muhle r89 almak istiyorum ama ?
(15/02/2015, Saat: 03:22)roland Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar ben hiç klasik jiletli makinelerle traş olmadım muhle r89 alsam onunla traş olduğumda yüzümü keser veya yaralarmıyım.Hafif bir alet mi ?

Öncelikle hoş geldiniz.

Bu sorunuza açık konuşmak gerekirse biz cevap veremeyiz (en azından ben veremem). Forumda bir çok konu var, onları okuyun. İngilizceniz varsa yabancı kaynaklarda tonlarca bilgi ve tecrübe alışverişi var. Youtube videolarını izleyin, alet tutuşu konusunda az çok fikriniz olur.

Kendinizi güvenli olarak gördüğünüz çok bıçaklı aletler ile de gayet rahat kesebilirsiniz. Sizin kas hafızanızı, el yeteneğinizi, yüzünüzün şeklini, hassasiyetini, sakal yapınızı vs.. biz bilemeyiz o yüzden sorunuzu cevaplamak çok zor. DE89, oldukça yaygın, genelde herkesi tatmin eden bir model. Gerçekten size uygun mu, buna ancak siz karar verebilirsiniz. Karar verme işini de ilgili aletin yorumlarını bol bol okuyarak yapabilirsiniz. Daha hesaplı ve nispeten güvenli sayılabilecek bir yöntem de diğer arkadaşların da belirttiği üzere Wilkinson klasik aleti alarak deneme yapmak olabilir.

İyi niyetinizle güzel önerilerde bulunuyorsunuz ama diğer arkadaşları da cümlelerinde kesinlik ifade eden kelimeler kullanmamaları konusunda uyarmak isterim. "Kendimi keser miyim" şeklinde bir soru ile gelen birisininin konuyla en ufak alakası olmadığı açık. Konu hakkında en ufak fikri bile bulunmayan, yeni gelen birisine "şu aleti al rahat edersin" şeklinde tavsiyede bulunmak çok doğru değil bence.
Haydi hayırlı tıraşlar...
OnLyTNT üstadın haklı uyarısından sonra tekrar yorum yapıyorum...

Klasik jilet takılan aletler daha önceden kullandığınız kartuşlu aletlerden farklı özelliktedir. Bu sitede bende yeni sayılırım. Mach3 ve türevi aletlerde bastırarak tıraş olmayı alışkanlık edindiğim için başlarda merkur progressle tıraşla büyük kanamalar yaşamasamda tahrişler yaşamıştım. Sonra yavaş yavaş el alışkanlığı kazandım. Sonrasında baktım bu işi sevdim görsel güzelliğinden dolayı kendime r89 edindim. Benim cildim yağlı sayılır ve pekte hassas bir yapıya sahip değil. Bu yüzden zorlanmadım sayılır.
R89 veya ej 89 sahibi olupta sorun yaşayan komşularımız da var. İlk aklıma gelen mesela seiko nickli komşum. Yani sorun yaşamayacaksınız diye bir şey yok bunu denemeden bilemezsiniz. Bu tamamen sizin cildinizin hassasiyetine ve bir yönden de tıraş tekniğinize bağlı.
forumda arko sabun cildimi kurutuyor çok sevmeme rağmen kullanamıyorum diyen kişiler var mesela. Ama ben bu sorunu yaşamıyorum çünkü zaten benim cildim yağlı.
Görsel güzelliğe önem veriyorsanız r89 elinize aldığınızda sizi mutlu eden makine olacaktır. ( aslında bu bile kişiye göre değişir )
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(15/02/2015, Saat: 14:48)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: OnLyTNT üstadın haklı uyarısından sonra tekrar yorum yapıyorum...

Klasik jilet takılan aletler daha önceden kullandığınız kartuşlu aletlerden farklı özelliktedir. Bu sitede bende yeni sayılırım. Mach3 ve türevi aletlerde bastırarak tıraş olmayı alışkanlık edindiğim için başlarda merkur progressle tıraşla büyük kanamalar yaşamasamda tahrişler yaşamıştım. Sonra yavaş yavaş el alışkanlığı kazandım. Sonrasında baktım bu işi sevdim görsel güzelliğinden dolayı kendime r89 edindim. Benim cildim yağlı sayılır ve pekte hassas bir yapıya sahip değil. Bu yüzden zorlanmadım sayılır.
R89 veya ej 89 sahibi olupta sorun yaşayan komşularımız da var. İlk aklıma gelen mesela seiko nickli komşum. Yani sorun yaşamayacaksınız diye bir şey yok bunu denemeden bilemezsiniz. Bu tamamen sizin cildinizin hassasiyetine ve bir yönden de tıraş tekniğinize bağlı.
forumda arko sabun cildimi kurutuyor çok sevmeme rağmen kullanamıyorum diyen kişiler var mesela. Ama ben bu sorunu yaşamıyorum çünkü zaten benim cildim yağlı.
Görsel güzelliğe önem veriyorsanız r89 elinize aldığınızda sizi mutlu eden makine olacaktır. ( aslında bu bile kişiye göre değişir )

Budur, elinize sağlık Wink.
(15/02/2015, Saat: 15:25)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Budur, elinize sağlık Wink.

Teşekkürler. Olmuş diyorsunuz yani üstadım Smile
Bence olmuş. Bu tip tavsiyelerde bulunurken bu şekilde nedeniyle anlatırsanız çok daha faydalı olacaktır. Smile
Teşekkür ederim arkadaşlar.bu sabah carrefour'dan 12 tl ye wilkinson sword classic aldım.biraz ilersindeki rossman'dan da isana marka porsuk traş fırçası aldım ve ilk traşımı biraz evel oldum.Bugüne kadar ben traş değil derimi soyuyormuşum ufacık bir kesik bile yaşamadım ki hayatımda ilk defa bir makineyle traş oldum.WS böyleyse muhle edgar ve diğer pro aletlerle traş olmak ne kadar zevklidir tahmin bile edemiyorum.Yalnız WS nin yanında verilen 5 li jileti hiç ama hiç beğenmedim.İsana marka porsuk fırçada bana pek keyif vermedi.Ucuz ama kaliteli heryerde bulabileceğim bir traş fırçası varmı.Mesela carrefourda Banat marka gördüm bir tane hayvan kılından üretilmiş yazıyor üstünde o nasıl acaba onuda alıp bi deniycem.
Banat fırça dediğiniz domuz kılı fırça sanırım. Forumda fırçalar başlığı altında bir çok paylaşım var. Orayı incelemenizi tavsiye ederim. Bir çok deneyim ve tecrübeyi okumak size yön verecektir. Bu yüzden acele etmeden fırça işlerine girmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca bu blog da size faydalı olacaktır

http://tiraskeyfim.blogspot.com.tr/2011/...-baks.html
Teşekkürler iyiki bu siteyi tanımış ve keşfetmişim.Traş benim için artık bir Sanat.
bunu duymak s3vindirici.bir sekilde geleneksel trasa bulastiginizda gerisi corap sokugu gibi geliyor once makine aliyorsunuz sonra yetniyor daha kaliteli daha agresif aletlere en sonunda da ayarlanabilir aletlere yoneliyorsunuz.
bunlari yaparken paralelinde kokusu ve kayganligi yuksek sabun krem pesine dusuyorsunuz guzel kaplar aliyorsunuz farkli farkli jiletler deniyorsunuz iyi bir pprsuk fircanin yuzunuzdeki hissiyatini merak edip onu aliyorsunuz vs vs.
bunlari yaparkende kör atis yapmaktansa bol bol forunu okuyun merak ettiginiz konulari sizden once soran birileri mutlaka olmustur.
bu arada forumdaki sstilik bolumu de takip edin uygun fiyatli urunler bulabilirsiniz

(15/02/2015, Saat: 17:57)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bunu duymak s3vindirici.bir sekilde geleneksel trasa bulastiginizda gerisi corap sokugu gibi geliyor once makine aliyorsunuz sonra yetniyor daha kaliteli daha agresif aletlere en sonunda da ayarlanabilir aletlere yoneliyorsunuz.
bunlari yaparken paralelinde kokusu ve kayganligi yuksek sabun krem pesine dusuyorsunuz guzel kaplar aliyorsunuz farkli farkli jiletler deniyorsunuz iyi bir pprsuk fircanin yuzunuzdeki hissiyatini merak edip onu aliyorsunuz vs vs.
bunlari yaparkende kör atis yapmaktansa bol bol forunu okuyun merak ettiginiz konulari sizden once soran birileri mutlaka olmustur.
bu arada forumdaki sstilik bolumu de takip edin uygun fiyatli urunler bulabilirsiniz

Benim 1.5 senede bissürü para harcayıp öğrendiğim şeyleri 1 ayda nasıl bu kadar kolay tespit ettin komşum şaşırıyorum,

Fikirlerin, tespitlerin benim için önemli Angel

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle Türkiye (Tanışma Başlığı) Mühle Türkiye 58 19,512 20/08/2019, Saat: 20:47
Son Yorum: ahbap
  Geleneksel tıraşa başlamak istiyorum Mb918 16 7,330 13/12/2017, Saat: 11:26
Son Yorum: kokopelli
  Ustura almak istiyorum KAFSINKAF 30 14,182 30/05/2015, Saat: 00:14
Son Yorum: erdincarikan
  Acemiyim, malzeme konusunda yardım istiyorum. Burhan 6 6,087 18/05/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: Burhan
  mühle r89 aldım kacar 24 17,969 12/11/2014, Saat: 22:51
Son Yorum: ooppss
  Tanışma / Muhle R89 dogansc 41 31,005 03/11/2014, Saat: 19:10
Son Yorum: Chinaski
  Merkur 34c, 38c, Muhle R41, R89 usturamufit 35 36,872 10/10/2014, Saat: 07:46
Son Yorum: usturamufit
  sabun almak icin site moonstars 11 9,590 05/08/2014, Saat: 12:23
Son Yorum: 1912
  Tanışma ve Mühle Aletler Hakkında franksinatra 15 14,006 04/08/2014, Saat: 19:08
Son Yorum: franksinatra

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: