Aklınızdaki Ürünler
(02/06/2015, Saat: 14:10)d0vo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: simpson chubby 3 best badger ama koku ve bakim olayi biraz beni dusunduruyor

Simpson fırçalar sterilize edilmiş geliyor komşum, benim Chubby fırçamda nerdeyse hiç koku yoktu. Bakım olayı da çok kolay aslında. El alışkanlığı olunca 30 sn de fırçayı kurulayıp hava alacak bir yerde kurumaya bırakıyorum. Her 5 kullanımda fırçalarımı tarakla tarayıp formunun bozulmasını ve fazla açılmalarını engelliyorum. Yani çok sorun olmuyor merak etmeyin.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Hayvansal fircalarda koku olmuyor mu ? Domuz zaten kullanmam dunyanin en iyi fircasi olsa bile
(02/06/2015, Saat: 14:43)d0vo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayvansal fircalarda koku olmuyor mu ? Domuz zaten kullanmam dunyanin en iyi fircasi olsa bile

Normalde koku her fırçada olur komşum ama Simpson fırçalar sterilize edildiği için ilk başta çok hafif belli belirsiz bir koku vardı. Ben her aldığım fırçaya kalıp sabun rodajı uygularım(forumda arayabilirisniz bu işlemi) bu sayede koku ve kir kalmamış olur fırçada. Ama dediğim gibi Simpson fırçalarda koku problemi yaşamazsınız.
Komşum koku denince aklınıza sanırım ıslak köpek kokusu gibi bir şey geliyor. Yeni olan bütün fırçalarda az bir koku olabilir ama bu koku bir kaç kullanımdan sonra gider. Mesela benim EJ Super Badger fırça uzun süre Faena Vanilya Tıraş Sabununu köpürttüğü için mis gibi vanilya kokuyor. Banyoya girip çıkınca benim hatun kokluyor bile fırçayı eline alıp. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Kokusuz ve steril kullanip saklanabiliyorsa iyi.Ustad madem deneyiminiz var size sorayim isi tutma özelligi cok mu bariz fark yaratiyor yada sentetikten buna gecmeye deger mi gercekten
Sentetikle porsuk arasında koç fark var. En kaliteli sentetikler bile ısı konusunda porsukları yakalayamadı. Yumuşaklık ise apayrı bir konu. Bence herkes kaliteli bir sentetiğe de kaliteli bir porsuğa da sahip olmalı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(02/06/2015, Saat: 14:55)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum koku denince aklınıza sanırım ıslak köpek kokusu gibi bir şey geliyor. Yeni olan bütün fırçalarda az bir koku olabilir ama bu koku bir kaç kullanımdan sonra gider. Mesela benim EJ Super Badger fırça uzun süre Faena Vanilya Tıraş Sabununu köpürttüğü için mis gibi vanilya kokuyor. Banyoya girip çıkınca benim hatun kokluyor bile fırçayı eline alıp. Smile

Yok bana bi domuzkili firca hediye geldide cok igrenc kokuyodu direk cope attim.Koku kalmiyorsa iyi Smile
(02/06/2015, Saat: 14:58)d0vo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kokusuz ve steril kullanip saklanabiliyorsa iyi.Ustad madem deneyiminiz var size sorayim isi tutma özelligi cok mu bariz fark yaratiyor yada sentetikten buna gecmeye deger mi gercekten

(02/06/2015, Saat: 15:05)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sentetikle porsuk arasında koç fark var. En kaliteli sentetikler bile ısı konusunda porsukları yakalayamadı. Yumuşaklık ise apayrı bir konu. Bence herkes kaliteli bir sentetiğe de kaliteli bir porsuğa da sahip olmalı.

Sagol hocam.peki chinaski siz ne diyorsunuz deger mi sizce yoksa fuzuli mi
Fuzuli demek doğru olmaz fırça kişisel tercih meselesi sonuçta. Ben sentetik fırçaları beğenmiyorum ama gittikçe ilerledikleri için bir kaç sene sonra porsuk fırçalara yakın deneyimler sunabileceklerini düşünüyorum. Eğer hayvan kılı kullanmak istemiyorsanız bir sentetik fırça alıp kullanabilirsiniz. Ben sentetikleri ısı ve su tutma konusunda ayrıca homojen bir esneme olmamasından ötürü başarısız buluyorum ve porsuk ve domuz kılı fırça kullanmaya devam ediyorum. Sentetik fırçalar daha uygun fiyatlı fırçalar, bence merak ediyorsanız alıp deneyin derim. Beğenmezseniz satarsınız forumda.
2hzoh90.jpg
Bu ssentetikten var elimde gayette memnun.ama dediginiz gibi su ve isi tutma iicin alcam alirsam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bana 1 kere alıp neredeyse ömür boyu kullanacağım ürünler önerir misiniz ? hakan88 70 30,196 24/01/2021, Saat: 11:00
Son Yorum: mennan
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,367 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 50,880 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: