İngilizce
dil ihtiyaç meselesidir. İhtiyaç duyduğunuz anda çok kısa sürede öğrenir/öğrendiklerinizi hatırlar/geliştirirsiniz.
Bir dil öğrenmek ile o dili konuşmak farklı şeyler. Dil sınavından yüksek not alıp konuşamayan var veya o sınava o dili konuşan birisini soksanız sınavdan başarısız olabilir örneğin. Dili gerçekten öğrenmek istiyorsanız kendi ana dilinizi de iyi bilmeniz gerekir, benzer şekilde o dilin konuşulduğu coğrafyadaki kültürü de öğrenmelisiniz. O dili konuşmak veya o dilde yazmak her ne kadar benzer gözükse de farklılıkları var. Bunlar genel olarak dile özel olmayıp fark yaratan ufak ipuçlarıdır, bunları iyi harmanlamak ve bu bilinçle hareket etmeli diye düşünüyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bir dili kitaptan tv den vs öğrenmek oldukça zor. Bir kişi hırs yaparsa yıllarca çaba ile kitaplardan gramer i mükemmel şekilde öğrenebilir ve o ingilizce ile kitap yazabilir belki. Ama biri ile konuşmayı beceremez konuşmak için pratik gerekiyor devamlı konuşmak ve ingilizce düşünmeye başlamak gerekiyor. En önemli faktör ise o dili konuşan ülkede yaşamak ve kültürünü anlamaktır, ingilizceyi çok iyi bilen biri bile kültüre hakim değilse söylenen deyimler, atasözleri yada kinayeli etc anlaması mümkün değildir. Nereden biliyorum çünkü o ülkelerin birinde 8 sene yaşadım

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
@tipsol üstad gibi düşünüyorum. Ama grameri öğrenmek için yıllara gerek olmadığını düşünüyorum. Okulda öğrendiğim Ingilizce ile idare ediyorum. En azından yazılanları okuma ve anlama konusunda sıkıntı cekmiyorum. Ama konuşmak bambaşka. Ingilizcenin öğrenmesi en kolay dillerden biri olduğunu düşünüyorum. Gramer yapısı basit. Bol bol kelime ezberlemek lazım. Beni en çok geliştiren, üniversite son sınıfta mecburen yaptığım çeviriler oldu.
Bizim film dublajlama konusundaki üstün başarımız, Ingilizce öğrenmek için bir fırsat kacirmamiza neden oluyor.Smile
Dilimiz için forumdaki hassasiyet beni mutlu ediyor. Tarih dilleri yok edilerek, yasaklanarak boyunduruk altına alınmış milletlerin hikayeleri ile dolu. Önce kendi dilimizi mükemmel öğrenmeli ve kullanabilmeliyiz ki sonra yabancı dilleri rahatlıkla ogrenebiliriz. Anaokulunda yabancı dil eğitimi gibi garabetlerle karsilasabiliyoruz ülkemizde maalesef. Dünyada bu kadar yoğun yabancı dil dersi görüp öğrenemeyen bir biz varız. Doğru yöntemlerle en fazla iki senede Ingilizce çözülebilir bence.
Saygılar.
milletimize yanlış tekniklerle, dayatma ile yabancı dil öğretilmeye çalışılması, ayrıca dilimizin yapısının avrupa dillerinden farklı olması, dil öğrenmeye yatkın olmamamız (mesela afrikalılar çok çabuk öğreniyor) ve klasik tembelligimiz sonucu yabancı dil öğrenimi ülkemizde geri kalmış, özenti araba arkası yazıları ve dükkan tabelalarının ilerisine geçememiştir. Kimbilir belki de hayırlısı olmuştur.
(29/03/2015, Saat: 13:37)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tipsol üstad gibi düşünüyorum. Ama grameri öğrenmek için yıllara gerek olmadığını düşünüyorum.  Okulda öğrendiğim Ingilizce ile idare ediyorum. En azından yazılanları okuma ve anlama konusunda sıkıntı cekmiyorum. Ama konuşmak bambaşka.  Ingilizcenin öğrenmesi en kolay dillerden biri olduğunu düşünüyorum.  Gramer yapısı basit. Bol bol kelime ezberlemek lazım.  Beni en çok geliştiren, üniversite son sınıfta mecburen yaptığım çeviriler oldu.
Bizim film dublajlama konusundaki üstün başarımız, Ingilizce öğrenmek için bir fırsat kacirmamiza neden oluyor.Smile
Dilimiz için forumdaki hassasiyet beni mutlu ediyor. Tarih dilleri yok edilerek, yasaklanarak boyunduruk altına alınmış milletlerin hikayeleri ile dolu. Önce kendi dilimizi mükemmel öğrenmeli ve kullanabilmeliyiz ki sonra yabancı dilleri rahatlıkla ogrenebiliriz. Anaokulunda yabancı dil eğitimi gibi garabetlerle karsilasabiliyoruz ülkemizde maalesef. Dünyada bu kadar yoğun yabancı dil dersi görüp öğrenemeyen bir biz varız.  Doğru yöntemlerle en fazla iki senede Ingilizce çözülebilir bence.
Saygılar.

Ben de şu düşünce içerisindeyim, eğer işiniz gereği İngilizceyi kullanmanız gerekiyorsa,sürekli karşınıza çıkan bir durum oluyorsa o zaman seve seve öğrenmiş oluyorsunuz. Burada ki öğrenme kendine yetecek kadar elbette yoksa ana dilin gibi öğrenmen çok zor ancak o şehirde o ülkede yıllarını vermen gerekir @tipsol komşumun dediği gibi. Ama mülakatlar da olsun yeni bir iş girişimin de olsun İngilizce istiyorlar. Orada ikna edebilecek kadar biliyorsanız zaten kendiliğinden gelişiyor benim derdim şu an İngilizce ile alakam olmayan bir yerde çalışıyorum ve nasıl canlı tutabilirim. Okulda nispeten daha çok içinde olduğumuzda bu kadar sıkıntısını hissetmiyordum ama şimdi bir makale okuduğumda anlamakta oldukça güçlük çekiyorum ve bu beni üzüyor açıkçası.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Yabancı arkadaşlar ile forum ve whatsup üzerinden yazışma,mümkün olduğu kadar formal,grammer yazım şekliyle
Dizileri ve filmleri ingilizce altyazıyla izleme
Haftalık dergi,günlük gazete takip etme
Çocuk seviyesinde hikayeler okuma
Tatil beldelerinde hipomanik,geveze tipleri bulup konuşma
Ben de ihtilaf komsumla hemfikirim. En cok hobilerimle ilgili formlara girerek kendimi gelistiriyorum. Gramer onemli ama daha onemlisi kelime haznesi. Gunluk konusma dili formlarda artik. Sizin yabanci oldugunuzu ogrendikleri zaman baya yardimci oluyorlar. Tabi heryerde oldugu gibi basit insanlar moral bozuyor arasira ama olsun. Basit kitaplar olumak biraz sikici oluyor.
(29/03/2015, Saat: 22:25)ronin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de ihtilaf komsumla hemfikirim. En cok hobilerimle ilgili formlara girerek kendimi gelistiriyorum. Gramer onemli ama daha onemlisi kelime haznesi. Gunluk konusma dili formlarda artik. Sizin yabanci oldugunuzu ogrendikleri zaman baya yardimci oluyorlar. Tabi heryerde oldugu gibi basit insanlar moral bozuyor arasira ama olsun. Basit kitaplar olumak biraz sikici oluyor.

Komşum hangi forumları takip ediyorsunuz,örnekse geltir gibi mi?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
ts9funk komşum, kuzenim yolda gördüğü bütün turistlere yapışır ingilizce konuşmaya çalışırdı.

vura kıra öğrendi ve şu an çatır çatır konuşuyor Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İngilizce İletişim Yardım utunc 15 11,343 04/11/2015, Saat: 14:54
Son Yorum: utunc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: