Mild mi? Agresif mi?
(17/02/2015, Saat: 16:50)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: M3 ile hiç anlaşamışımdır ancak güvendiğim bir satıcıdan sonunda gerçek Excel kartuşu bulup, Sensor'e 180 derece dönüş yaptım ve 2 perde öyle bir tıraş oldum ki... Bırakınız Yozgat'ın kurtuluşunu ben direk Zafer bayramını kutladım. Wilki DE'ye ara verdim, 34C nin alımını da bir süre erteledim.
Tek bir kızarıklık olmadan pür-i pak kutlamaları yapıyorum şu anAngel

M-3 yada excell cepte benim için yani standart güzellikte tıraş olabiliyorum. Ama gönlüm bu jilet tutuculardan yana.. İstediğim ayarda tıraş olamamak da işi sürekli yokuşa sürmeme inat etmemi sağlıyor.

@OnLyTNT komşum "Gillette' in ayarlı ve kelebek aletlerinin bıçak tutuş şekli biraz farklı, jileti çok bükmezler o yüzden açıyı ayarlamak biraz zordur bu arada. Yani bu aletlere bakarak 34C veya 37C' ye geçiş yapmak ne kadar doğru olur bilemiyorum.Bence hiçbir alet siparişine girişmeden ecnebilerin "blade shimming" diye bahsettiği bıçağı yüksekliğini parça ekleyerek ayarlama yoluna giderek denemeler yapmalısınız. Elinizdeki 89' u bu şekilde Progress' e benzetebilirsiniz." yorumlarınız için de ayrıca teşekkür ederim.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(17/02/2015, Saat: 16:50)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: M3 ile hiç anlaşamışımdır ancak güvendiğim bir satıcıdan sonunda gerçek Excel kartuşu bulup, Sensor'e 180 derece dönüş yaptım ve 2 perde öyle bir tıraş oldum ki... Bırakınız Yozgat'ın kurtuluşunu ben direk Zafer bayramını kutladım. Wilki DE'ye ara verdim, 34C nin alımını da bir süre erteledim.
Tek bir kızarıklık olmadan pür-i pak kutlamaları yapıyorum şu anAngel

Excel kartuşu nereden buldunuz sevgili @agieda üstat? Biz de katılalım kutlamalara Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(17/02/2015, Saat: 17:01)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excel kartuşu nereden buldunuz sevgili @agieda üstat? Biz de katılalım kutlamalara Smile

Excelin makinesi yok bende maalesef.. Artık satılmıyor da bildiğim kadarı ile...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(17/02/2015, Saat: 17:06)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excelin makinesi yok bende maalesef.. Artık satılmıyor da bildiğim kadarı ile...

Ben de bir yerlerde kalmış olması lazım eğer atmadıysam. Ebay de var ama nakliye falan çok pahalıya geliyor. Burada bulamazsam yurtdışına çıktığımda bakacağı artık sevgili Ts9funk üstat.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(17/02/2015, Saat: 17:01)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excel kartuşu nereden buldunuz sevgili @agieda üstat? Biz de katılalım kutlamalara Smile

Mancho Üstadım;

Sanalpazar üzerinden Kozmetikburada isimli satıcıdan aldım. Aynı satıcının GG'de de dükkanı var. Kartuşlar sorunsuz ve güvenli.
Diğer taraftan @Mustaphaturk üstadım da elindeki excellerin gerçek olduğunu belirtmişti. Bir de ondan alacağım, zulayı genişletip kutlamaları uzatacağım.

(17/02/2015, Saat: 17:06)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excelin makinesi yok bende maalesef.. Artık satılmıyor da bildiğim kadarı ile...

Zor da olsa bulmanız mümkün. Ancak piyasada halihazırda satılan Blue 3 sapına(değişebilir kartuşlu) Sensor kartuşları oluyormuş. @Mcorco üstadım söylemişti.
blue3 makine(kullan at olan değil,kartuşlu olan) yapısı itibariyle sensor excel makineye benziyor.Denemedim ama kartuşlarının birbirine uyacağını düşünüyorum, uymuyormu?
(17/02/2015, Saat: 17:13)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mancho Üstadım;

Sanalpazar üzerinden Kozmetikburada isimli satıcıdan aldım. Aynı satıcının GG'de de dükkanı var. Kartuşlar sorunsuz ve güvenli.
Diğer taraftan @Mustaphaturk üstadım da elindeki excellerin gerçek olduğunu belirtmişti. Bir de ondan alacağım, zulayı genişletip kutlamaları uzatacağım.

Zor da olsa bulmanız mümkün. Ancak piyasada halihazırda satılan Blue 3 sapına(değişebilir kartuşlu) Sensor kartuşları oluyormuş. @Mcorco üstadım söylemişti.

Teşekkürler üstat Smile
Goethe
(17/02/2015, Saat: 17:30)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstat Smile

Estağfurullah efendim, sizler varken üstatlık ne haddime...
Acaba araya alisik oldugunuz m3 girdigi icin hala tekniginiz oturamiyor olabilir mi? Muscle memory geldi aklima. Ne siklikla m3 giriyor araya?

Sent from my iPhone using Tapatalk
(17/02/2015, Saat: 17:34)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba araya alisik oldugunuz m3 girdigi icin hala tekniginiz oturamiyor olabilir mi? Muscle memory geldi aklima. Ne siklikla m3 giriyor araya?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Komşum yani 2 hafta da bir m3 ile oluyorum. Çok da m3 girmiyor,şimdi yeni oyuncağım da geleceğinden ve onLyTNT üstadın söylediği tekniğide uygulayacağım dan uzun süre giremeyecek zaten araya..
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi sudüşleri 26 11,434 09/02/2021, Saat: 16:24
Son Yorum: Oldstyle
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 64,647 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 15,598 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,324 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: