Mild mi? Agresif mi?
Elinizdeki alete keskin ağızları kesilmiş jilet ekleyerek saldırganlık kazandırabilirsiniz. Bu şekilde saldırgan bir aletin vereceği hissiyatı test edebilirsiniz. Forumda konuyla ilgili mesajlar olması lazım.

Gillette ve kopyaları yerine Progress alsaydınız keşke.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Arkadaşlar,

Wilkinson ile bir iki başarısız denemeden sonra güzel traşlar çıkarmıştım ancak, progress ile tahriş yaşıyorum. 3 gündür progress ile traş oluyorum veriler:

- Gillette 7 yellow,
- Polsilver super iridium,
- Arko sabun,
- Ayar 2,5 denedim, 4 denedim, 1 denedim
- 2 veya 3 perde
- Zaza alum block
- bepanthol veya arko krem
- 1 günlük sakal

Yukardaki verilere dayanarak bir türlü randıman sağlayamadım. Nerede yanlış yapıyorum. Sivilceler çıkmaya başladı suratımda. Wilkinson ile gayet başarılıydım ancak progress de bir sıkıntı var. Cildimi yoğun tahriş ediyor...
Sayın komşularım futur kullanmadım ama EJ 89,slim, black beauty,Emir, Star tek

taraflı, gillette tuckaway ve yaklaşık bir düzine daha genelde eski aletler kullanmama

rağmen aradığım mutluluğu 37C slantla yakaladım.

Sert sakal yapım ve hassas cildime 3 günde bir 37C ve orta agresiflikte jiletler(astra, personna lab blue, voshkod,vb... tabii ki gillette 7 sarı) ile 2 perde bende çözüm oldu.

Ara sıra farklı aletler kullansam da 37C benim mutlak favorim...
Yozgat'ın kurtuluşu en güzel 34C ile kutlanıyor Smile Dedelerim çok faydasını görmüşler o aletin cephede. Hızlı ve temiz bir tıraş veriyormuş cenk etmeden önce Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(17/02/2015, Saat: 13:55)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,

Wilkinson ile bir iki başarısız denemeden sonra güzel traşlar çıkarmıştım ancak, progress ile tahriş yaşıyorum. 3 gündür progress ile traş oluyorum veriler:

- Gillette 7 yellow,
- Polsilver super iridium,
- Arko sabun,
- Ayar 2,5 denedim, 4 denedim, 1 denedim
- 2 veya 3 perde
- Zaza alum block
- bepanthol veya arko krem
- 1 günlük sakal

Yukardaki verilere dayanarak bir türlü randıman sağlayamadım. Nerede yanlış yapıyorum. Sivilceler çıkmaya başladı suratımda. Wilkinson ile gayet başarılıydım ancak progress de bir sıkıntı var. Cildimi yoğun tahriş ediyor...

Arif komşum, cilt bir kaç gün dinlensin sonra düşük ayarda tekrar tıraş olmayı deneyin ama bastırmadan. Tahrişleinizin azalması için cildin dinlenmesi şart. Alışana kadar yaşayabilirsinizn tahrişleri.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/02/2015, Saat: 14:29)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arif komşum, cilt bir kaç gün dinlensin sonra düşük ayarda tekrar tıraş olmayı deneyin ama bastırmadan. Tahrişleinizin azalması için cildin dinlenmesi şart. Alışana kadar yaşayabilirsinizn tahrişleri.

Sağol komşum 3 gün ara vereceğim sonra 1,5 veya 2 ayarda tekrar deneyeceğim bastırmadan. Ama dayanamıyorum akşam gidip yine traş oluyorum Smile Bu foruma katılmadan önce bana hergün bayıla bayıla traş olacaksın deseler inanmazdım. İmkansız diye birşey yokmuş Smile
(17/02/2015, Saat: 14:34)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağol komşum 3 gün ara vereceğim sonra 1,5 veya 2 ayarda tekrar deneyeceğim bastırmadan. Ama dayanamıyorum akşam gidip yine traş oluyorum Smile Bu foruma katılmadan önce bana hergün bayıla bayıla traş olacaksın deseler inanmazdım. İmkansız diye birşey yokmuş Smile
Ben de aynı durumdaydım komşum ama sabret 3 gün Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Akşam tıraş olmayın @Arif Komşum.
Sakallar gece uzamaya çalışıyor fakat yastık ona engel oluyor. Genelde pek tercih etmemenizi oneririm. Tahrisi arttırıyor deneyimlerime göre

(17/02/2015, Saat: 14:23)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yozgat'ın kurtuluşu en güzel 34C ile kutlanıyor Smile Dedelerim çok faydasını görmüşler o aletin cephede. Hızlı ve temiz bir tıraş veriyormuş cenk etmeden önce Big Grin

@mancho Üstadım; 9 Ay, 13 gün; başka bir deyişle 287 gün sonra 01.12.2015'teki Günün Tıraşı fotoğrafınızı iple çekiyorum.
Teşekkürler değerli yorumlarını yapan arkadaşlara.. Gillette slimi açıkcası hem mild olması açısından bir anda agresif jilet tutucuya geçme cesareti bulamadığım için aldım,malum muhle r89 ile bile ciltte lokal kanama yaşıyorum. Çünkü bazı komşular cildi kesmenin mümkün olmadığını savunuyorlar. Eğer ayarlı bir jilet tutucu kafamda düşündüğüm tıraşı verecek olursa progrese geçmeyi düşünürüm yada 34C,37C gibi jilet tutucuları deneyebilirim.

Mancho üstat bende istediğim randımanı alamazsam malum m3 dönüp sadece Ankara'nın başkent oluşunu kutlayacağım sanırım R89 ileBig GrinBig Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi sudüşleri 26 11,437 09/02/2021, Saat: 16:24
Son Yorum: Oldstyle
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 64,656 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 15,605 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,325 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: