İngilizce
Komşular, üniversite ingilizce elektirik elektronik mühendislik mezunuyum. İngilizce temel bir altyapım var. Ama üniversiteden sonra pek ilgilenemediğimden dolayı epey geriledi. Tekrardan inglizceyi nasıl geliştirebilirim? Önerileriniz nelerdir?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Dil dile değmeden dil öğrenilmez komşum Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bolca okuyun komşum. Roman, makale, ilgilendiğiniz ve araştırdığınız konularla ilgili İngilizce yazılar... Roman okuyacaksanız ilginizi çeken ve su gibi akacak olanları tercih edin. Dili daha güzeldir falan diye ilginizi çekmeyen konularla ilgili kitapları okumayın. Konunun akıcı olması daha kolay bitirmenizi sağlar. Her kelimenin anlamına da bakmanız gerekmez en başta. Context size manayı yaklaşık olarak verecektir. En çok merak ettiğiniz ve en çok karşınıza çıkanlara bakın en başta.
Yani kısacası okuyun komşum, İngilizce'niz üzerindeki pası alır bu. En azından ben böyle canlı tutuyorum İngilizce'mi. Ara sıra olan yurt dışı seyahatleri de konuşmayı geliştiriyor ama şart değil. Konuşma bir şekilde halledilebiliyor. En kötü ihtimalle cihankeskin komşumun tavsiye ettiği dilin dile deymesi olayını denersiniz Big Grin konuşmayı açmak için.
(26/03/2015, Saat: 00:55)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bolca okuyun komşum. Roman, makale, ilgilendiğiniz ve araştırdığınız konularla ilgili İngilizce yazılar... Roman okuyacaksanız ilginizi çeken ve su gibi akacak olanları tercih edin. Dili daha güzeldir falan diye ilginizi çekmeyen konularla ilgili kitapları okumayın. Konunun akıcı olması daha kolay bitirmenizi sağlar. Her kelimenin anlamına da bakmanız gerekmez en başta. Context size manayı yaklaşık olarak verecektir. En çok merak ettiğiniz ve en çok karşınıza çıkanlara bakın en başta.
Yani kısacası okuyun komşum, İngilizce'niz üzerindeki pası alır bu. En azından ben böyle canlı tutuyorum İngilizce'mi. Ara sıra olan yurt dışı seyahatleri de konuşmayı geliştiriyor ama şart değil. Konuşma bir şekilde halledilebiliyor. En kötü ihtimalle cihankeskin komşumun tavsiye ettiği dilin dile deymesi olayını denersiniz Big Grin konuşmayı açmak için.

@cihankeskin komşum teşekkürler Big Grin Big Grin Big Grin

Komşum,okumak güzel fikir,sanırım biz daha çabuk telaşına düşüyoruz hayatın her alanında olduğu gibi. Okumak biraz angarya geliyor ama denenmeli,birde konuyu kaçırdığınızda yada bilmediğiniz kelime çok ise o zaman da kopuyorsunuz. İnternet te kısa araştırma yaptım,konuşarak öğren,dersimiz İngilizce,lingusta gibi siteler mevcut. Acaba buraları kullanan insanlar var mı?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

@ts9funk

Hocam dersleriniz tamamen İngilizce mi işleniyordu sınavlarda Türkçe yazmak, derste Türkçe konuşmak yasak boyutunda mıydı?
Komşum şaka bir yana yabancı kişilerle sohbet etmeyi deneyin oldukça işe yarıyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(26/03/2015, Saat: 11:51)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ts9funk

Hocam dersleriniz tamamen İngilizce mi işleniyordu sınavlarda Türkçe yazmak, derste Türkçe konuşmak yasak boyutunda mıydı?

Tamamen ingilizceydi ama hocalar genelde sıkıntı oluyor diye Türkçeye başvuruyorlardı. sınavlar ingilizceydi ama yorum sayısal olarak olduğundan pek bir katkısı olmadı.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

İngilizce vasatın altında, okulda ya da kursta eğitim görmedim ama okumak gerçekten iyi oluyor, okuyarak çok şey öğrendim ve aklımda kaldı, Bir de yabancı diziler alt yazı olsa bile kelime dağarcığını geliştiriyor ve kelimelerin hangi kalıplarda ve durumlarda kullanıldığına dair fikir veriyor.
(26/03/2015, Saat: 15:28)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İngilizce vasatın altında, okulda ya da kursta eğitim görmedim ama okumak gerçekten iyi oluyor, okuyarak çok şey öğrendim ve aklımda kaldı, Bir de yabancı diziler alt yazı olsa bile kelime dağarcığını geliştiriyor ve kelimelerin hangi kalıplarda ve durumlarda kullanıldığına dair fikir veriyor.

Hatta komşum dizi yada filmleri İngilizce alt yazı ile izleyin diyorlar. Aslında çok yönlü anladığım kadarıyla. Konuşarak öğren diye bir site var,sizi yabancı hocalar arıyor belirlediğiniz saatte. 20,30 dakika gibi süreleri var 6 gün vs vs...o süre boyunca ders anlatıyor bir gün de serbest konuda konuşuyorsunuz. aslında mantıklı ama şu an iş durumum pek düzenli değil her an sahada olabiliyorum. Birde biraz pahalı gibi ama yorumlar çok olumlu...
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(27/03/2015, Saat: 17:16)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatta komşum dizi yada filmleri İngilizce alt yazı ile izleyin diyorlar. Aslında çok yönlü anladığım kadarıyla. Konuşarak öğren diye bir site var,sizi yabancı hocalar arıyor belirlediğiniz saatte. 20,30 dakika gibi süreleri var 6 gün vs vs...o süre boyunca ders anlatıyor bir gün de serbest konuda konuşuyorsunuz. aslında mantıklı ama şu an iş durumum pek düzenli değil her an sahada olabiliyorum. Birde biraz pahalı gibi ama yorumlar çok olumlu...
Ben de o yöntemleri duydum. İşe yarar bence. Daha önce de bahsedilmiş eğer sevdiğimiz ve merak ettiğimiz bir kitap veya dizi değilse bir şey katmaz bize. Ben The Walking Dead ve Breaking Bad seyrediyorum. Adamlar bir acayip konuşuyor ana yine de faydalı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İngilizce İletişim Yardım utunc 15 11,344 04/11/2015, Saat: 14:54
Son Yorum: utunc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: