Mild mi? Agresif mi?
(17/02/2015, Saat: 16:38)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence hiçbir alet siparişine girişmeden ecnebilerin "blade shimming" diye bahsettiği bıçağı yüksekliğini parça ekleyerek ayarlama yoluna giderek denemeler yapmalısınız. Elinizdeki 89' u bu şekilde Progress' e benzetebilirsiniz.

Evet az önce dediğiniz blade shimming olayını gerçekleştirdim,araya kemer kalınlığında 2 adet plastik parça koyarak. İlk perde oldukça yavaş tıraş olarak sadece yüzümde jileti hissederek tıraşımı oldum,yani bu hangi agresiflik derecesi bilmiyorum ama jileti yüzümde çok net bir şekilde hissettim. Açıkçası beğendiğimi de söyleyebilirim ama 2. ve 3. perdeler de cesaret edemedim ve normal şekli ile tıraşımı oldum. Nacet jiletten mi bilmiyorum ama 2 tıraşım da hiç kanamadan oldu. Ama bastırmamaya özenle dikkat ediyorum,yanak kısımları %90 m3 e yakın bir tıraş verse de 3 perde +şap ve rötuş şeklinde olduğum tıraşım boyun altı elime hala sakal geliyor. Orayı çözemedim maalesef. Ama bu tıraşım bir öncekinden nispeten daha iyi oldu. Birde 2 perde şap+rötuşu deneyeceğim. Gillette slim adgustable gelince neler olacak bakalım.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
[quote='mancho' pid='104288' dateline='1424192159']

Siparişi verdim, tekrar teşekkürler.Bakalım hatırladığım gibi mi?
[/quote

Komşum bende sipariş verdim blue3 ile sensör excell. Bu arada gillette silim de geliyor,birde rus malı gillette kopyası siparişi vermiştim,iyice ipin ucu kaçtı. Bunların hepsine futur alınırdıDodgy
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Hayırlı olsun, Futur ne öyle Zagor'un baltası gibi Big Grin Sizin aldıklarınız daha güzel Angel
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(18/02/2015, Saat: 02:34)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, Futur ne öyle Zagor'un baltası gibi Big Grin Sizin aldıklarınız daha güzel Angel

futur a laf yok
o bambaska bisey
Wink

Tercihim her zaman mild makine keskin jilet oluyor
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(18/02/2015, Saat: 02:34)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, Futur ne öyle Zagor'un baltası gibi Big Grin Sizin aldıklarınız daha güzel Angel

Teşekkürler üstat ,Zagorun baltası lafına koptumTongue

@Aedan komşum dün kısmen agresif alet denemiş oldum @OnLyTNT komşunun tavsiyesi üzerine,tabi karar verebilmek için modifikasyon değilde gerçek ayarlı bir jilet tutucu olması gerekiyor. Ama o 2 parçayı çıkardıktan sonra R89 ile daha rahat hareket ettiğimi söyleyebilirim,diğer şekli ile bir usturadan farksızdı.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Odun gibi sakala balta gerekiyor ama komşular. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(18/02/2015, Saat: 10:38)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstat ,Zagorun baltası lafına koptumTongue

@Aedan komşum dün kısmen agresif alet denemiş oldum @OnLyTNT komşunun tavsiyesi üzerine,tabi karar verebilmek için modifikasyon değilde gerçek ayarlı bir jilet tutucu olması gerekiyor. Ama o 2 parçayı çıkardıktan sonra R89 ile daha rahat hareket ettiğimi söyleyebilirim,diğer şekli ile bir usturadan farksızdı.

2. sayfadaki mesajımdan alıntı

(17/02/2015, Saat: 13:54)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinizdeki alete keskin ağızları kesilmiş jilet ekleyerek saldırganlık kazandırabilirsiniz. Bu şekilde saldırgan bir aletin vereceği hissiyatı test edebilirsiniz. Forumda konuyla ilgili mesajlar olması lazım.

Gillette ve kopyaları yerine Progress alsaydınız keşke.

Tavsiye vermeye korkuyorum. Yazdıklarımız okunmuyor sanki Confused. O Plastik parçalarla ne kadar saldrıgan hale getirdiniz acaba, usturadan farksız dediğinize göre Sleepy.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(18/02/2015, Saat: 12:40)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2. sayfadaki mesajımdan alıntı

Tavsiye vermeye korkuyorum. Yazdıklarımız okunmuyor sanki Confused. O Plastik parçalarla ne kadar saldrıgan hale getirdiniz acaba, usturadan farksız dediğinize göre Sleepy.

Komşum jilet en üstte idi yani R89 un vidası bir iki tur ile sıkıştı,öyle söyleyebilirim.Memnun kaldım fakat jiletin yorması kelimesinin ne anlama geldiğini de hissettim açıkçası. Zaten hemen 2. perde de çıkardım komşum,bakalım adjustable gelince onunla güzel denemeler yapacağım gibi.

komşum aslında haklısınız, zaten gillette slim adgustable birde rus çakması derken progres fiyatını geçti bile.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(17/02/2015, Saat: 12:53)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komşum tarak açıklığı ve jileti bükme açısı ile ayarlanıyor agresiflik. Gillette ayarlı aletlerin ayarları daha mild seviyelerde oluyor demek istemiştim. 7-8-9 gibi ayarlarda agresifleşiyor genelde.

Komşum ne demek istediğinizi anladım, Gillette Slim adgustable elime ulaşıp ilk tıraşımı olduktan sonra. İlk 5. seviyede insanın kendini kesmesi çok zor. Ama bu mild karakter ile agresiflik ayarlamak çok hoşuma gitti gerçekten. Yani 7.ve 8. ayarda çok rahat ilk 2 perde tıraşımı oldum. Ve ilk 5 e kadar da hem tersten hemde rötuş yapması oldukça rahat. R 89 dan sonra hem hafifliği , hem ayarlanabilir olması, hem daha az saldırgan olması sebebi ile Gillette Slim çok hoşuma gitti.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi sudüşleri 26 11,439 09/02/2021, Saat: 16:24
Son Yorum: Oldstyle
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 64,661 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 15,608 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,325 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: