doğal Deodorant Ürünleri - Rock Body Spray - Made in USA

Merhabalar Herkese,

Bugün alışveriş yaparken bir ürün dikkatimi çekti ve satın aldım. Forumda arkadaşlar sağolsun deodorantın zararlı tür alüminyum içeriğinin tehlikeli olabileceğinden bahsetmişti (Zararlı olmayanları da var). Ayrıca basınçlı kutulardaki ürünlerin kimyasal yapısından bahsetmeye gerek yok sanırım. Beni geleneksel tıraşa iten en büyük unsurlardan birtanesi, bu basınçlı kutulardaki Tıraş köpüğü ve jeli ürünlerinden kurtulmaktı, zira kimyasal yapısında dolayı, en nemlendirici, en hassas ciltler için olanı dahi yüzü kurutuyor ve geriyor.

Velhasıl, bu bilgilerden yola çıkarak ürünü satın almak ve denemek istedim. Hem ilk izlenimlerimi hem de ürürn bileşenlerini paylaşıp, özellikle bu bileşenlerden anlayan üstadların yorumlarını alırız diye umuyorum. Spray ve stick gibi birkaç farklı çeşidi var, benim aldığım Sprey Deodorant şeklinde olanı.

spkc9c.jpg

İlk izlenimlerim;

Ürün basınçlı bir kutuda ama diğer deodorant formlarından farklı olarak tüpgaz gibi sürekli sıkılabilen birşey değil. Sıkıldığında elinizde sıvı olarak kalıyor, malum diğer deodorantlar uçucu gaz formunda. Sıkıldıktan sonra bir içerisinde dakikada kuruyor, sonrasında çok ince ve kuru ama nemli bir tabaka bırakıyor. Hani şapı süreriz ve ardından bir tabaka bırakır ya, aynı onun gibi. Ürün açıklamasında "Mineral Tuzlu Sprey Deodorant" diye belirtilmiş. Yine forumumuzdan edindiğim bilgiye göre, kozmetik marketlerde "Doğal Deodorant" diye satılan ürünlerin, alında şap olduğunu belirtmişti. Zannediyorum bu ürün de öyle birşey. Yine bir diğer ürün açıklamasında "Alüminyum Klorohidrat ve Parabenler içermez" denilmiş. Bileşenler çok az maddeden oluşuyor, şöyle ki;

AQUA (PURIFIED WATER) CAPRYLYL-CAPRYL GLYCOSIDE, POTASSIUM ALUM (NATURAL MINERAL SALTS), NATURAL FRAGRANCE, SODIUM BIACARBONATE, BENZOIC ASID, ZINC GLUCONATE.

2133bz9.gif

@Lord Sparhawk "Neden Şap KullanılMAMAlı" başlığında şöyle bir açıklama yapmıştı; "...yüzümüze sürdüğümüz şap aluminyum potasyum sülfat tuzu. Bir bileşim. Tehlikeli olduğu öne sürülen terlemeyi önleyen katı mum tip anti perspirantlardaki madde ise; aluminyum hidroklorid. Bu ikisi birbirinden farklı maddeler."

Lord Sparhawk üstadın yorumunda gidecek olursak, bu ürürn bir Şap deodorantı olduğu

Fikir vermesi açısından, internette bulduğum bir resmi paylaşmak istiyorum.

Ürünün sıvı formda olduğuna örnek

95pft4.jpg

Yıllara göre ürün çeşitleri

52bbsw.png

Aldığı ödüller

2a7v4id.jpg

Altı üstü bir deodorant hakkında bu kadar detaylı bir konu neden açtın diye soracak olursanız kısaca şöyle cevaplayayım; Ben yaz kış istisnasız deodorant kullanırım, dolayısıyla benim için çok çok önemli bir kozmetik ürünü. Evimde stoklu bulunur, ve stoğum bitmeden hemen ekleme yaparım.

Detaylı açıklayacak olursam;

Bu ürünleri cildimizin hassas bölgelerine sıkıyoruz, ve aynı zamanda vücudumuzun sağlığı için, kendine has bir refleks olan terleme mekanizmasına etki etmiş oluyoruz. Mutlaka iyi bir ürün kullanmak lazım. Ben ilk çıktığından beri Nivea Silver Protect'i kullandım ve çok memnunum. Bir deodoranta aradığım şey, onun mutlaka ama mutlaka gelişmiş antibakteriyel özelliğinin en üst seviyede olması. Bazı kişiler deodorantı kokusuna bakıp alır ancak deodorant kokusu dikkat ettiğim bir unsur hiçbir zaman olmadı. Koltuk altı, ve diğer vücut bölgelerimizde oluşan ter kokusu, beden sıcaklığından oluşan bakterilerdir. Yani ter kokmaz, ancak bulunduğu ortamdan dolayı bakteri üretir ve koku yapar. Bugün böyle bir ürün buldum ve siz forumdaşlardan edindiğim bilgilerle satın alıp denemek istedim. Kullanan arkadaşlarımız varsa lütfen yorumlarını yazsınlar. İçeriği hakkında bu işten anlayan üstadlar da bilgilerini bizimle paylaşırlarsa çok memnun olurum.

İlk izlenimlerim böyle. Başlığa ilgi olursa kullanım tecrübelerimi de yazarım.

Selamlar
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Elinize sağlık komşum çok detaylı bir inceleme olmuş ama konu belki tıraş dışına taşınabilir. Crystal'ın yukarıdaki grup fotoğrafta da gözüken stick deodorantı saf şaptır. Tıraş sonrasında direk yüzde ben de dahil hep çok forum üyesi kullanıyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cihan Komşum teşekkürler güzel yanıtın içn.

Bu markanın deo-stick'inin şap olarak kullanıldığını bilmiyorum, teşekkürler verdiğin bilgi için.
Rica ederim komşum. Burada konuşmuştuk:
http://geltir.com/thread-1335-post-97351.html#pid97351
Ben Crystal deodorantın stick deodorantını şap olarak kullananlardanım Onur komşum, özellikle seyahat boyları uygulama için daha pratik olduğunu düşünüyorum. Cihan komşumun Şubat tatilinde İstanbuldayken verdiği tavsiye ve detaylı olarak şapın işlevinden bahsettikten sonra iki tane edindim Gratisden. Osma, Zaza, İHA, Ali bıyıklı gibi şapları denemediğimden şapların tamamı ile ilgili bir fikrim yok hangisi iyi hangisi kötü diye ama Crystal'in işini iyi yaptığını söyleyebilirim, en azından idare ediyor beni
Onurcakmak komşum inceleme için teşekkürler.Bu ürünleri nereden temin edebiliriz.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(01/04/2015, Saat: 23:33)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onurcakmak komşum inceleme için teşekkürler.Bu ürünleri nereden temin edebiliriz.

syg

Gratislerde mevcut komşum.
(01/04/2015, Saat: 23:35)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gratislerde mevcut komşum.

Bilgi için teşekkürler komşum,gratiste sadece stick olanı var gibi algıladım tşk.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(01/04/2015, Saat: 23:39)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgi için teşekkürler komşum,gratiste sadece stick olanı var gibi algıladım tşk.

syg

Aynen, ben de bugün Gratis'ten aldım. İlgi çeken bir ürün değil sanırım, en alt raftaydı Smile ilk bakışta gözünüzden kaçabilir. Bu başlık altında deneyimlerinizi de yazarsanız çok sevinirim.

Selamlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deodorant / Stick Deodorant / Roll on ohtararan 155 122,830 06/06/2021, Saat: 14:22
Son Yorum: Razorlazer
Wink Diş Macunları,İpleri ve Bakım Ürünleri korhan 108 124,157 28/05/2020, Saat: 17:18
Son Yorum: rating
  Kullandığınız Yüz ve Gözaltı Bakım Ürünleri ckeskin 8 6,765 21/05/2020, Saat: 02:12
Son Yorum: noneed
  Banyo İçin Doğal Sabun Tavsiyesi Arkomani 57 35,923 29/07/2019, Saat: 11:58
Son Yorum: dikdik_s
  SLS icermeyen banyo urunleri merg 15 16,995 29/03/2019, Saat: 15:04
Son Yorum: MetsGo
  Sağlıklı Deodorant Kullanımı Üzerine posicor 23 15,079 24/06/2018, Saat: 01:07
Son Yorum: pundoe
  DÜNYANIN İLK DİŞ FIRÇASINI ÜRETEN ADDİS FİRMASI ÜRÜNLERİ impaticaret 8 11,308 30/05/2015, Saat: 19:45
Son Yorum: BigHillMe
  Bioderma Yüz Temizleme Jeli Made in France onurcakmak 3 7,092 25/03/2015, Saat: 17:11
Son Yorum: onurcakmak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: