Bioderma Yüz Temizleme Jeli Made in France
Herkese Merhaba,

Tıraş öncesinde yüz temizliği hususu, tıraş kalitesi ve konforu açısından hemfikir olduğumuz bir konu. Ben Bioderma'nın aşağıda resmini verdiğim ürününü kullanıyorum. Yüz temizleme jeli olarak geçiyor.  Ucuz bir ürün, ikili ambalaj (toplam 1 litre) 50-70 TL arası.

Ürün izlenimlerim;

Sabunsuz ve deterjansız diye belirmişler, ancak köpürebiliyor. Cildi iyileştiren ve üstün özellikleri olan iddialı bir ürün değil. Benim cildim yağlı ve bu cilt yağlarını iyi arındırdığını söyleyemem, bunu da ürünün cildin yağ dengesini düzenleyici etkisine bağlayabilirim. Ancak sonuç olarak verdiği temizlik hissi güzel, ciltte arınmışlık ve tazelik hissi bırakıyor. Durulama aşamasında, sıvı sabunlar gibi, yıka yıka çıkmayan jelimsi bir tabaka kalıyor, ki bunu hiç beğenmedim.

Sonuç olarak, tıraş öncesi ağır kozmetik ürünlerle yüz temizliği yapmak istemeyen kişilere uygundur diyebilirim. Ben bitirince tekrar alacağımı düşünmüyorum. Aşağıya ürün içeriğini yazdım, diğer forumdaşlar derlerse ki ürün içeriği güzel, tehlikeli veya ağır maddeler yok, pahalı rakiplerine göre muadil ürün, ancak o zaman devam etmeyi düşünürüm.

Ürün İçeriği;

AQUA/WATER/EAU, SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM EDTA, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, ZINC SULFATE, COPPER SULFATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CITRIC ACID, SODIUM COCETH SULFATE, SODIUM CHLORIDE,  SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 418V5]

Forumdaki ürün içeriklerine yorum yapabilen üstatlar, bu içerik için de yorum yazarlarsa çok istifade ederiz. 

eafktv.jpg
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(25/03/2015, Saat: 16:58)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AQUA/WATER/EAU, SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM EDTA, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, ZINC SULFATE, COPPER SULFATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CITRIC ACID, SODIUM COCETH SULFATE, SODIUM CHLORIDE,  SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 418V5]

Kalınlaştırdığım kısımları gördüğüm ürünleri almıyorum mümkün oldukça. Teknik bir bilgim yok bu konuda. Ben de teknik bir açıklamayı, özellikle bu maddeler üzerine, merakla bekliyorum. :
(25/03/2015, Saat: 16:58)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunsuz ve paraben içermiyor ancak köpürebiliyor.

Ürün İçeriği;

AQUA/WATER/EAU, SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM EDTA, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, ZINC SULFATE, COPPER SULFATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CITRIC ACID, SODIUM COCETH SULFATE, SODIUM CHLORIDE,  SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 418V5]

Forumdaki ürün içeriklerine yorum yapabilen üstatlar, bu içerik için de yorum yazarlarsa çok istifade ederiz. 

eafktv.jpg

Üstatlar ne söyler bilemem,paraben hücre evi,kimyasal silah gibi Rolleyes
(25/03/2015, Saat: 17:03)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalınlaştırdığım kısımları gördüğüm ürünleri almıyorum mümkün oldukça. Teknik bir bilgim yok bu konuda. Ben de teknik bir açıklamayı, özellikle bu maddeler üzerine, merakla bekliyorum. :

(25/03/2015, Saat: 17:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstatlar ne söyler bilemem,paraben hücre evi,kimyasal silah gibi  Rolleyes

Ben aslında yanlış yazmışım, parabensiz olan yeni ambalajındaki versiyonuymuş. Düzeltiyorum yazıyı Rolleyes
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Crystal Doğal Deodorant Ürünleri - Rock Body Spray - Made in USA onurcakmak 8 13,405 01/04/2015, Saat: 23:41
Son Yorum: onurcakmak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: