Nivea after shave sensitive
sn @albatros metro marketlerde nivea ürünlerinde %40 indirim var şuan.Belki işinize yarar.
Sensitive balm'i Proraso mun bitme noktasina gelmesi nedeniyle bugun ilk kez denedim. Cok begendim.

Tiras sonrasi yanma hissini 5-10 dk icinde kesiyor. Yuzumde 10 dk sonra hic urun kalintisi, yagli hissiyat kalmadi. Proraso ile birbirlerine cok benziyorlar. Su an nivea yi daha cok begendim nedense. Prorasodan sikilmis olabilirim. Yanmaya karsi etki olarak da Prorasodan daha basarili, sahsi kanim.
(30/01/2017, Saat: 23:46)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sensitive balm'i Proraso mun bitme noktasina gelmesi nedeniyle bugun ilk kez denedim. Cok begendim.

Tiras sonrasi yanma hissini 5-10 dk icinde kesiyor. Yuzumde 10 dk sonra hic urun kalintisi, yagli hissiyat kalmadi. Proraso ile birbirlerine cok benziyorlar. Su an nivea yi daha cok begendim nedense. Prorasodan sikilmis olabilirim. Yanmaya karsi etki olarak da Prorasodan daha basarili, sahsi kanim.

Sevgili @chevalier komşum, tıraş sonrası cildiniz yanıyor ve after shave kullanmak zorunda kalıyorsanız bir şeyler ters gidiyor demektir. Üstelik after shave kullandıktan ancak 5-10 dakika sonra düzeldiğini belirtmişsiniz. Uzun bir zaman. Lütfen yanlış anlamayın, belki jilet seçiminize, belki aletin baskısına, belki de sakalınızın çıkış yönüne dikkat etmiyor olabilir misiniz? Çünkü konforlu bir tıraş neticesinde cildinizin sanki hiç tıraş olmamış rahatlığında olması gerekir. Ne bir kızarıklık, ne bir yanma vs. gibi tahriş görüntüsü ve hissiyatı olmamalıdır.

Bu durum aslında forumdaki bazı arkadaşların genel sıkıntısı. After Shave ürünler kurtarıcı olarak nitelendirilip kullanılıyor. Ancak temelde bir tahriş sıkıntısı varsa çözümü tıraş sonrası ürünlerde değil,  gözden kaçan diğer faktörlerde aramak gerekir. After Shave kullanmak tahrişi önlemez; varolan tahrişi kurtarmak, maskelemek yerine, sorunun gerçek sebebini bulmak her türlü tahrişi temelden çözecektir. Yorumumu ukalalık olarak nitelendirmeyeceğinizi  ümit ediyorum. Birçok komşumda da okuduğum bu durumu bu kez yorum yapmadan geçemedim. Biraz uzun yazmışım, lütfen kusura bakmayın Smile
@Lorenzo estagfirullah komsum, forumun amaci bizi tartismaya itmek ve fikir alisverisi.

Oncelikle cildim cok hassas. Tirastan bagimsiz dus sonrasi nemlendirici krem surmezsem gun icinde dudak ettafindan ceneye inen bolge tahris oluyor.

Yukaridaki yazimda tahristen/kizarikliktan bahsetmedim ama tiras sonrasi yeni jiletle deri uzerinden gecmis olmanin hissiyati oluyor. Bu ensem icin de ayni, usturaylw gecince.

5 dk yi kronometreyle olculmus givi degil, tiras olmus aradan 5 dk sonrasini tiras anina kiyasladigimda cilt daha konforlu olmus olarak tarif etmek istedim.

Simdi sizin yorumunuza benim ekleyecegim su; hassas cildin o hassasligina iyi gelecek, guclendirecek bir krem yontem var mi? Bunun aftershavele alakasi yok, aftershave kullanmanin ortak amaci 3-4 kere sabunlanip kuruyan cildi nemlendirmek.
Aftershave olarak değil de soğuğa karşı koruyucu olarak Bebak acıbadem sütünü şiddetle tavsiye ederim.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Koruyucu ve yatıştırıcı bir ürün kullanmak mutlaka gerekli. Nivea'nın tüm ürünleri için ben pek olumlu düşüncelere sahip değilim, EJ tıraş sonrası kremlerini oldukça başarılı buluyorum. Bir diğer önemli konu beslenme alışkanlığımız ve günlük sıvı (su) tüketimimiz. Bunlara da azami özeni göstermeliyiz.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(31/01/2017, Saat: 10:17)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aftershave olarak değil de soğuğa karşı koruyucu olarak Bebak acıbadem sütünü şiddetle tavsiye ederim.

+1

Bana da yanlış hatırlamıyorsam Saltuk üstadım önermişti. Bazen gece yatmadan önce bazen de yüzümü kuru hissettiğimde ince bir tabaka sürüyorum. Gerçekten işe yarıyor, denemenizi tavsiye ederim @chevalier komşum.
@posicor @korgunv @msakalli tesekkur ederim onerileriniz icin. Oncelikle bebak i denemek isterim. Tek sikinti tedarik su an, onu da Turkiye'ye ilk gelisimde halledip, tecrubemi sizinle paylasacagim.
Bebak acibadem sütü mucizevi bir ürün. Her tüt cilt tahrisine iyi geliyor, gunes yanigini (veya normal yaniklari bile) 5 dakika icinde rahatlatir. Icindekilere baktigimda aci bademle ilgili bir sey görememistim, ama katki maddesi az, 3-5 maddeden olusuyor. Kokusu biraz agirdir.
Su bazlı mı bebak acı badem sütü peki? Yani yağlı bir his mi bırakıyor yoksa nivea sensitive balsam gibi hemen emilip birşey sürülmüş hissi bırakmıyor mu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,668 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,998 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,267 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 36,475 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 23,009 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb